Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Ma ja to zovem uslovno a ne zove se tako, to je ona situacija kad se pali zeleno i levo zeleno, ali onima iz suprotnog smera stoji crveno još 15ak sekundi da barem neko skrene levo, i tad je pešacima u ulici u koju skrećem crveno.

Link to comment

Ima jos jedna stvar koja je standard ali je svejedno opasna - kada pesak stoji na pesackom bez semafora, ni jedan auto nece stati vec ce svi juriti. Onda se to u prometnoj ulici svede na to da pokusavas da nadjes time frame u kom mozes da zakoracis ali takodje da postoji i dovoljno vremena da idiot koji juri zakoci, naravno pod uslovom da nije ometnut caskanjem na mobilnom. 

Edited by Shan Jan
Link to comment

Mislim da takodje, pored losih saobracajnih propisa, je problem i u agresivnosti vozaca. Cak i ako ti zelis da postujes pravila, drugi to ne rade i onda ti trube i guraju te tamo gde ti nije mesto. 

 

Meni je ovo posebno primetno kada nekom jadniku se ugasi ili pokvari auto i onda krece jebanje keve od svih odpozadi. 

Link to comment
On 26.3.2019. at 23:53, levi said:

jel realno da ovog skota ne mogu da nađu od 4 marta

 

 

 

 

 

Ako me oči ne varaju, u pitanju je prastari model, Opel Suza, da hoće, mogli bi ovo za sekund da reše.

 

A inače ja bih za ovakvo divljanje uveo smrtnu kaznu, vidi se da je namerno išao da ubije. 

Edited by Jeremija
Link to comment
38 minutes ago, Shan Jan said:

Ima jos jedna stvar koja je standard ali je svejedno opasna - kada pesak stoji na pesackom bez semafora, ni jedan auto nece stati vec ce svi juriti. Onda se to u prometnoj ulici svede na to da pokusavas da nadjes time frame u kom mozes da zakoracis ali takodje da postoji i dovoljno vremena da idiot koji juri zakoci, naravno pod uslovom da nije ometnut caskanjem na mobilnom. 

ne treba preterivati

uglavnom se ljudi ponasaju normalno i stanu

 

ali dovoljno je da ima 1% idiota i onda stanu i kola i pesak, jer jbg

 

a o ovom obilazenju na pesackom/semaforu se dosta pisalo i ranije

tale je cini mi se kacio bas dosta takvih snimaka

 

slazem se da to treba najdrasticnije kaznjavati

ne znam koliki idiot trebas biti da vidis da auto u traci pored stoji, ti nemas pun pregled i kreces dalje

Link to comment

a ima i pešaka idiota koji  pretrčavaju ulicu gde nema pešačkog, često izlete između parkiranih kombija pa ih vozači uoče kada su već na pola trake, pešaci su posle biciklista najveća opasnost u sobraćaju, posebno oni što drkaju mobilni dok idu ulicom, za njih već moraju da se uvode specijalni semafori :happy:

 

sv8a1llx.0.png

 

bodegraven-traffic-light.jpg
Link to comment
1 hour ago, čekmeže said:

Da li si na prvoj raskrsnici imao uslovno zeleno ili zeleno?

 

Mislim da je čisto.

 

Ja sam prvi put kada sam polagao pao na takvoj situaciji. Skretanje levo, zeleno svetlo. Pešacima je zeleno do ostrva, a od ostrva, preko traka u koje ulazim crveno. Kada gledaš iz raskrsnice prvi pešački je zelen, ali onaj drugi, za tvoje trake, je crven. Ako staneš padaš pošto ga navodiš da predje na crveno i može da pogine. I što je najgore ima smisla ta signalizacija skroz pošto je pored autobuske stanice i prilično se mislilo na bezbednost zbog dece koja putuju u i iz škola.

Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

a ima i pešaka idiota koji  pretrčavaju ulicu gde nema pešačkog, često izlete između parkiranih kombija pa ih vozači uoče kada su već na pola trake, pešaci su posle biciklista najveća opasnost u sobraćaju, posebno oni što drkaju mobilni dok idu ulicom, za njih već moraju da se uvode specijalni semafori :happy:

 

 

Da, kad vec kace ljudi situacije u kojima se 1500kg na tockovima krece 80km/h i ubija coveka na pesackom, red je da ne zaboravimo i drugu stranu iste medalje: ljude koji izlaze na kolovoz gurajuci se izmedju (najcesce ilegalno) parkiranih automobila. Ima i jos jedna gora sorta pesaka: majke s decom u kolicima, koje ne mogu da prodju drugacije, pa guraju kolica kolovozom. Ali taj gnusni primer bahacenja u saobracaju valja sacuvati za neki buduci ekvivalentni klip, npr. kad neko vozi 250km/h (to moze biti samo Mercedes :nobles: ) kroz crveno i gazi kolonu djaka prvaka. U svakom slucaju si ispravno i posebno u prikladnom trenutku identifikovao prave probleme i rak rane srpskog saobracaja.

Link to comment
2 hours ago, čekmeže said:

Da li si na prvoj raskrsnici imao uslovno zeleno ili zeleno?

Evo, objasnio Vapad, upravo se radi o ovakvoj situaciji...

Na Konjarniku, na raskrsnici Ustanicke I Vojislava Ilica, kada se ide nizbrdo prema hotelu Srbija, pa se skrece levo prema Plavom Mostu. Na semaforu se pali zeleno, ali se pali zeleno I vozilima iz suprotnog smera. Dakle, ta vozila moraju da se propuste. Kada ona konacno prodju, tu su pesaci koji prelaze ulicu I koji moraju da se sacekaju da prodju. Dok se oni cekaju, mora da se propusti BMW koji iz pravca "Srbije vozi 200 km/h da ga ne bi uhvatilo crveno. Kada je I on prosao, mora se voditi racuna o babi koja trci I ne namerava da stane na pesackom ostrvu, iako joj je crveno. U medjuvremenu, otvorio se semafor onima koji iz pravca Lidla idu pravo prema Medakovicu, te se I o njima mora voditi racuna, da se neki ne zakuca u desnu stranu… I tako, vrlo interesantna raskrsnica...

Link to comment
10 hours ago, pbg12345 said:

ne treba preterivati

uglavnom se ljudi ponasaju normalno i stanu

 

ali dovoljno je da ima 1% idiota i onda stanu i kola i pesak, jer jbg

 

a o ovom obilazenju na pesackom/semaforu se dosta pisalo i ranije

tale je cini mi se kacio bas dosta takvih snimaka

 

slazem se da to treba najdrasticnije kaznjavati

ne znam koliki idiot trebas biti da vidis da auto u traci pored stoji, ti nemas pun pregled i kreces dalje

Ima mnogo vise od 1% onih koji zanemaruju obavezu da propuste pesake na prelazu, na primer. Pizdim od toga, i kad vozim i kada pesacim. Beograd je opasno mesto za ucesce u saobracaju u bilo kom statusu. 

 

Ovde se pesaci zahvaljuju vozacima sto staju na prelazu, pa onda onako pozure, ubrzaju prelazenje. Da ne smetaju. Ucesnici u saobracaju drugog reda. To nije normalno. 

Link to comment

Ja bih za prvi takav prekršaj oduzimao vozilo i vozačku na šest meseci, uz kaznu od 100.000 dinara. Drugi put, trajno oduzimanje vozačke dozvole i zatvor tri meseca.

 

Link to comment

Evo, juce sam sa parkinga Lidla na Vidikovcu pokusavao da se ukljucim ulevo. Racunao sam da ce to ici lagano, jer je ukljucenje napravljeno tako da vozila koja mi dolaze sa leve strane moraju da propuste pesake. Pa da ja iskoristim tu priliku da predjem preko njihove trake i ukljucim se u suprotnu. Brojao sam, sedam vozila je  projurilo iako su ljudi stajali na pesackom prelazu, spremni da predju ulicu. Osmi se zaustavio.

 

Inace, ovde vozaci jesu bahati ali mislim da ima i nepoznavanja pravila. Recimo, zaustavljanje na pesackom prelazu se tumaci kao obaveza samo ako pesaci dolaze sa tvoje strane ulice - to se spontano pretvorilo u pravilo gradske voznje. Ili prestrojavanje u kruznom toku, gde vozaci tripuju da imaju prednost samo zbog toga sto zele da se iskljuce iz kruznog toka. 

Edited by pacey defender
Link to comment
8 hours ago, copkillah said:

Ja bih za prvi takav prekršaj oduzimao vozilo i vozačku na šest meseci, uz kaznu od 100.000 dinara. Drugi put, trajno oduzimanje vozačke dozvole i zatvor tri meseca.

 

 

+1

 

To je cista bahatost i veze sa neznanjem nema. Pre par meseci me jedan bukvalno pretekao pri skretanju desno iako je bilo zeleno za pesake - kojih srecom nije bilo. Skrecem desno i levo od sebe vidim majmuna koji me pretice u krivini (a jedna traka iz koje smo izasli). Pa gde to zuris debilchino

Link to comment
11 hours ago, pacey defender said:

Evo, juce sam sa parkinga Lidla na Vidikovcu pokusavao da se ukljucim ulevo. Racunao sam da ce to ici lagano, jer je ukljucenje napravljeno tako da vozila koja mi dolaze sa leve strane moraju da propuste pesake. Pa da ja iskoristim tu priliku da predjem preko njihove trake i ukljucim se u suprotnu. Brojao sam, sedam vozila je  projurilo iako su ljudi stajali na pesackom prelazu, spremni da predju ulicu. Osmi se zaustavio.

 

Inace, ovde vozaci jesu bahati ali mislim da ima i nepoznavanja pravila. Recimo, zaustavljanje na pesackom prelazu se tumaci kao obaveza samo ako pesaci dolaze sa tvoje strane ulice - to se spontano pretvorilo u pravilo gradske voznje. Ili prestrojavanje u kruznom toku, gde vozaci tripuju da imaju prednost samo zbog toga sto zele da se iskljuce iz kruznog toka. 

 

da, kruzni tokovi su poseban pakao, nakon sto udju u isti, ljudi zaboravljaju pravilo desne strane. a to da se desna traka koristi za prva dva izlaza, a leva za treci i cetvrti je vecini vec sf.

Link to comment
1 hour ago, nenad said:

 

da, kruzni tokovi su poseban pakao, nakon sto udju u isti, ljudi zaboravljaju pravilo desne strane. a to da se desna traka koristi za prva dva izlaza, a leva za treci i cetvrti je vecini vec sf.

 

Mislim da se ovo ne uči i nije propisano tako?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...