Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

20 hours ago, jms_uk said:

 

Inspiriše me da shvatim koje filmove Bresona i Tarkovskog su stavili na listu...

 

edit: Našao sam jednog Bresona, valjda će i Tarkovski kasnije. Tu je Pre kiše znači da će biti sigurno i neki Kusturica...

 

Ima i Dnevnik seoskog sveštenika, ostalo slabo nalazim. Čini mi se da je ovo glupost od liste...

Edited by Ajant23
Link to comment
5 hours ago, Host said:

Ajante, sta mislis o ovoj listi? Mislim da je metalista vise relevantnih izvora.

 

Rasporedi filmova su diskutabilni. Veoma često dolaze slabiji filmovi ispred kvalitetnijih filmova istog reditelja. To je donekle shvatljivo, ako je metalista, što u praksi interneta uglavnom odiše gomilanjem izbora čije je pominjanje uhodano u odnosu na zanemarljiv slučaj kritičkih selekcija. Odmah na Hičkoku i Pticama i Marni dolazi i tako lepa problematizacija koju je Trifo napravio u knjizi. Inače, Sumnja izostaje, a šta je sve ušlo...

 

Puno Bunjuela na španskom ide pre njegovih filmova na francuskom, ipak mu je francuz pisao autobiografiju. U kojoj doduše piše da mu je Dali čestitao Zlatnog lava porukom na francuskom što je Bunjuel doživeo kao vrhunac snobizma. Ako je forsiranje Bunjuelovih filmova na španskom suprotno snobizmu, onda bih radije da budem snob. Mlečni put izostaje.

 

Sada mi pade pogled na Morisa Pialu, očito da nema mesta za Katrin Breja kada nije šablonizovana u fioku i kada je verovatno i najbolja...

 

Kozincev i Smoktunovski nisu niko, sudeći po listi. Nema im Hamleta. Ni Keneta Brane nema uopšte, a zato ima i kurte i murte. Čak, smešno je da je pre njihovih ekranizacija Šekspira ladno ušao Velsov Otelo, koji baš i nije posve prebrodio probleme produkcije. To je već ideološko proseravanje. U tom pogledu ova metalista ima paradigmu čitavog niza politički uhodanih izbora, koji daju jedan više jednouman nego uman ishod..

 

Linča su izudarali sve. Drugim rečima, zaokružili ga u nirvanu i pomalo odjebali sve što on podjebava i problematizuje. To već govori dosta o listi...

 

O-kej, sada vidim da ima jedan jedini film Kena Rasela i pritom nema Zaljubljenih žena. Joj, ima samo pet filmova Bilija Vajdlera i pritom nema Stalag 17...

 

Jedan Pajn, a tri Linklejtera. Uhodani ridikul. Uobičajene budalaštine...

 

Bolje da ne gledam dalje, smaranje...

Link to comment

kao običan gledalac ne bih mogao da sastavim sličnu listu a da nebi isključivi kriterijum bio - dali mi se dopada. i teško je porediti film od pre 70 godina i neki iz ovog veka.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da okačim i ovde. Once Upon a Time in Hollywood.

 

Just now, peralozac said:

Ko želi da gleda na TV - ima večeras u 8 na HBO HD, upravo sam video reklamu na EON. 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Sutra, tj danas posto je prosla ponoc, na B92 u 21h bice Gospodar Rata, jedan od najboljih, ako ne i najbolji film u kojem glumi Nicolas Cage.

 

https://www.imdb.com/title/tt0399295/

 

Meni ce taj film uvek biti jedan od omiljenijih, tada sam prvi put video kako izgleda Liya Kebede, a ovo mi je i dalje jedna od najboljih scena ikada :D

 

 

Link to comment

Sutra, tj danas (prosla je ponoc), Prva ce u 23h emitovati film Bozji Grad, sigurno najbolji brazilski film svih vremena, bolji i od oba dela Elitnih Odreda.

 

https://www.imdb.com/title/tt0317248/

 

Pretpostavljam da su skoro svi vec gledali ovaj film, medjutim nije lose ponovo pogledati ukoliko je proslo dosta vremena od zadnjeg gledanja, Blacky mi je najjaci.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...