Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

22 hours ago, Sludge Factory said:

Treba mi nesto atmosfericno, recimo iz osamdesetih, tad je nekako najvise bilo takvih filmova, sa elektronskom muzikom. Ono... amerika, veliki grad, poslovne zgrade i kancelarije, staklo beton asfalt... nije bitan zanr, moze drama, krajm, sf, komedija, ljubavni.

ne znam tačno šta podrazumevaš pod atmosferičnost ali nedavno sam na tvu gledala džamping džek fleš i palo mi je na pamet kako me ta atmosfera osamdesetih toliko spuca kad ga gledam, da imam osećaj da sam ja živela u americi tada :) ovih sam se setila

orlovi pravde

tajna mog uspeha

i džamping džek fleš

Link to comment
34 minutes ago, slepa živana said:

 

Ha, ovo mi je 1 od drazih gilti plezira :D 

 

Nisam siguran da mogu da definisem tu atmosfericnost, ali mislim da si na tragu. Neko je pomenuo Thief, to je dobar primer onoga na sta mislim. Manhunter i To Live and Die in LA takodje. Blejd Raner bih ja svrstao tu isto, kao i TRON. Mogao bih da dodam recimo i Breakfast Club, Color of Money. Ali i u Tajni mog uspeha ima neceg od toga svakako. Nedavno sam gledao Bright Lights, Big City, u kom takodje glumi Majkl Dzej, nadajuci se da cu da dobijem bas ovo na sta mislim ovde i u filmu ima nesto te "atmosfere", mada mi se nije mnogo dopao. 

 

Sad mi pada napamet i The Pope of Greenwich Village. Pomenuo je 3orge De Palmu ili Fridkinov Cruising. Ima naravno i filmova iz kasnijeg perioda (90s, 2000s) koji se napajaju sa tog izvora, kao nas voljeni Drive recimo. 

 

Specifican je to period u Holivudu, i Americi generalno. 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • 1 month later...
39 minutes ago, morgana said:

treba mi nebanalan noviji film koji vrijedi analizirati iz ugla psihologije, kao preporuka za temu nekakvog seminarskog

hvala unaprijed :)

 

Phantom Thread

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...