Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

meni deluje kao da se zablenuo u nešto, odlutao. uhvatio je on ok tu krivinu i skliznuo na samom njenom kraju. pritom i nije neki mnogo oštar ugao

 

 

Link to comment

Meni deluje da je put mokar, on je prebrz, ne može da ispravlja krivinu zbog vozila iz drugog smera, centrifuga izbacila točak na blato i ćao. Vrlo poučan video.

Link to comment

Nije to nikakav marfijev zakon, naprotiv.  Ja maltene dnevno viđam poteze tipa obilaženje kolone u nepreglednoj krivini i kad bi marfi zaista radio čitulje bi izlazile kao posebno izdanje. 

Link to comment

a i nije put bas toliko prazan

ok naravno, nije guzva, ali za ovih nekoliko sekundi snimka imamo vozilo sa kamerom, vozilo koje izaziva udes, drugo vozilo ucesnik udesa, plus na pocetku se vidi jedno vozilo koje nestaje iz vidokruga kasnije se ponovo pojavljuje na kraju snimka u trenutku dok se mimoilazi sa jos jednim vozilom

dakle njih 5 na kratkom snimku

 

a i pitanje sta bi se sa ovim desilo sve i da nije naisao kamion

ok, ovako je verovatno jos losije ispalo, medjutim i bez kamiona nije bas delovalo da ce se zaustaviti bez posledica

 

 

a i deluje kao da dodatno ubrzava posle zavrsenog obilazenja, pa jos skretanje tacno na kamion, cak da pomislis da je namerno ovo uradio :S

 

Link to comment
13 hours ago, Ros said:

ali koji je to marfijev zakon da bas u tom momentu, na tako praznom putu naidje drugo vozilo :(

Najvise se gine na praznom putu. 

 

Ovaj se precenio uplašila ga krivina uci ilo mu se da je ispravlja i odeee. 

Link to comment

Ovo je kod nas u Srbiji postalo normalno, svi negde zure pa moras da pazis na svoju voznju i sklanjas se ovakvim budalama koji obilaze kolone. Recimo. meni se to cesto desava od SM prema Rumi i dalje prema Indjiji, svaki put bukvalno mora neko da se ovako zaleti.

Link to comment

Mene je neki dan motociklista (klinac, dostava neke klope) pokušao da obiđe tako što obojica skrećemo ulijevo, uključujemo se u put višeg ranga, i on ladno siječe raskrsnicu da bi se stvorio ispred mene (glumi Rosija, šta li već), aj što mi izlazi iz retrovizora pa ga ne vidim, već što pokušava da se ubaci između mene i lika za kojim sam ja ušao u raskrsnicu, sekunda je falila da i njega i skuter pošaljem u tri pičke materine. Koliko bolida ima na motorima ove statistike o poginulim su još i blage. 

Link to comment

Ko nije video, a moze svakog dana i to po nekoliko puta, CGorce kako preticu u dva zestoko prometna tunela, onom kotorskom i onom budvanskom, kako 'ladno preticu, taj nije video nista... :sleep:

Link to comment

može i na dum

 

Quote

Vozač Tojote V.V. (43) naleteo je danas nešto posle 10 časova na kolonu dece na Divčibarama, dok su prelazila Valjevsku ulicu u neposrednoj blizini hotela "Pepa" gde su deca bila smeštena.

Prema poslednjim informacijama, dečak A.D. (10) iz Subotice poginuo, dok su dve devojčice T. S. (10) i V. T. (10) povređene i njima se lekarska pomoć ukazuje u Valjevu.

U pitanju su učenici trećeg razreda OŠ "Miloš Crnjanski" iz Subotice, koji su na Divčibarama na rekreativnoj nastavi.

Automobil koji je usmrtio jedno i povredio još dvoje dece je beogradskih registarskih oznaka.

Očevici za portal Kolubarske.rs ispričali su da je na početku kolone bila učiteljica, a na začelju rekreator, koji je uočio dolazak automobila koji se ne smanjući brzinu kretao pravo na kolonu mališana.

"Vozač nije uočio ni rekreatora koji je mahao rukom pokazujući mu da stane", rekli su očevici. 

Prema prvim rezultatima iz istrage, na "tojoti" su otkazale kočnice.

Uviđaj je u toku.

 

Link to comment

Ti likovi koji obilaze na takvim mestima, u krivinama i sl gde je vidljivost smanjena ili nikakva su mi bukvalno bolesnici koje treba skloniti sa puta doživotno jer će kad tad ubiti nekoga. Stoka poremećena. 

 

 

Link to comment
  • 2 months later...

juče je na nekoj hrvatskoj TV bio prilog o saobraćajnoj nesrći u ilici u zagrebu. privuklo mi je pažnjuzbg činjenica da jenesreća bila u večernjim časovima, vozač imao 20 godina, bez alkohola, auto od 500 konja, i troje mrtvih. 

evo 2 linka :

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/velika-nesreca-u-ilici-u-sudaru-cetiri-auta-poginule-djevojka-i-starija-zena-nekoliko-ljudi-ozlijedeno-mladic-je-jurio-nabrijanim-mercedesom/7752831/

https://www.vecernji.hr/vijesti/tko-je-marin-kamenicki-sa-samo-20-godina-vec-bivsi-savjetnik-uprave-1265788

veštak za saobraćajne nesreće je rekao da je nesumnjivo u pitanju bila velika brzina i gubitak kontrole nad vozilom, da je u pitanju mlad čovek bez mrlja u ponašanju, da je udariotočkom u ivičnjak. u komentarima stoji da je to mesto rizično. pominjana je odgovornost roditelja koji su dali takav auto na upravljanje klincu.

 

dalje, saznao sam da su u hrvatskoj ukinuta ograničenja za mlade vozačk a koja postoje u srbiji. da je razlog tome pravo na rad mladih ljudi u noćnim satima.

 

šta mislite o svemu ovome?

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nisu ubice, više samoubice. Video sam lika između Rume i Iriga na magistralnom putu koji ide u invalidskim kolicima na struju, go do pojasa sa kaubojskim šeširom.

Juče se penjem iz Iriga natrčava mi odgore doberman potpuno izbezumljen, pobego iz neke vikendice,  iz suprotne trake se spušta šleper, ker protrči pored mene i pređe ispred šlepera, čujem sirenu i nisam ni hteo da pogledam u retrovizor.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...