Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

Ima jos jedan interesantan film, koji druzenjetm neprijatelja predstavlja u svetlu radjajuce EU, iz doba francusko-nemackog rapprochement-a, Lino Ventura, Hardi Kriger, Sarl Aznavur...

Vredi pogledati.

 

Un taxi pour Tobrouk.

 

 

 

Plus Frankenhajmerov The Train, Bert Lankaster, Zana Moro, mada...

 

 

Edited by namenski
Link to comment
28 minutes ago, fikret selimbašić said:

Jao, nemoj to, ako postoji film sniman po knjizi, a da je zasrao komplet... :sad:

Jeste filmski topik, ali kada si vec pomenuo, vredi se pomuciti oko knjige:

Dzems-_Dzons-_Crvena-_Nit.jpg

 

Dzons inace nije imao srece sa filmovanjem svojih knjiga:

 

From Here to Eternity 

spada pod filmove sa WW2 tematikom, na stranu Cinemanova rezija, prva holivudska postava sa sve Sinatrinim Oskarom za epizodu, i imidzom filma koji je dugo bio zabranjen za prikazivanje izvan SAD, ali je u odnosu na knjigu bezvredan, kastriran...

Link to comment
19 minutes ago, namenski said:

Jao, nemoj to, ako postoji film sniman po knjizi, a da je zasrao komplet..



Ipak da :)

Film je odličan, scene prve bitke za zauzimanje bezimenog brda su najjače koje sam ikad vidio. Nervni slom narednika nakon što mu Japanci pobiju pola voda je glumačka minijatura za sve moguće nagrade. Knjige sam pročitao i dosta su korisne za lakše praćenje radnje. Ima dosta monologa iz knjiga (Pruit, narednik Velš, Dejl, Fajf), a slika koja ih prati je zmija koja gamiže kroz travu ili ptić koji tek probija ljusku jajeta i dolazi na svijet dok oko njega grmi artiljerija ili domoroci koji zbunjeno gledaju strane vojske kako se kolju u njihovom ataru. Dosta scena bez dijaloga, samo mimika ali iz knjige znaš koji od vojnika su gejevi i ljubavnici, ko je pokušao da se na račun ogrebotine izvuče iz bitke itd. itd. Zašto pizdi narednik Velš i zašto je sve to zbog profita.

Imam Globusovo izdanje, fali mi samo Odavde do vječnosti iz kompleta, nekom pozajmio i nikad nisam dobio nazad.

 

Edited by fikret selimbašić
Link to comment
9 minutes ago, fikret selimbašić said:



Ipak da :)

Film je odličan, scene prve bitke za zauzimanje bezimenog brda su najjače koje sam ikad vidio. Nervni slom narednika nakon što mu Japanci pobiju pola voda je glumačka minijatura za sve moguće nagrade. Knjige sam pročitao i dosta su korisne za lakše praćenje radnje. Ima dosta monologa iz knjiga (Pruit, narednik Velš, Dejl, Fajf), a slika koja ih prati je zmija koja gamiže kroz travu ili ptić koji tek probija ljusku jajeta i dolazi na svijet dok oko njega grmi artiljerija ili domoroci koji zbunjeno gledaju strane vojske kako se kolju u njihovom ataru. Dosta scena bez dijaloga, samo mimika ali iz knjige znaš koji od vojnika su gejevi i ljubavnici, ko je pokušao da se na račun ogrebotine izvuče iz bitke itd. itd. Zašto pizdi narednik Velš i zašto je sve to zbog profita.

Imam Globusovo izdanje, fali mi samo Odavde do vječnosti iz kompleta, nekom pozajmio i nikad nisam dobio nazad.

Ma OK, nisam ti zabranio da gledas :D 

Sto se tice filmske strane, slazem se sa najvecim delom tvog pisanja, na stranu sto ima kvalifikovanijih na tu temu, ja ipak zadrzavam :sleep: pravo da budem skeptik prema filmovanim knjigama, a Crvena nit mi dodje kao redovan primer za to.

 

BTW, sto se Crvene niti tice, izdanje/prevod Matice srpske je ponajbolji, a cini mi se da je Od sada do vecnosti izaslo samo u hrvatskom prevodu bar koliko ja znam.

 

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

-dokumentarac San Pietro

Au, obavezno sa velikim O, nisam hteo da ga guram ovde, valjda se racuna u dokumentarce...

 

Kad smo vec poceli sa dokumentarnim, ima jedna serija, u ratu je pravljena, propaganda naravno, ali vredi pogledati, ako nista drugo onda uvida u stanje duhova radi, Capra:

 

Why We Fight

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...