Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Pa nije davno bilo, pritvorenik tokom "vikenda" se motorom zakucao u Stojadina, ubio i sebe i vozača automobila.

 

Nevezano za ovaj primer, kao nacija smo očajni vozači, što se primeti trenutka kad više od dva dana provedete u saobraćaju u nekom zapadnom gradu. Neka se motoristi ne ljute, ali koliko god da su vozači automobila bahati, uplašeni ili jednostavno nespremni za vožnju, bajkeri su sve to na ³, te me vožnja kao na ovom snimku ne iznenađuje uopšte. Za preko 20 godina vozačkog iskustva u Beogradu sam slovima i brojevima dva (2) puta vozio iza motociklista koji doslovce poštuju ograničenje brzine i sva pravila, i to je toliki utisak ostavilo na mene da znam tačno gde i zašto sam vozio tog/tih dana.

 

Verovatno sam već pisao, ali ja se u Beču odmaram i u vožnji. Recimo da imam otprilike dva meseca za volanom tamo - osim nekog zeme koji je video BG table i zasvirao dok nas je preticao, ja niti jedan slučaj van saobraćajnih propisa nisam video, iskreno. Možda je premali uzorak, ali za BG mi treba cca 10 minuta da nađem osobu kojoj nije mesto za volanom.

Da, bajkera je tamo tušta i tma, po lepom vremenu izmile u rojevima, ali osim tek nešto veće brzine, sve propise poštuju bez greške.

Link to comment

nismo kao nacija ocajni vozaci ili nismo samo to

problem je ovo sto i sam kazes, pridrzavanje propisa (generalno, ne samo saobracajnih)

srbenda i svi koji se tako osecaju obicno ima neko svoje alternativno vidjenje zakona

to je nazalost tako u svim oblastima, samo je jbg u saobracaju najociglednije

 

pisano x puta, po pravilu taj isti stanovnik srbije odlaskom u neku nemacku, postane veci svabo od svih svajcaraca na gomili

 

i bice sve gore, posto smo svesni da se u tom smislu u srbiji nista ne menja, bar ne na bolje, a vozila su sve brza, snaznija i to onda dovodi do sve veceg broja stradalih na putevima i oko njih

Link to comment

Znam na šta misliš, ali ciljao sam baš na slučajeve koji se ne odnose na bahatost - postalo mi je normalno da ljudi naglo zakoče u desnoj traci autoputa da bi isto tako naglo skrenuli u sam početak isključenja. Matori konji koji skreću levo (desno) iz desne (leve) trake (aka "vozač FAPa), uključenje na autoput kao u F1 (širom stazom), nerazumevanje osnovnih saobraćajnih pravila (doživeo sam X puta da viču na mene jer ih nisam propustio tamo gde znakovi jasno meni daju prednost), gomila primera gde je očigledna potpuna nespremnost za učestvovanje u saobraćaju, a nisu usko vezani sa bahaćenjem i pokvarenošću. Da li je kupovina vozačkog ispita postala lakša, ne znam šta je, ali sve ih je više.

Link to comment
4 hours ago, pbg12345 said:

nismo kao nacija ocajni vozaci ili nismo samo to

problem je ovo sto i sam kazes, pridrzavanje propisa (generalno, ne samo saobracajnih)

srbenda i svi koji se tako osecaju obicno ima neko svoje alternativno vidjenje zakona

to je nazalost tako u svim oblastima, samo je jbg u saobracaju najociglednije

 

pisano x puta, po pravilu taj isti stanovnik srbije odlaskom u neku nemacku, postane veci svabo od svih svajcaraca na gomili

 

i bice sve gore, posto smo svesni da se u tom smislu u srbiji nista ne menja, bar ne na bolje, a vozila su sve brza, snaznija i to onda dovodi do sve veceg broja stradalih na putevima i oko njih

Danas realno svako ima dozvolu, cim steknu uslov odmah se polaze, a neko ma koliko se trudio nije za saobracaj.I tu je nas problem, uz to za 2-3k € mozes da kupis poprilicno jak auto sto u kombinaciji sa nasim auto skoloma daje taj rezultat.Kod nas u auto skoli se ne uci najosnovnija radnja kao sto je preticanje, ali zato prva pomoc mora da se zna. 

Link to comment
On 7.7.2019. at 16:10, zorglub said:

Znam na šta misliš, ali ciljao sam baš na slučajeve koji se ne odnose na bahatost - postalo mi je normalno da ljudi naglo zakoče u desnoj traci autoputa da bi isto tako naglo skrenuli u sam početak isključenja. Matori konji koji skreću levo (desno) iz desne (leve) trake (aka "vozač FAPa), uključenje na autoput kao u F1 (širom stazom), nerazumevanje osnovnih saobraćajnih pravila (doživeo sam X puta da viču na mene jer ih nisam propustio tamo gde znakovi jasno meni daju prednost), gomila primera gde je očigledna potpuna nespremnost za učestvovanje u saobraćaju, a nisu usko vezani sa bahaćenjem i pokvarenošću. Da li je kupovina vozačkog ispita postala lakša, ne znam šta je, ali sve ih je više.

 

Ja nekad imam osećaj da jedini na autoputu migavcima najavljujem promenu trake

Link to comment
53 minutes ago, Redoran said:

Ko ima slab stomak neka ne otvara spoiler. Tema je: "Zašto bankina glavu čuva odnosno zašto si ga ugasio ako je nema".
 

  Reveal hidden contents

 

 

 

 

 

 

 

 

Teško je čuti to zadovoljstvo,samo sekundu pre.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Nema druge, kupujem kameru za snimanje voznje. Zamalo da dodjem kao vest na ovu temu, ni kriv ni dužan.

Biciklista koji lagano vozi pored puta (po pešačkoj stazi) reši da bez gledanja prepreci magistralu i pređe na drugu stranu. Da nisam vozio ispod ograničenja i da se nisam kulturno odmakao bar dva metra od ivice u nameri da ne ometam biciklistu dok ga budem prolazio, ni obe noge na kočnici ne bi bile dovoljne da ne ubijem budalu. Bez kamere ne bih imao nikakve sanse da dokažem da ga nisam pokupio prilikom obilaženja.

Inače, biciklista je dete od 15-18 godina bez ikakve zaštitne opreme.

Link to comment

Bicikliste delim od ovih sa kacigama i helankama koji su najbolji do dece i starih koji su katastrofalni u saobraćaju, pogotovu kod uključivanja i isključivanja. Zlatno pravilo je da ih gledaš u noge, čim prestane da vergla nešto se sprema. Najgori su ovi odrasli što voze po trotoaru, šta je u tim glavama ni oni ne znaju.

Link to comment

Problem je u tome sto nije usporio, samo je naglo skrenuo, sišao sa pešačke staze i krenuo na drugu stranu puta preko dve trake magistrale. Nije se ni okrenuo da vidi moze li bezbedno da izvede taj manevar, niti je dao znak da se na to sprema (mislim da je to pokusao jer mu je nestajala pesacka staza sa te strane i resio je da predje na drugu stranu gde ima pesacka staza). 

Link to comment

Ne znam šta je, jel' narod na drogama, ili sam ja baksuz kakvog nema - meni su situacije sa pešacima i donekle biciklistima koji menjaju smer, prelaze ulicu kao da su sami na svetu skoro svakodnevne. Kada se doda opšti haos od bahatosti ili potpune nespremnosti za učestvovanje u saobraćaju ostalih vozača, vožnja u BG je zaista frustrirajuće i stresno iskustvo. Iskreno se nadam da će ove kamere što su ih postavili po celom gradu bar malo naterati ljude da se smire i razmisle dok voze.

Link to comment
25 minutes ago, zorglub said:

Ne znam šta je, jel' narod na drogama, ili sam ja baksuz kakvog nema - meni su situacije sa pešacima i donekle biciklistima koji menjaju smer, prelaze ulicu kao da su sami na svetu skoro svakodnevne. Kada se doda opšti haos od bahatosti ili potpune nespremnosti za učestvovanje u saobraćaju ostalih vozača, vožnja u BG je zaista frustrirajuće i stresno iskustvo. Iskreno se nadam da će ove kamere što su ih postavili po celom gradu bar malo naterati ljude da se smire i razmisle dok voze.

Neće kamere nikog naterati da vozi bolje...

 

 

Link to comment

u Beogradu bi pomogla jedino javna batinanja na licu mesta za prestupe u saobracaju. takva nervozna i trnjem u guzici nadrazena stoka, spremna da urla, psuje i uvek orna za tuchu ne postoji nigde

Edited by 3opge
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...