Jump to content
IGNORED

Posao u Dubaiju


brite

Recommended Posts

Cao svima!Pre par dana su me zvali ljudi iz kreativne agencije u Dubaiju na dvonedeljni probni rad sledeceg meseca / pozicija - Art Director, i placaju mi prevoz, smestaj, vizu i neku sumu novca.Ako sve prodje ok, ponudili su mi platu od 16000 AED + neke beneficije (zdravstveno osiguranje, jednom godisnje placen pevoz kuci itd).U tom slucaju bih krenuo u Dubai sa zenom i decom, pa me zanima da li je ovo sto su mi ponudili dovoljno za pristojan porodicni zivot (nista luksuzno za pocetak) i koji su delovi grada pogodni za tako nesto.Firma se nalazi u Deira City Center, a koliko smo mi uspeli da vidimo preko neta, jedan od najboljih krajeva za nas bi bio Arabic Ranches (oko 63ooo AED godisnje). Ima ih jos koliko vidim, ali svi hvale ovaj kraj kao idealan za decu.Bilo bi super ako neko ima neki info i o samom probnom radu, u smislu pregovora za sve ono sto nismo pricali preko telefona.Hvala svima unapred! :)

Link to comment

Pa da, pretpostavljam...sto se tice kola, cujem da su u Dubaiju nepohodna, pa me zanima da li priznaju nase vozacke dozvole (medjunarodne) ili se polaze iz pocetka?hvala puno na brzom odgovoru, urkozamanje :)

Edited by brite
Link to comment

za prvo vreme ti vazi medjunarodna, koliko dugo ne znam...u new dubaiju ima deo koji se zove greens i u njemu zive zapadnoevropljani i amerikanci. meni se to ucinilo kao mesto gde bi mogao jedan deo zivota da se provede. ima i nasih dosta i igra se fudbal svako vece na livadama izmedju zgrada :D samo pazi, kanadjani krljaju mnogo na fudbalu. ;)

Edited by Parsons
Link to comment

Da, i nama se svideo Greens, ali negde smo na nekom sajtu procitali da nije bas za decu (ne secam se koji je bio razlog), pa smo gledali dalje...doduse i taj komentar ko zna zasto je napisan, tako da vredi pogledati u svakom slucaju :)A Kanadjane cemo da pustimo par puta, a za posle cemo da vidimo :)

Edited by brite
Link to comment

Pozdrav, dig_chohano! :)E nista od toga nije bilo...posle toga bila jos jedna ponuda za Zenevu, ali ni od toga nista. Ovo je do sada najozbiljna ponuda koju sam dobio i deluje mi ok za pocetak, a za posle cemo da vidimo. Cujem da u Dubaiju ima dosta nasih ljudi iz advertajzinga i svima je ok, narocito posle nekoliko godina. Nadam se da ce to biti i u nasem slucaju :)

Link to comment

Jel ima jos neko savet koji je ok kraj za zivot sa porodicom i sta je ono na sta bih trebao da obratim paznju za vreme probnog rada u Dubaiju?Hvala puno svima! :)

Link to comment

Колко ћете успешно проћи тамо, у доброј мери зависи од твоје жене тј. њене способности да поднесе новонасталу ситуацију. За жену би најгоре било да по цео дан седи у апартману и чека да се ти вратиш са посла. У почетку ће вероватно бити тако, али тај живот у златном кавезу треба избећи. Што се пре осамостали, биће вам лакше. Идеално би било да јој изнајмиш кола или да стекне неке пријатељице са којима ће зујати по граду, касније нађе и неки посао - у супротном ће њени изласци напоље зависити од твог слободног времена (претпоставио сам да не сме сама да се вози таксијем :D ) и ето ти жене - модерне робиње. Плус треба рачунати на могућност да те фирма пошаље негде на пар дана у иностранство. Ово моје запажање није настало у Дубаију, ал пошто је засновано на животу наших људи у пустињи, верујем да исто вреди и тамо.

Link to comment

Hvala ljudi, nisam stigao ranije da se javim, bio sam u haosu sa poslom ovde...Klinci sada imaju dve godine i osam meseci, a razlog zasto pokusavamo da odemo odavde je sto se ovde borimo iz dana u dan, a daleko od osecaja da nesto postizemo. Vec dve godine moja supruga pokusava da nadje posao, a ima dva fakulteta i naravno iz mnogo drugih razloga, ali recimo da je novac ono sto nas muci duze vreme.Stan placam ja i otprilike sam racunao slicnu cifru (1100) za stan u Greensu, Arabian Ranches itd. Mislim da moze da se nadje stan od nekih 70 kvadrata, bar na osnovu onoga sto smo nasli na netu.Za prevoz nismo nista pricali, tako da nisam optimista po tom pitanju...pretpostavljam da bih morao da planiram neku lovu za kupovinu automobila...cuo sam postoji varijanta nekih kredita, ali ne znam nista o tome (mogucnost podizanja kredita, period otplate, visina rate itd).Direktno su me zvali iz kreativne agencije (jedna od vodecih u regionu), tako da ugovor potpisujem sa njima. Nadam se i nekoj povisici...pitacu ih za sve na licu mesta.Za ugovor takodje ne znam, pretpostavljam da je na godinu dana.Supruga bi krenula da ganja neki part time job (2-3 dana nedeljno) kako bi dopunili kucni budzet. U tom slucaju, klinci bi trebali da idu u neki vrtic, a o tome stvarno ne znam mnogo.Misljenje koje sam stekao zahvaljujuci vama i preko informacija na netu, je da ovo sto su mi ponudili nije nista posebno, ako gledamo iz ugla standarda zivota u Dubaiju, ali je ipak mnogo bolje od zivota koji vodimo ovde. Nikada nisam ni pomisljao da ce u pocetku biti lako iz vise razloga, ali ako ce da se isplati posle par godina, onda je sigurno vredelo. Puno bi mi pomogle bilo kakve infromacije vezane za decu (vrtici, igralista, programi itd), pa ako neko ima iskustva sa tim, odlicno :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...