Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

20 minutes ago, ToniAdams said:

sve

 

edit: sem treceg coveka, koji je post ww2 :fantom:

Nisam sve Tony, obaska sto ti umes i bolje :sad:

 

 

Nisam, na primer, razna novokomponovana sranja poput raznih Gospodara prstenova, itd, itd...

 

A i napomenu o tome da Treci covek nije WW2 nego post WW2 ne uzimam ti za zlo, jednostavno je preglupa, a ti - kao sto rekoh - znas bolje, samo kada se potrudis.

Link to comment

Imam 100-tinjak WW2 filmova na DVX-ovima.

 

Većina najboljih već je pomenuta, a od onih kojih nisu, za sada bih dodao još par poznatijih:

 

Dirty Dozen (1967)

Ima li iko da ovo nije gledao?

 

The Eagle Has Landed (1976)

Zanimljiva priča, neobični likovi, odlični glumci...

 

The Night of the Generals (1967)

Interesantna i nesvakidašnja priča, netipična naracija, neuobičajena podjela uloga...

 

Too Late the Hero (1970)

Još jedan Aldrich, još jedan mission flick (grupa opasnosti), opet dobra glumačka ekipa...

 

 

Ako kog zanima, mogao bih iskopati i neke manje poznate ili starije (crno-bijele), a dobre filmove na ovu tematiku.

 

Inače drago mi je da su pomenuti Attack! (Aldrich) i The Hill (Lumet), dva odlična, a donekle i slična filma, jer u oba filma glavni sukob se odvija u vlastitim redovima i oba se bave hipokrizijom među vojnim starješinama. Toga ima u Cross of Iron (Peckinpah), ali u neprijateljskom redovima.

Link to comment

@sujetni drkadžija:

 

znam da znam, ti pak ciljas daleko iznad svojih sposobnosti :)

 

pogledaj treci covek, radi se o prodavcu magle koj na kraju najebe :(

Edited by ToniAdams
Link to comment
20 minutes ago, ToniAdams said:

@sujetni drkadžija:

pogledaj treci covek, radi se o prodavcu magle koj na kraju najebe :(

@ jos sujetniji sitni zlobni drkadzija na baterije:

najebe u kontekstutm Tridesetogodisnjeg rata ili Rata za spansko nasledje, pretpostavljam?

 

Reci mi, da znam pre nego sto pogledam.

 

 

I, znas sta: 'ajde da se manemo ovoga, predlazem da, sto se filma tice, stanemo konstataciji da je Terminator, narocito #2, Filmcina, tu se barem slazemo, OK? :)

Link to comment
19 minutes ago, ToniAdams said:

lol. ti si sujetniji jedno 237 puta.

Ti si mnogo, mnogo vise sujetan, pa eto, ako nista drugo zaceta je nova forumska disciplina - sujetometrija.

Uostalom, vreme ce pokazati :) 

51 minutes ago, colonelo said:

Ako kog zanima, mogao bih iskopati i neke manje poznate ili starije (crno-bijele), a dobre filmove na ovu tematiku.

Onda pomagaj: godinama pokusavam da ga identifikujem ne bih li ga pogledao ponovo, ne uspevam ili ne umem sa imdb-ovima i ostalim ortopedskim pomagalima.

Kod nas je prikazivan kao Bilo ih je sedam, britanski ratni, crno beli, skoro sigurno snimljen britanskih zlatnih 50-ih kada je ratni film u pitanju.

Radnja se zbiva u Burmi, dzungla, secam ga se kao odlicnog, sto neko ovde rece voleo bih da vidim kako bi sada odjeknuo :) 

Link to comment
9 minutes ago, ultra plasticni said:

In A Lonely Place

 

To je melodrama i jedva da ima dodirnih tačaka sa noirom. Doduše, i meni je to drag film Bogarta kao i odras lepe podrške koju je ovaj davao reditelju. Ali, to nipošto nema veze sa noirom...

 

@Bujodrag

 

High Sierra (1941) 

 

Ovo možeš da pogledaš. Film koji je afirmisao Hustona, sami počeci noira. Takođe, dva reditelja rade druge stvari: Huston piše scenario, a Ida Lupino glumi.

 

 

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...