Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

1 hour ago, Vapad said:

 

Mislim da se ovo ne uči i nije propisano tako?

 

nije propisano, nisam to ni mislio reci, prosto bi saobracaj kroz kruzni tok isao brze kada bi se svi tako ponasali, mene je tako ucilo. nije kaznjivo ni da iz leve trake ides na prvi izlaz, ali tako bespotrebno smaras kretanje ostalih kroz kruzni tok.

Link to comment

I sečeš vozila desno od sebe, to je zaista suprotno zdravom razumu ako i nije pravilima.

Stvar logike, kao kad se isključuješ sa pravca, ideš u desnu traku i ćao. 

Link to comment
13 hours ago, Caligula said:

 

+1

 

To je cista bahatost i veze sa neznanjem nema. Pre par meseci me jedan bukvalno pretekao pri skretanju desno iako je bilo zeleno za pesake - kojih srecom nije bilo. Skrecem desno i levo od sebe vidim majmuna koji me pretice u krivini (a jedna traka iz koje smo izasli). Pa gde to zuris debilchino

 

Najgore je što si ti poštovanjem saobraćajnih propisa, uslovno rečeno, ugrozio nekome život. Ok, naravno ta osoba koja prelazi na pešakom prelazu, jeste odgovorna da proveri da li se neki auto zaleteo, iako si se ti zaustavio. ali neretko se dešava da je neko video da si ti stao i računa, staće i onaj iza tebe, da mu neće pasti na pamet da te zaobilazi i da projuri.

 

Malo šta me izludi u saobraćaju kao to.

 

Link to comment
8 hours ago, copkillah said:

 

Najgore je što si ti poštovanjem saobraćajnih propisa, uslovno rečeno, ugrozio nekome život. Ok, naravno ta osoba koja prelazi na pešakom prelazu, jeste odgovorna da proveri da li se neki auto zaleteo, iako si se ti zaustavio. ali neretko se dešava da je neko video da si ti stao i računa, staće i onaj iza tebe, da mu neće pasti na pamet da te zaobilazi i da projuri.

 

Malo šta me izludi u saobraćaju kao to.

 

problem je sto pesak cesto od "kaligule" ne vidi onog iza sto juri

 

uci prebrzo u zonu pesackog je ozbiljan prekrsaj, uci prebrzo u zonu pesackog, a da nemas pun pregled je kockanje sa tudjim zivotima, a uci prebrzo bez punog pregleda, gde ti vidik zaklanja vozilo ispred tebe, koje se zaustavilo na pesackom je ubistvo sa predumisljajem

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

problem je sto pesak cesto od "kaligule" ne vidi onog iza sto juri

 

uci prebrzo u zonu pesackog je ozbiljan prekrsaj, uci prebrzo u zonu pesackog, a da nemas pun pregled je kockanje sa tudjim zivotima, a uci prebrzo bez punog pregleda, gde ti vidik zaklanja vozilo ispred tebe, koje se zaustavilo na pesackom je ubistvo sa predumisljajem

 

Da, upravo o tome pričam. I tako iz nehata, posredno, dovedeš nekoga u opasnost jer je poverovao tebi, a ne onom idiotu iza tebe.

 

Link to comment

Pa fora je sto je i meni idiot u mrtvom uglu pri skretanju, narocito ako me pretice iz moje trake u krivini. Dakle vidim ga tek kada projuri pored mene.

 

Za takve stvari bih oduzimao dozvolu, kakva kurac kazna

Link to comment
On 1.4.2019. at 20:32, Caligula said:

Pa fora je sto je i meni idiot u mrtvom uglu pri skretanju, narocito ako me pretice iz moje trake u krivini. Dakle vidim ga tek kada projuri pored mene.

 

Za takve stvari bih oduzimao dozvolu, kakva kurac kazna

+100

 

i ne razumem sta misli taj idiot sto obilazi, zasto je ovaj ispred njega stao, posebno na raskrsnici?!

Link to comment

Danas sam, hm, mogao gadno da najebem...

 

Autoput od granice sa Makedonijom do Vladicinog Hana... Vozim ja tako bezbrižno oko 140, u daljini neki kamiončić... U sledećem trenutku sa leve strane me pretiče Mini Moris ili nešto slično tolikom brzinom, da izgleda kao da stojim... Delić sekunde kasnije, sa desne strane, kroz zaustavnu traku me pretiče sličnom brzinom nešto veliko, dal neki Mečkin džip ili nešto drugo nisam stigao da utvrdim...

 

Obilaze isto tako i onaj kamiončić u daljini, ludak sa džipom ga okrzne retrovizorom... I samo produži dalje...

 

Pa jebem ti budale...

 

 

Link to comment
1 hour ago, maharaja said:

Ja nikad u životu nisam vozio preko 130, ni na autoputu gde je bukvalno sve pravo još 250 kilometara, a onda kao nešto što nije pravo, pa još 200 tako pravo, i sa četiri moje trake... eh... :sad:

Nema 'eh...': ja se godinama i godinama i godinama ubih pricajuci da je 130, ajde neka bude i 140 km/h gornja granica licne i kolektivne, drustvene odgovornosti, da ne kazem pameti - do te granice, pa i to samo uslovno i zavisno od pojedinca, a na putevima nas ima raznih i po psihofizizickim sposobnostima i po godinama i po cemu god hoces - covek vozi automobil.

Preko toga - automobil vozi coveka.

I da ne postoji individua, zvala se ona i Juan Manuel, koja ce u uslovima modernog saobracaja pri takvim brzinama uspeti (o takozvanom znanju nema ni govora) da reaguje iole primereno, odnosno da je veliki, ogroman % mogucnosti da se sranje izbegne u oblasti poznatoj kao 'ne moze to meni da se desi', 'nece valjda' ili 'imao sam ludu srecu...'

Eh...

Link to comment

skoro sam se vraćao iz pojata ka bgd samo što je pao mrak i e 75 nije bezbedan na 130 po mraku. loš asfalt, tamići bez (ili sa škiljavim) stop svetlima, a tamo na onoj paraćinskoj petlji samo što sam prošao sa dozvoljenih 130 u retrovizoru tik iza mene vidim dve siluete koje pretrčavaju auto put. video ih nisam u onom mraku

 

da ne pričam(o) o nedostatku ograde na pojedinim mestima...

Link to comment
14 hours ago, namenski said:

Nema 'eh...': ja se godinama i godinama i godinama ubih pricajuci da je 130, ajde neka bude i 140 km/h gornja granica licne i kolektivne, drustvene odgovornosti, da ne kazem pameti - do te granice, pa i to samo uslovno i zavisno od pojedinca, a na putevima nas ima raznih i po psihofizizickim sposobnostima i po godinama i po cemu god hoces - covek vozi automobil.

Preko toga - automobil vozi coveka.

I da ne postoji individua, zvala se ona i Juan Manuel, koja ce u uslovima modernog saobracaja pri takvim brzinama uspeti (o takozvanom znanju nema ni govora) da reaguje iole primereno, odnosno da je veliki, ogroman % mogucnosti da se sranje izbegne u oblasti poznatoj kao 'ne moze to meni da se desi', 'nece valjda' ili 'imao sam ludu srecu...'

Eh...

Sa 120 na 140, za koju godinu bice 160

Link to comment

Pre neki dan izmedju Cuprije i Paracina Turcin sa sleperom pokupio kamion u zaustavnoj naravno zbog blejanja u telefon.Ocesao ga desnom stranom pa onda smotao pun desni i udario u obalu pored, jos se vidi gde je udario u obalu. 

 

Onda prosla subota ispred Futoga klinac iz pravca B.Palanke ispravio krivinu srecom niko nije naisao u susret udario u bedem sa suprotne strane i zavrsio u kanalu.Od pik up-a ostala uspomena, vozacu nista. 

 

Sreda i naravno ibarska, golf V u preticanju direktno u Reno Cangoo, isao iz pravca Kraljeva krenuo na sareno da prerice ali se precenio. 

 

Isti dan Guberevac kod Gruze opet klinac koji kupio auto Fiat Stilo ispravio krivinu udario u branik, opet sreca nikog iz suprotnog smera. 

 

I u cetvrtak kamaikaza u sleperu sa NP tablama na naplatnoj Batocina isključio se iz pravca Nisa i komotno pojurio niz petlju bez da propusti ove iz pravca Beograda, a uredno ima znak, devojka u Cliu srecom uspela da pobegne desno,150m odatle patrola sa radarom bleji dok ovaj prolece pored njih. 

 

Tacno cu da kupim kameru. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...