Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

  • 2 months later...

Meni se u zadnja dva dana desile rizicne situacije na pesackom.

Na jednom u sporednoj ulici sam prelazio i auto je stao da saceka, majmun iza njega ga je samo zaobisao pod punom brzinom i proleteo ispred mene, u suprotnoj traci, praveci slalom. Vozio je malo dete. Na taj nacin je mog kolegu pre dve godine jedan majmun pokosio i napravio ga dozivotnim invalidom.

Drugo je bilo juce gde sam prelazio veliku raskrsnicu u Mihajla Pupina i gde me je opet auto isekao, ulazeci sa strane. Video sam da je u pitanju bila riba sva sredjena i srecna, u fulu razgovarajuci na mobilnom dok to radi.

 

Beograd je postao opasna zona za pesake i to nema veze ni sa alkoholom ni guzvama ni bilo cim drugim. U pitanju je cist bezobrazluk ljudi koji znaju da su kazne smesne i da se lako izvlaci sta god da uradis. 

Link to comment

Ima jos nesto… Ni u jednoj zapadnoj zemlji nisam video da je istovremeno zeleno svetlo za automobile koji skrecu I za pesake.  U Australiji I jos nekim zemljama je zeleno svetlo za pesake istvovremeno za sve pesacke prelaze na raskrsnici, pa kod njih postoje I zebra koje idu dijagonalno preko raskrsnice. 

Pristup ovde kod nas I rezim semafora je prilicno zbunjujuci, pogotovo za nas koji smo godinama vozili po gradovima zapadne Evrope. Na velikoj raskrsnici skrecem levo. Vidim da pesaci stoje na pesackom ostrvu I stajem da ih propustim. Medjutim, vozac iza mene mi svira kao manijak. Pogledam malo bolje I vidim da je crveno svetlo za pesake. Nastavljam da vozim jer je na ovoj raskrsnici svetlosni rezim za pesake regulisan drugacije nego na vecini raskrsnica. Ali, vec na sledecoj raskrsnici na kojoj skrecem, moram da stamen I da propustim pesake, jer je njima zeleno svetlo istovremeno kada I meni.

Sta to znaci? Znaci da, osim sto moram da vodim racuna o svetlima za automobile, moram da vodim racuna I o svetlima za pesake jer moze da se desi da mahinalno stanem pesaku kome ne bi trebalo da stanem (jer mu je crveno za pesacki prelaz), pesak vidi da sam ja zastao, krene misleci da treba da prodje u tom trenutku, I onda ga pokosi neki nadobudni klinac u susednoj traci. 

MIslim da je ovo pitanje (jedno od) kojim treba da se pozabave saobracajni stucnjaci...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...