Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

Da, gine se u ratnim filmovima...

 

Evo i par epskih, mejnstrim filmova:

 

Battle of Britain (1969) (Vazdušna kampanja Nemačke protiv Britanije 1940. g)

Midway (1976) (Pacifik 1942)

The Longest Day (1962) (iskrcavanje u Normandiji, ukoliko već nije bilo)


Pored A Bridge Too Far preporuka i za The Bridge at Remagen (1969)

 

Kao i uslučaju rata na Pacifiku, postoji čitav niz filmova koji se bave epizodama iz rata u Severnoj Africi (Tobruk/El Alamein), recimo The Desert Rats (1953)

 

Tamo gde je Afrika, tu je i priča o Romelu: The Desert Fox - The Story of Rommel (1951)

 

 

 

 

Link to comment

Pa dobro, onda treba baciti pogled i sa druge strane:

 

Der Stern von Afrika

 

Neki kraj 50-ih i Nemci koji su se, em malo okurazili, em pronasli relativno podobnogtm ratnog heroja...

 

 

Mislim da su snimane, cini mi se da sam zakacio na nekim televizijama, i dal serije, dal filmovi, americki na istu temu...

 

I, kad smo vec na drugoj strani, jedna strana koja je doduse menjala stranu :D, ali film koji vredi pogledati:

 

Rome, open City, Roma citta aperta

Link to comment
7 minutes ago, BOOGIEMAN said:

Saplices me :D, opet zeza knjiga, film onako...

 

 

Quote

 

A ako ti je bas do kr-kr-a, gledaj Enemy at the Gates i Inglorious Basterds. Danas nisu faktualno

najtacniji, ali posto istoriju pise ko kako hoce, za 100 godina mozda negde budu i deo skolskog gradiva.

 

+1

 

Jebiga, isto vazi i za izvikani Das Boot, a izgleda da je tek pocelo, 1 trend takoreci...

Link to comment
2 minutes ago, BOOGIEMAN said:

eeej, film sa Bogijem ne moze da bude "onako"  :mad::twak:

Naravno da ne moze: radi se o mojoj falinki preteranog naslanjanja na knjige koje su posluzile kao predlozak za film.

Knjiga je knjiga, film je film, Pobuna na Kejnu je dobar film i dobra preporuka, svaka cast :) 

 

A u Bogija se ne dira, na pamet mi ne bi palo ni u ludili, sta ti je... :D 

 

 

Link to comment

Pa, nije čitao toliko, obzirom da je ignorisao Most na reci Kvaj...

 

Doduše, obzirom da je glagol čitati prikladniji za roman, on je možda pročitao sa tim prefiksom pro- u smislu: stao iza romana, provalio ga ili, najzad i ono što bi rekao Nortrop Fraj, na krilima ideologija samo prostrujao kroz njega skupa sa stotinama drugih knjiga na polici...

Link to comment
17 minutes ago, Ajant23 said:

obzirom da je ignorisao Most na reci Kvaj...

Nisam ignorisao, film je posteno od knjige uzeo samo naslov i idejutm.

I ispao odlican.

Uostalom, u knjizi most ostaje citav ;)

 

I da te zamolim da ubuduce ne tumacis moje postupanje sa svojim knjigama na policama, narocito ne ideoloski ili na druge nacine mrsenja muda.

Sa biblioteckim knjigama takodje.

Uostalom, ako ti nesto nije jasno - pitaj.

Hvala :) 

Link to comment

Nisam ja tumačio tvoje postupanje već sam se šalio...

 

Da sam tumačio, bio bih mnogo gori u odnosu na tvoje postupanje, ali tome mahom nije mesto na forumu :)

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment
5 minutes ago, Ajant23 said:

Da sam tumačio, bio bih mnogo gori u odnosu na tvoje postupanje, ali tome mahom nije mesto na forumu :)

 

Ajde nek ti prodje, ali ubuduce pazi sta radis :) 

Nisam bas oran za forumska inventarisanja procitanih knjiga, odgledanih filmova, itd, itd...

 

Uostalom, kad smo kod odnosa knjiga - film, em ima obrnutih primera, em su filmski savrseni, dakle film stariji i bolji od knjige, em su WW2, em se ne secam da ga je neko pomenuo:

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...