Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

A ovo znaš kako?Otkud znaš da se devojke sa debilom nisu vozile prvi put? I da im nije prvi put otkud znaš da im se sviđalo da on vozi 200 na sat?
pazi, u vesti se kaze da je pre udesa prosao kroz nekoliko semafora na crveno velikom brzinom? meni bi bilo dovoljno da prodje kroz jedan semafor na crveno da kazem debilu da stane da ja izadjem. E sad mozda su i one htele da izadju? Coveka u yugu mi je najvise zao, jer je nastradao ni kriv ni duzan na nacin na koji bi i ja mogao da nastradam. A sigurno ne bi mogao da nastradam vozeci ili da me neko vozi 200km/h kroz crveno.sve u svemu tuga
Link to comment
pazi, u vesti se kaze da je pre udesa prosao kroz nekoliko semafora na crveno velikom brzinom? meni bi bilo dovoljno da prodje kroz jedan semafor na crveno da kazem debilu da stane da ja izadjem. E sad mozda su i one htele da izadju?
Pri 200 na sat jedva da se i može primetiti svetlo na semaforu, pre bih rekao da nije niko ni obraćao pažnju, nažalost nije ni vozač. Neki verovatno celu vozačku karijeru voze na takav način, možda prođu i bez udesa čak... užasna tragedija i što je najgore, pričaće se par dana o tome, a onda će se već zaboraviti, dok sledeći put ne bude opet nešto i onda neko se seti da pomene, da, tako je onomad dvoje poginulo. Nešto bih ko pametno da kažem, ali šuplje sve, pazite kad vozite/kad vas voze, a i peške :(
Link to comment
Uzgred, da li se neko seća ovog?
a seca li se neko ovog? to je taj isti rad. da li je taj u zatvoru? kako se to moze proveriti?
Ponovno izricanje prvostepene presude Draganu Raciću, optuženom za izazivanje teške saobraćajne nesreće u Kisačkoj ulici, u kojoj su pre dve godine poginule dve osobe, zakazano je za danas pred novosadskim Višim sudom. udes_u_kisackoj_02.jpgSuđenje je juče nastavljeno svedočenjem veštaka, a sudsko veće kojim predsedava Zlata Rodić Knežević odbilo je predlog odbrane da se izvrše dodatna veštačenja i rekonstrukcija događaja. U završnoj reči, tužiteljka i advokatica porodica oštećenih tražile su da se optuženi oštro kazni, uzimajući u obzir činjenicu da je u momentu nesreće imao osam puta više alkohola u krvi od dozvoljene količine, da je vozio 122 kilometara na sat, te da je nesreća imala za posledicu smrt dve osobe. Odbrana je, pak, uz izražavanje saučešća porodicama poginulih, pozvala sud da presudom ne uništi još jedan život, ističući da će Racić ceo život morati da se nosi s bolom koji je posledica tragičnog događaja.Podsetimo da se teška saobraćajna nesreća, u kojoj su poginuli Nebojša Nikolić (45) i Aleksandar Kalajdžić (44), dogodila 25. decembra 2009. godine u Kisačkoj ulici. Nikolić i Kalajdžić nalazili su se u "jugu" na koji je, brzinom dva i po puta većom od dozvoljene, naleteo "audi" kojim je pijan upravljao Dragan Racić. On je krajem aprila 2010. godine nepravosnažno osuđen na pet, od zakonom mogućih 12 godina zatvora. I tužilaštvo i odbrana žalili su se na takvu presudu, a Apelacioni sud ju je ukinuo i naložio ponovno suđenje, koje bi u prvostepenom postupku trebalo da bude završeno danas. (D.S.)
Edited by garoviks
Link to comment

Koliko sam razumeo, podatak o 200km/h je iz najpouzdanije vrste izvora - svedoka. Ne bih mnogo tome verovao, poznato mi je da kad god motociklista ima nesreću svedoci tvrde da je išao "nenormalnom brzinom" i "sigurno preko 200". Rekao bih da je i ovde isti slučaj jer još nisam video čoveka sa ugrađenim radarom. A da je ovaj neiživljenik vozio prebrzo, i da je zaslužio sve što će mu se desiti, pa možda i preko toga, tu spora nema.Jedino što može broj ovakvih događaja smanjiti jeste primena zakona. Jeste mu prevashodna namera punjenje budžeta, ali i takav kakav je treba ga primenjivati. Bolji nemamo.

Link to comment

Bio je period od jedno mesec-mesec i po kada su se svuda po Srbiji razmilele saobraćajne kontrole, hvatali za sve od pojasa do prekoračenja brzine i tada se drastično smanjio broj udesa, baš ću da pročeprkam po novinskoj arhivi u NB da pronađem. Međutim, posle se opet vratilo sve na staro.Kontam da su bili postavili novog šefa u saobraćajnoj policiji pa je ovaj pritegao da se radi, ali je vrlo ubrzo ili napustio sam to mesto ili su ga oterali.

Link to comment

Obratio sam se MUPu sa zahtevom da mi dostave podatke o broju saobraćajnih nesreća u svakoj od poslednjih pet godina. Pored toga tražio sam i broj poginulih i broj povređenih u istom periodu. Odgovorili su mi u zakonskom roku. Evo šta kaže policijska statistika.

                           2007      2008       2009       2010    2011
Ukupno SN                  70.789   67.785     64.897   47.806    42.354
Poginuli                     968      905        809        656      721
Povređeni                  22-209   22.297     21.511   19.326    19.254

E sad, svako će izvući neke zaključke iz ove stratistike. Ono što prvo primećujem je da postoji trend smanjivanja broja nesreća, a da je najveći pad usledio tokom prve godine nakon usvajanja novog Zakona o saobraćaju. Ono što međutim može da zabrine je povećanje broja poginulih u 2011. u odnosu na tu 2010.kada su vozači bili oprezniji jer su "testirali" novi zakon.

Edited by pacey defender
Link to comment

Pacey, hvala za podatke!Ovo su sirovi podaci, pre primene statističkih testova. Za prosečne novine u Srbiji bi bilo dovoljno da se kaže "721 je manje od 968", "42.354 je manje od 70.789", molim lepo, Zakon daje rezultate. Potpuno neosnovano. Da bi mogao da se donese bilo kakav zaključak, prvo moraju da se urade statistički testovi, pa da se tek onda donese statističko i ekspretsko tumačenje. Na prvu loptu, srednja vrednost poginulih je 811,8, vrednosti tokom svih pet godina odstupaju za po jednu standardnu devijaciju, a bilo šta statistički značajno će da odstupa tek za tri SD. Broj nesreća od 42.354 isto odstupa za po jednu SD.Rezultati primene Zakona bi statistički pre mogli da se svrstaju u okvir normalne varijacije intervala uzorka nego čak na donju granicu statistički značajne razlike. Užas, isto je kao da ni prstom nisu mrdnuli.

Link to comment
E sad, svako će izvući neke zaključke iz ove stratistike.
Osnovni podatak u analizi SN je broj poginulih spram broja prijedjenih kilometara..sto zbog manjkavosti sistema nije moguce u Srbiji uraditi.Ni u regionu. Takodje, u regionu niko nije usao u pricu desetogodisnjeg akcionog plana EU komisije smanjenja tj prepolovljenja SN...nisu statisticke direktive evident.SN uskladjenje sa preporukama EU..ima poboljsanja..ali to se posmatra kroz 5 ili 10 godina, ne kroz godinu dvije..imam dosta tih podataka, radio sam diplomski o poginulima u Srbiji u jednom periodu, ako ti treba...npr u usa imaju drasticno smanjenje broja poginulih u odnosu na proteklu deceniju...ali zahvaljujuci globalnoj krizi i manjoj mobilnosti gradjana.. Edited by beeva
Link to comment

Guglam krivični zakonik, i tamo piše da ovaj tip iz BMW-a može da dobije od 2 do 12 godina zatvora... Nisam pravnik, ne znam ima li tu logike, ali čudno mi je za početak to da je svejedno da li je nastupila smrt jednog ili više lica. Ispada da ako neko sedne za volan, zakuca se u autobus i pobije 15-20 ljudi i pri tom preživi može da dobije najviše 12 godina zatvora...Ugrožavanje javnog saobraćajaČlan 289.(1) Učesnik u saobraćaju na putevima koji se ne pridržavasaobraćajnih propisa i time tako ugrozi javni saobraćaj da dovede u opasnost život ilitelo ljudi ili imovinu većeg obima, pa usled toga kod drugog nastupi laka telesnapovreda ili prouzrokuje imovinsku štetu koja prelazi iznos od dvesta hiljada dinara,kazniće se zatvorom do tri godine.Teška dela protiv bezbednosti javnog saobraćajaČlan 297.(2) Ako je usled dela iz l. 289. st. 1. i 2, 290. st. 1. i 2, 291. stav 1. i295. st. 1. i 2. ovog zakonika nastupila smrt jednog ili više lica,učinilac će se kazniti zatvorom od dve do dvanaest godina.

Link to comment

nažalost, povećan standard stanovništva je i glavni uzrok povećanog broja poginulih. danas svaka džudža može da kupi polovni bmw 850 csi i da od regionalnog puta napravi klanicu.

Više registrovanih vozila u 2011.sreda 18.01.2012U Srbiji je u 2011. godini registrovano oko 2,3 miliona vozila, što je 150.000 više nego u 2010.http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2012&mm=01&nav_id=574797
Edited by Hella
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...