Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Trazim neki film (ili seriju) na granici ozbiljnog i komedije, tipa onih sa Piter Selersom (Dr. Strangelove, Being There ...)  

Pozeljno je da nije mokumentarac (Zelig, The Office i slicno).

Pretrazivao sam malo listu deadpan komicara i cini mi se da nema tu bas mnogo da se bira.

 

Link to comment

Večeras dokumentarac o Paku De Lusiji u 20.00 na RTS2. Nije mu prvi put, verovatno, gledao sam ga na RTV jednom i jednom na RTS-u, ima ga i na Jutjubu. 

Iako film kao film nije posebno efektan, napravili su ga konvencionalno kao o junaku socijalsitičkog rada 1975 kod nas, ipak se probija živa istina i iskrena reč, predivna ličnost tog čoveka, suvi talenat bez foliranja. Nije mu bio potreban Majkl Mur da ga uzbuđilniše, dosta mu bio Krsto Škanata.  

Link to comment

Mislim da sam taj gledao prije koju godinu na HRT-u, i meni se dopao, nije onaj američki tip dokumentarca, ali je veoma zanimljiva priča, snimci i nekih sela, sa nekih kamernih nastupa, priče o njegovim saradnicima, pogotovo mi je zanimljiv bio dio o Kamaronu, koji je baš onako autodestruktivan do jaja. Mnogo su mi zanimljivi bili ti "cantaori", pogotovo ta faza sa Kamaronom. Sad vidjeh da je i Netfliks izbacio film o Kamaronu.

 

Link to comment
46 minutes ago, beyoncé said:

 

poslastica i za fanove prog rocka

kažu najbolji goblinov skor


:thumbsup:

 

 

Mada ima i malo "pozajmica", noćas sam gledao film posle duuugoo vremena, i kad je krenula jedna od tema, na trenutak sam pomislio da je Tubular Bells...  :lolol:

 

 

Isto tako jedna bas linija (u jednoj drugoj) deluje  baš poznato, but I can't put my finger on it...

Link to comment
5 hours ago, ToniAdams said:

Goblinovljeva muzika je kod ardjentea najbolji deo. Suludo precenjen režiser.

 

+1

 

I Morriconeova, kada mu je on radio muziku..

 

3 hours ago, Host said:

+1

 

Giallo filmovi su uzasno ostarili. Generalno najprecenjeniji zanr posle zombi filmova.

 

+1

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...