Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Ovo je fenomenalno...
Kako Press saznaje, Bojanić je posle sudara bio svestan tragedije koja se dogodila, ali je poricao krivicu.- Dok je trajao uviđaj Bojanić je sedeo u policijskom automobilu. Bio je pod stalnim nadzorom policajaca zbog bojazni da može da pobegne. Neposredno posle udesa je rekao „da misli da je prošao na zeleno". Potom je izjavio da je vozio iz Pančeva ka Beogradu, da bi malo kasnije govorio da je vozio na obrnutoj relaciji. Delovao je smušeno, ali je bio svestan događaja. Dok je trajao uviđaj došli su njegova supruga i prijatelji. Posle analize krvi, Bojanić nije zadržan u pritvoru - navodi naš izvor blizak istrazi.Prema rečima očevidaca, vozač je pre sudara za dlaku izbegao policijsku patrolu koja je pokušala da ga zaustavi.Uviđaj je posle stravičnog sudara trajao nekoliko sati. Saobraćaj od Pančeva ka Beogradu bio je za to vreme potpuno obustavljen, dok se u pravcu od Beograda ka Pančevu odvijao jednom kolovoznom trakom.
Ček, ček, samo da saznamo čiji je ovo pulen... Običan svet staje kad mu patrola maše...
Link to comment

Uzgred, da li se neko seća ovog?

Mikavica osuđen zbog saobraćajne nesreće (Tanjug) | 30. 03. 2008. - 00:02h | Komentara: 10 mikavica_v.jpgDejan Mikavica Bivši funkcioner DSS-a Dejan Mikavica (42), šef katedre za istoriju na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, proglašen je krivim za saobraćajni udes u kome je jedna osoba teško povređena i osuđen na kaznu od sedam meseci zatvora, uslovno na dve godine, izjavio je advokat Srđan Sikimić. Sikimić je u jučerašnjem novosadskom "Dnevniku" objasnio da presuda Opštinskog suda u tom krivičnom postupku "praktično znači da je sud utvrdio da je Mikavica prošao kroz crveno svetlo na semaforu, što je suprotno njegovim ranijim tvrdnjama". U udesu koji se u novosadskom Novom naselju dogodio u septembru 2006. godine kada je Mikavica, vozeći službeni automobil, udario u drugi auto, teško je povređena Jelena Jovanović koja se kretala pešice. Mikavica je ranije proglašen krivim i u postupku za naknadu štete. Kako je u presudi navedeno, materijalnu i nematerijalnu štetu u iznosu od 315.000, kao i sudske troškove od 147.000 dinara, dužan je da nadoknadi DDOR-u Novi Sad, pošto je službeno vozilo novosadskog "Spensa", gde je bio savetnik direktora, kojim je upravljao prilikom udesa osigurano kod te kompanije.
Link to comment
Da li uopšte ima potrebne da kola za regularnu vžnju idu toliko brzo ? Da li bi imalo smisla da se fabrički ograniči na npr 160, a da se samo specijalno označena kola mogu voziti i više na za to predvidjenim mestima.krajem prošle godine jedan moj poznanik iz blizine Pančeva je poginuo kada je vozio bmw-a 200+ km na sat. Bar je bio sam u kolima i nije nikog drugog slupao, ali je tih 200 vozio na putu koji nije ni za 80 ...
Ferrai je vec obelezen. Al eto poginuse neki dan dvoje u njemu. Jebiga rodis se u Svilanjcu steknes za Ferrari i pogines u njemu.
Link to comment
Blic - "Kako tvrde Bojanićevi poznanici, on je u poslednje vreme bio u lošem psihičkom stanju jer mu je teško pao nedavni razvod braka. - Pega je dobar momak, posvećen porodici i poslu. Pre par meseci je prestao da živi sa suprugom i od tada češće izlazi u noćne provode. Sa nastradalim devojkama u poslednje vreme je intenzivno izlazio i družio se. Poznato je da voli brzu vožnju i nije svejedno sedeti s njim u kolima - kaže jedan od Bojanićevih poznanika."
Link to comment
Blic - "Kako tvrde Bojanićevi poznanici, on je u poslednje vreme bio u lošem psihičkom stanju jer mu je teško pao nedavni razvod braka. - Pega je dobar momak, posvećen porodici i poslu. Pre par meseci je prestao da živi sa suprugom i od tada češće izlazi u noćne provode. Sa nastradalim devojkama u poslednje vreme je intenzivno izlazio i družio se. Poznato je da voli brzu vožnju i nije svejedno sedeti s njim u kolima - kaže jedan od Bojanićevih poznanika."
dobar decko ali malo nervozan
Link to comment
Vozača „juga" žena čekala na večeriPredrag Fuštić vozio je cisternu i neposredno pre nesreće završio je smenu, parkirao se kod „Progresa" i krenuo kući.- Pre nesreće se telefonom javio ženi i rekao joj da kreće kući. Ona mu je postavila večeru i čekala ga da dođe. Nastradao je ni kriv ni dužan, zbog tuđe bahate vožnje. Predrag je oduvek bio pažljiv, a sada je zbog drugih u komi. Otac ga je naučio da vozi. Znao je još kao mladić da vozi i autobus i kamion - kaže Predragova majka Mila Fuštić, dodajući da njegova deca od 10 i 12 godina još ne znaju da im je tata u komi.
Meni nekako zao samo ovog lika.
Link to comment

ima jedna caka u nasem sistemu koji se bavi izdavanjem saobracajnih dozvola a to je psiho stanje kandidata...ne moze svako da vozi masinu kakva su automobili..a sa druge strane kad ste culi da je nekome dozvola oduzeta zbog toga..ili jos manje uskracena mogucnost da isti polaze.sistem u startu daje mogucnost svima, psiho test, zdravstveni pregled je formalna stvar. nije to samo ovako, tako je i u pojedinim zemljama koje su u EU.

Edited by beeva
Link to comment

Ne izvrci. Drugi su ili vozili brzo ili se vec dugo vozili sa onim koji vozi brzo. Zao mi je i njih al ni priblizno kao ovog lika koji je samo isao kuci u svom jugicu posle posla, postujuci sve propise da neko slucajno ne nastrada.

Link to comment
ili se vec dugo vozili sa onim koji vozi brzo
A ovo znaš kako?Otkud znaš da se devojke sa debilom nisu vozile prvi put? I da im nije prvi put otkud znaš da im se sviđalo da on vozi 200 na sat?btw: A u ovoj poslednjoj vesti meni je simptomatično ono "Dobar dečko", "znalo se da vozi brzo". Klasična priča. Svi su oni dobri, "ali ih je društvo pokvarilo".
Link to comment
A ovo znaš kako?Otkud znaš da se devojke sa debilom nisu vozile prvi put? I da im nije prvi put otkud znaš da im se sviđalo da on vozi 200 na sat?btw: A u ovoj poslednjoj vesti meni je simptomatično ono "Dobar dečko", "znalo se da vozi brzo". Klasična priča. Svi su oni dobri, "ali ih je društvo pokvarilo".
- Pega je dobar momak, posvećen porodici i poslu. Pre par meseci je prestao da živi sa suprugom i od tada češće izlazi u noćne provode. Sa nastradalim devojkama u poslednje vreme je intenzivno izlazio i družio se. Poznato je da voli brzu vožnju i nije svejedno sedeti s njim u kolima - kaže jedan od Bojanićevih poznanika.
Meni deluje da nije prvi put. Mada ne iskljucujem ni da gresim. Ako si u kolima koja jurcaju okolo 200 na sat mozes ocekivati da pogines. S druge strane neko ko vozi 40 na sat po svim propisima bas i ne ocekuje ali eto, strada ko kolateralna steta.
Link to comment

Pritvor ne odredjuje tuzilac nego istrazni sudija. Ne moze Drzavni tuzilac nista narediti sudiji, moze narediti samo sebi podredjenim tuziocima i zamjenicima tuzilaca, ali vec je odluka u ovom predmetu donesena. Ovo je brljotina zamjenika tuzioca koju sada pokusavaju ispraviti. Svaka cast Zagorki Dolovac na pokusajima da ispravi praksu po tuzilastvima ali cini mi se da do ovoga dolazi suvise kasno i da ona to radi suvise rijetko. Inace P.B. je zemo i nekada mi je bio skoro komsija, znamo se, iz istog smo sela. Doduse, mozda smo se jednom vidjeli od Oluje na ovamo ali znam mu roditelje i bio sam mu par puta u kuci-dolje. Ucinio je veliko zlo i za to treba da plati, onoliko koliko zakon i sud kazu. Zaliti ga ne mogu i necu, zao mi je porodice one dvije sestre.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...