Jump to content
IGNORED

cisco problem


Recommended Posts

imam sledeci problem. treba da uradim load balance ili failover(bilo koje od dvoje mi pije vodu) na cisco routeru, however nesto mu uje ujebabano sa ip sla opcijom.u pre 12.4 IOS verziji to je radilo kao ip sla monitor, od 12.4 je islo kao ip sla, i time si ulazio u ip sla submeni, ali na ovom routeru sto sam gledao, ip sla komanda mi kao opcije nudi samo key-chain i responder, ne mogu da ukucam jednostavno broj i udjem u submeni di cu da odradim icmp-echo iliti pingujem gateway da proverim da li je konekcija ziva... takodje i track opcija mi je potpuno ujebana...da li neko zna u cemu je fazon?!?!?! na cisco site i dalje vrte istu pesmu, kao i u ovoj verziji sve radi...ili moze i drugacije. kako da uradim load balance(dva ISP dve staticke IP) bez ip sla? sve primere sto sam ja video, uputstvo na cisco siteu, sve je radjeno po psu, sa ip sla pa njegovim povezivanjem na track, i onda track na default rutu. pa ako hoces load balance ostavis tako, ako hoces failover, stavis metriku na rutu.krajnja opcija bi bila downgrade firmware na 12.4 verziju, ali znam da je kod njih i upgrade i downgrade da odradis vece jebavanje nego da ides na povecanje penisa i grudi istovremeno, pa bih to izbegao ako ikako mogu(plus boga pitaj dal bi ispravilo problem... cisco je to)

Link to comment

sve se u ciscu izvodi iz cli, ne treba mu dodatak. ima taj tzv sdm, nesto sto zamenjuje web management, ali to je go kurac, ne radi kako treba, i mogo bi biti problem da sam odatle mozda nesto pokusao. oveko kroz cli, nema sanse

Link to comment

Rekao bih da taj IOS ne podrzava Reliable Static Routing Backup Using Object Tracking, ne podrzavaju svi 12.4 IOS-i i sve platforme taj feature. Taj tvoj podrzava samo responder opciju.edit: Sad videh da se radi o 15.x IOS-u, ali nebitno, isto vazi i za njega koliko vidim u Cisco Feature Navigatoru, ne podrzavaju sve platforme i sve verzije IOS-a taj feature.

Edited by dzoni
Link to comment

Jbg, track je i izmisljen za takve situacije kada imas dva ethernet interfejsa i dve default rute. To je najbolje resenje kod malih korisnika koji nemaju potrebu za BGP-em, tj. nemaju Provider Independent opseg adresa. Postoje i neke opcije bez PI-a, ali tu bi se iskomplikovalo u dogovorima sa dva provajdera itd., u to se bolje ne upustati. Potrazio bih u Cisco Navigatoru koji IOS podrzava taj feature za platformu koju imam (model, velicina RAM-a, flasha...) i uradio upgrade IOS-a. Ako imas dovoljno memorije u ruteru da ubacis bolje 15.x verzije sa vise feature-a skoro sigurno da ce sve proci ok i da ti nece prestati raditi ono sto je radilo u "siromasnijoj" verziji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...