Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

Obično smaranje. Dovoljno je reći Héctor Babenco na rečenicu o sigurno najboljem brazilskom filmu svih vremena...

 

Ma, obično smaranje. Čisto, ako prođe neko, pa ovoga bruklinskog shvati ozbiljno zato što ne zna više, neka gleda neke od Babencovih filmova za početak. Carandiru iz doba tog njegovog filma, ili Poljubac žene pauka kao klasik. Oba su brazilski, odnosno brazilske koprodukcije..

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

tebi svi filmovi jedni od najboljih, ako be i najbolji

:huh:

 

Pa da, ali uvek navedem u kom kontekstu su najbolji ili jedni od najboljih.

 

Gospodar Rata kao jedan od najboljih filmova Nikolas Kejdza, a za Bozji Grad i dalje tvrdim da je najbolji brazilski film (bolje favele, nego aids i gej filmovi od Babenka).

 

Vec sam na jednoj temi napisao koji je najbolji film svih vremena - Terminator 2 (naravno ne racunaju se filmovi od Tarkovskog, nije fer prema ostalim smrtnicima) :D

Edited by Бруклинский
Link to comment
5 hours ago, Бруклинский said:

Vec sam na jednoj temi napisao koji je najbolji film svih vremena - Terminator 2 (naravno ne racunaju se filmovi od Tarkovskog, nije fer prema ostalim smrtnicima)

ne bih te više zadržavao na temu umetnostitm

Link to comment

Danas u 20h na Pink 2 bice film War Dogs, pa eto ko ga nije do sada gledao, ovo je dobra prilika, definitivno jedan od boljih fimova koje je rezirao Todd Phillips.

 

https://www.imdb.com/title/tt2005151/

 

Film je radjen po istinitoj prici, poprilicno je zabavan, a koliko god da su Jonah Hill i Miles Teller bili dobri, ipak im je Bradley Cooper ukrao svaku scenu :D

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Eto, bas kad smo malo spominjali Tarantina na forumu, potrefilo se da ce danas biti njegova cetiri filma na dva kablovska kanala, steta sto se preklapaju.

 

- HBO 22:00 Pulp Fiction / 00:35 Jackie Brown

- TV 1000 22:40 Kill Bill Vol.1 / 00:50 Kill Bill Vol.2

 

Kad je u pitanju Pulp Fiction, ubedljivo najjaca scena mi je kada Travolta i Jackson ulete kod onih likova u stan, nista nije toliko socno kao onaj Big Kahuna Burger.

 

A kod Jackie Brown, najjace mi je kada Bridget Fonda sprema Met-RX proteinski sejk, a potom u roku od 3 minuta De Niro napuni njen "sejker" sa svojim proteinima.

 

Sto se tice Kill Bill Vol.1 tu nema nikakve dileme, bozanstvena Lucy Liu i 1-na-1 protiv Ume Thurman, koja nosi legendarnu Bruce Lee zutu trenerku iz Game of Death.

 

Dok mi je kod Kill Bill Vol.2 najbolje kada Daryl Hannah donese novac u kamp prikolicu, a Michael Madsen prilikom provere novcanica dobije otrovni poljubac od zmije.

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Danas ce biti nekoliko odlicnih filmova, jedan na RTS 1 i dva na HBO 2 (jos se i rimuje) :D

 

RTS 1 - 22:45h > Hardcore Henry (2015)

 

HBO 2 > 23:30h > Once Upon a Time... in Hollywood (2019)
HBO 2 > 02:10h > Snatch (2000)

 

Hardcore Henry je film koji mi je veoma drag, rezirao ga je Илья Найшуллер i sniman je u Rusiji, tu su jedan od mojih omiljenih ruskih glumaca Данила Козловский, zatim uvek gotivni Tim Roth i luckasta Haley Bennett, dok je nekoliko razlicitih kaskadera tumacilo glavnog lika iz naslova filma, naime sve je snimano GoPro kamerama iz prvog lica, tako da je ceo film kao jedna luda i uzbudljiva video igrica, sat i po neprestane zabave, potrosili su oko dva miliona dolara, a zaradili su skoro deset puta vise, narocito su umpresive scene kada se radnja desava u MIBC, to je moskovski internacionalni biznis centar, jedan prelep deo Moskve sa novoizgradjenim savremenim neboderima, definitivno preporucujem film svima koji ga do sada nisu gledali, mozda sam i ja malo pristrasan u vezi ovog filma, ali zaista smatram da je jedan od najmastovitijih ikada.

 

https://www.imdb.com/title/tt3072482/

 

zW4rrro.jpg

 

Tesko mi je da izdvojim samo jednu scenu, pa cu zato okaciti trejler koji je sam po sebi spektakularan i dovoljan je da sam sebe izreklamira.

 

 

Sto se tice ovog najnovijeg filma od Tarantina, tu mi je ubedljivo najbolja scena kada Brad Pitt treba na nahrani onog svog prelepog kera.

 

 

Snatch jeste dosta stariji film, ali mi je medju deset najomiljenijih ikada, Guy Ritchie je takva faca i obozavam vecinu onoga sto je do sada snimio, narocito ovaj i Lock, Stock And Two Smoking Barrels, ta dva su mi najbolja, tesko je bilo izdvojiti samo jednu scene posto sve kidaju, ali ipak i ovde Brad Pitt za nijansu dominira vise od drugih, on je lik takva faca bio i ostao, narocito ovde i u filmu Fight Club, uvek sam ga obozavao, ovde mi je konkretno najjaci kada prvi put pokazuje svoje borilacke vestine u onom ciganskom naselju, nakon toga sledi i jedna od najlegendarnijih linija koju isporucuje onaj car Jason Statham ("It turned out that the sweet-talking, tattoo-sporting pikey was a gypsy bare-knuckle boxing champion"), on mi je isto bio i ostao jedan od omiljenijih glumaca (narocito u filmovima Mean Machine, Transporter, Crank, London, Spy, The Bank Job, Death Race, kao i u vec pomenutim Snatch i Lock, Stock And Two Smoking Barrels).

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

cele protekle nedelje sam gledao seriju engleskih ilmova o inspektoru Džentliju na sinemaniji. može unazad koga zanima. vrlo dobri krimi filmovi.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Taman sam hteo da malo odmorim od ove teme, posto sam poceo da je privatizujem kao Александр Борисович Жуков, ali bice jos dve super komedije:

 

Pink 2 > 20:00h > Vacation (2015)

https://www.imdb.com/title/tt1524930/

 

Superstar TV > 00:10h > Little Miss Sunshine (2006)

https://www.imdb.com/title/tt0449059/

 

Sto se tice ovog prvog filma, Vacation je definitivno jedan od smesnijih filmova zadnjih godina, nije mi jasno zasto ima tako nisku IMDB ocenu kad je daleko duhovitiji od 95% komedija iz zadnjih pet godina, reziseri su oni isti likovi koji su pre dve godine snimili film Game Night (takodje jedna kul komedija), tako da definitivno preporucujem svima koji vole urnebesan humor bez trunke politicke korektnosti, ima gomila legendarnih scena, ali ova gde onaj car Ed Helms pokusava da bude wingman svom sinu je najjaca, a tek kad na kraju objasnjava sta je rimjob:rolf:

 

 

Kad je u pitanju drugi film, Little Miss Sunshine je nesto sto pretpostavljam da je vecina vec gledala, ali ukoliko postoji neko ko nije, ovo se ne sme propustiti, potpuno genijalna crna komedija gde je cela glumacka postava bila sjajna, medjutim Alan Arkin je brutalno izdominirao :lolol:

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment
On 29.5.2020. at 7:31, Бруклинский said:

 

A kod Jackie Brown, najjace mi je kada Bridget Fonda sprema Met-RX proteinski sejk, a potom u roku od 3 minuta De Niro napuni njen "sejker" sa svojim proteinima.

 

 

 

 

Sirijusli, ovo ti je najpamtljivija, najjaca scena iz filma? :mellow:

 

Kad se vec lozis na tu scenu iz Kill Billa, preporucila bih ti Lady Snowblood i Sex and Fury za siru sliku, ako nisi vec gledao. (+ ima i tamo golih zenski koliko hoces)

Link to comment
11 minutes ago, I*m with the pilots said:

Sirijusli, ovo ti je najpamtljivija, najjaca scena iz filma? :mellow:

 

Kad se vec lozis na tu scenu iz Kill Billa, preporucila bih ti Lady Snowblood i Sex and Fury za siru sliku, ako nisi vec gledao. (+ ima i tamo golih zenski koliko hoces)

 

Hvala na predlogu, nisam gledao ta dva japanska filma, stavicu ih na spisak za download.

A sto se tice Jacky Brown, ma ta scena mi je jos kao klincu ostala urezana u glavi, tada sam prvi put cuo za Met-Rx proteinski sejk.

Inace nadam se da ljudi ne shvataju preozbiljno neke moje postove ovde na forumu, ja sam malo bez filtera, pa mozda delujem previse sirovo :D

 

Nego posto je nova stranica, ajde cisto da kvotujem moj zadnji post sa preporukama za ove dve komedije, da ne ostanu zagubljene na prethodnoj stranici.

 

12 minutes ago, Бруклинский said:

Taman sam hteo da malo odmorim od ove teme, posto sam poceo da je privatizujem kao Александр Борисович Жуков, ali bice jos dve super komedije:

 

Pink 2 > 20:00h > Vacation (2015)

https://www.imdb.com/title/tt1524930/

 

Superstar TV > 00:10h > Little Miss Sunshine (2006)

https://www.imdb.com/title/tt0449059/

 

Sto se tice ovog prvog filma, Vacation je definitivno jedan od smesnijih filmova zadnjih godina, nije mi jasno zasto ima tako nisku IMDB ocenu kad je daleko duhovitiji od 95% komedija iz zadnjih pet godina, reziseri su oni isti likovi koji su pre dve godine snimili film Game Night (takodje jedna kul komedija), tako da definitivno preporucujem svima koji vole urnebesan humor bez trunke politicke korektnosti, ima gomila legendarnih scena, ali ova gde onaj car Ed Helms pokusava da bude wingman svom sinu je najjaca, a tek kad na kraju objasnjava sta je rimjob:rolf:

 

 

Kad je u pitanju drugi film, Little Miss Sunshine je nesto sto pretpostavljam da je vecina vec gledala, ali ukoliko postoji neko ko nije, ovo se ne sme propustiti, potpuno genijalna crna komedija gde je cela glumacka postava bila sjajna, medjutim Alan Arkin je brutalno izdominirao :lolol:

 

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...