Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

19 hours ago, Ras said:

Isabbelle Huppert preporučuje: Bad Timing

 

MV5BZmE1OTY0YjEtYTIwMS00YTJlLTk5NzMtYzZj

 

Bas gledala ove jeseni u okviru ciklusa "Psihoanaliza i film" u lokalnom bioskopu. Izgleda kao da je sam film imao bad timing, posto nije dobro prosao tad (a mislim da ni sa vremenske distance nije toliko cenjen)

 

Super je Fusi koji je maheem preporucio (ostala dva nisam gledala, ne kazem)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Kako je tebi izgledao film?

 

Mene je zaista Iper inspirisala da ponovo gledam:

 

Bad Timing je jedan od njenih izbora u Criterionovoj ostavi. Čitajući sada o filmu saznajem da je imao vrlo ograničenu distribuciju, oznaku Rated X, a da je u USA zapravo bio šire dostupan tek zahvaljujući ovom Criterion izdanju iz, okvirno 2005.

 

Ne mogu da se setim u kojoj prilici sam ranije gledao ovaj film, tek sećam se fabule, ali utisci su izbrisani.

Negativne opaske o filmu su obično da je pretenciozan, napravljen tek da šokira i slično, a evo našao sam jednu koja bi mogla da objedini sve: https://www.rogerebert.com/reviews/bad-timing-1980 

U kritici nema ničeg nerazložnog, a završava sa: 

Quote

If there is any reason to see this film, however, it is the performance by Theresa Russell (who was Dustin Hoffman's lover in "Straight Time"). She is only 22 or 23, and yet her performance is astonishingly powerful. She will be in better films, I hope, and is the only participant who need not be ashamed of this one.

 

Mogu da zamislim da me je mlađeg mogla da impresionira sloboda da se neke stvari pokažu na filmu. Danas, oslobođen tog šok efekta više mogu da uživam.

Fascinantna je detaljistička preciznost kojom Roeg secira ovu vezu! Od prvog susreta, preko erotske opijenosti, trenutaka sreće na putovanju po istoku, sve vreme negujući seme razdora koje će dovesti do tragičnog kraja. Pri tom, njegov je pristup distanciran, emotivno suzdržan, objektivan, ako je tako nešto uopšte moguće izreći, jer Roeg kao da ne želi ni po koju cenu da pokaže na čijoj je strani, prepuštajući izbor isključivo gledaocu.

Izbor Beča je sjajan, osvetljenog u skladu sa objektivističkim pristupom, potpuno u suprotnosti sa Bečom senki i noći u Trećem čoveku, dok je misterija i nedostupnost dela Milenine ličnosti simbolizovana blizinom granice, rekom, mostom, rampom...

Super mi je Harvi Kajtel, smešan sa onom kosom kao neki ljakse. Super mi je i što danas prepoznajem da Vejtsova pesma otvara film, a zatvara ga Bili Holidej, ili lirske klavirske pasaže Monka,li i Džereta, za koje onda nisam znao i koji kao da miluju noge Tereze Rasel dok se izležava i uvija na postelji.

 

Pogledaj odrednicu na Wikipediji, nisam znao da su Siouxie/Robert Smith bili inspirisani, kao ni Jim O'Rourke albumi (što ću sada morati da potražim i poslušam).

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Bad_Timing

   

Edited by Ras
Link to comment

Izbacili su izvinjenje i najavili novi termin. Jbg, nista neocekivano. Fest je imao 300 propusta posle godinu dana pripreme, ovo su na brzinu sklepali. Svaka cast uopste za ideju, program je sasvim solidan.

 

Ali dokona stoka koja ih sad napada na fb-u, redom sa: lopovi, prevaranti, lazovi, nesposobnjakovici... :huh: U skladu sa imenom filma.

Link to comment

Htedoh pogledati Aznavura, al nista, jedino sto moze da se pogleda je trejler.

Sad vise ni to, pao im sajt.

Obicni skupljaci klikova :fantom:

 

edit: Povlacim rec-proradilo :cool:

Edited by John Coltrane
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...