Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

14 minutes ago, ultra plasticni said:

In A Lonely Place

 

4 minutes ago, Ajant23 said:

 

To je melodrama i jedva da ima dodirnih tačaka sa noirom. Doduše, i meni je to drag film Bogarta kao i odras lepe podrške koju je ovaj davao reditelju. Ali, to nipošto nema veze sa noirom...

 

@Bujodrag

 

High Sierra (1941) 

 

Ovo možeš da pogledaš. Film koji je afirmisao Hustona, sami počeci noira. Takođe, dva reditelja rade druge stvari: Huston piše scenario, a Ida Lupino glumi.

 

 

 

 

 

3 minutes ago, Ras said:

 

The Big Sleep i Key Largo

 

Edit. Pored ovoga što je Ajant preporučio.

 

 

Sve ću ih odgledati. Imam dovoljno uzaludnog slobodnog vremena a prvog ću odrediti kockom.

 

A ona čuvena Kraljica nešto, je l' valja to?

Link to comment
10 minutes ago, Ajant23 said:

 

To je melodrama i jedva da ima dodirnih tačaka sa noirom. Doduše, i meni je to drag film Bogarta kao i odras lepe podrške koju je ovaj davao reditelju. Ali, to nipošto nema veze sa noirom...

 

 

Ima veze i te kako, iako si navikao da nesrecni Bogart obicno cirka po noci:fantom:

Jel si gledo Filmske zvezde ne umiru u Liverpulu?

Link to comment
1 minute ago, Bujodrag said:

 

E to. Nju svuda hvale. Je l' to noir ili melodrama.

 

Jbg, ne bih mogao podneti unhappy end sad u ovom stanju.

Upravo ono sto ti treba, veruj mi.

Na stranu Bogi u po njega malo neuobicajenom izdanju, covek je pokazao i da je veliki i kada nije negativac, Ketrin Hepbern je takodje odlicna, kraj je bas kako treba.

Preporuka iz sve snage.

Link to comment
10 minutes ago, Bujodrag said:

Sve ću ih odgledati. Imam dovoljno uzaludnog slobodnog vremena a prvog ću odrediti kockom.

 

To mahom nisu noiri što si nabrojao.

 

A, jednako je blesavo određivati film kao film noir samo zato što je crno beli sa Humphrey Bogart kao što je nebulozan i način na koji Paul Schrader shvata noir...

 

Na ovoga sam skrajnutog Bogarta naleteo jednom na TV-u i dijalozi kao i odnosi među likovima, kvaliteti scena su mi prilično okupirali pažnju i zabavili me: Beat the Devil (1953). Posle gledanja sam otišao na imdb i video da pred tada mladim scenaristom možda bude još koji kvalitetan rad...

 

Film, inače, isto nije noir...

Edited by Ajant23
Link to comment
8 minutes ago, Skyhighatrist said:

 

Ja za ovaj prvi put čujem, ali djeluje zanimljivo.
Britanci su tad pravili jako dobre filmove, a tu je i 4-5 poznatih glumaca...

 

Ja sam prvo pomislio na Objective Burma i već pomenuti Too Late the Hero , ali prvi je američki, a drugi američko-britanski, ali u boji.

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Upravo ono sto ti treba, veruj mi.

Na stranu Bogi u po njega malo neuobicajenom izdanju, covek je pokazao i da je veliki i kada nije negativac, Ketrin Hepbern je takodje odlicna, kraj je bas kako treba.

Preporuka iz sve snage.

 

 

e super, to je onda prvo na spisku.

 

 

1 hour ago, Ajant23 said:

 

To mahom nisu noiri što si nabrojao.

 

A, jednako je blesavo određivati film kao film noir samo zato što je crno beli sa Humphrey Bogart kao što je nebulozan i način na koji Paul Schrader shvata noir...

 

Na ovoga sam skrajnutog Bogarta naleteo jednom na TV-u i dijalozi kao i odnosi među likovima, kvaliteti scena su mi prilično okupirali pažnju i zabavili me: Beat the Devil (1953). Posle gledanja sam otišao na imdb i video da pred tada mladim scenaristom možda bude još koji kvalitetan rad...

 

Film, inače, isto nije noir...

 

Pa, nisam ih ja nabrojao.

 

Meni je noir i LA nešto sa Kim Bejsindžer i Kevinom Spejsijem ali i onaj neki sa Li Marvinom što su napravili loš rimejk s Mel Gipsonom.

 

Prosto, upravo sam završio Mad Men seriju pa bih gledao nešto što ima noir razradu likova i priče.

 

I niti sam poznavalac niti sam zahtevan.

 

Meni je inače prva asocijacija na noir Robert Mičam. Sad ti je valjda jasno koliko nemam pojma.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...