Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Pre par meseci je bila grozna nesreća u Kruševačkoj gde SREĆOM niko nije ozbiljnije povređen, ali je lik divljao sa džipom i prevrnuo se itd itd. Od tada, ni vesti o tome. Užasno pizdim što mediji ne isprate do kraja takve vesti.

Link to comment
Smatram da se adrenalinsko-alkoholni zavisnici oslanjaju na bezbedonosne gedžete koje nove i besne mašine imaju pa voze 500% bezobzirnije nego druge 2 navedene kategorije, i da baš zbog toga usmrćuju više drugih učesnika u sabraćaju uključujući i svoje saputnike u vozilima.
Auh, kakva generalizacija. Većina tih zavisnika na potpuno isti način vozi i 30 godina starog Juga i 5 meseci starog BMW-a, u zavisnosti već od toga čime raspolažu. A da ne pominjem da bi jako mali broj vlasnika tih vozila umeo da objasni koliko tačno vazdušnih jastuka ima vozilo, šta znači EBD, DSC, BAS itd. Način vožnje je neka kombinacija neobaveštenosti/nepoznavanja osnovnih stvari, preterane samouverenosti i samopouzdanja u sopstvene veštine koliko god one bile skromne, onog tipično srpskog "valjda neće", nedovoljne kontrole saobraćaja i da ne davim više.
Klinac iz Amerike koga upoznah na studijama prica mi da je tek sto je polozio napravio udes..pa ga sada dalje osiguranje kosta 200 dolara mesecno..naravno,on kola vise voziti nece zato sto nema para za bacanje. Dosao u Evropu na master i ostace ovde najverovatnije a jedan od razloga je i taj sto mu ta kazna ovde ne vazi. Treba nam nesto..uzasno striktno..ne sa vremenskim ogranicenjem voznje vec ovako,da te prati stalno.
Mislim da i kod nas ima nešto slično, pre neki dan mi taksista pričao da plaća 200€ više osiguranje za ovu godinu zato što je imao prošle godine manji udes, tipa celokupna šteta bila oko 50-100€. Edited by Time Crisis
Link to comment
Mislim da i kod nas ima nešto slično, pre neki dan mi taksista pričao da plaća 200€ više osiguranje za ovu godinu zato što je imao prošle godine manji udes, tipa celokupna šteta bila oko 50-100€.
Može da plaća za 50% više u odnosu na originalnu cenu osiguranja, ako mu je to bio jedini udes za koji je kriv.
Link to comment

Holandski sajt na zalost ne radi... Inace evo jos primera bahatih ludaka po Srbiji:http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2011&mm=06&nav_id=518232http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/275111/Dvoje-poginulo-u-ferariju-kod-Svilajncahttp://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=25&nav_category=16&nav_id=400390http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=10&dd=27&nav_category=16&nav_id=269669http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:299494-Poginula-tri-najbolja-drugaOva trojica sa zadnjeg linka su ostavila 6oro dece za sobom. Boban je bio moj kolega, a sa njegovom zenom sam delio kancelariju. Inace njih trojica se nisu razdvajali od detinjstva, a tada je trebalo da ode u Kanadu kod prijatelja da proba nadje neki posao...

Link to comment
Ova trojica sa zadnjeg linka su ostavila 6oro dece za sobom. Boban je bio moj kolega, a sa njegovom zenom sam delio kancelariju. Inace njih trojica se nisu razdvajali od detinjstva, a tada je trebalo da ode u Kanadu kod prijatelja da proba nadje neki posao...
Ja znam tog kamiondžiju Branka :ph34r:
Link to comment
Auh, kakva generalizacija. Većina tih zavisnika na potpuno isti način vozi i 30 godina starog Juga i 5 meseci starog BMW-a, u zavisnosti već od toga čime raspolažu. A da ne pominjem da bi jako mali broj vlasnika tih vozila umeo da objasni koliko tačno vazdušnih jastuka ima vozilo, šta znači EBD, DSC, BAS itd. Način vožnje je neka kombinacija neobaveštenosti/nepoznavanja osnovnih stvari, preterane samouverenosti i samopouzdanja u sopstvene veštine koliko god one bile skromne, onog tipično srpskog "valjda neće", nedovoljne kontrole saobraćaja i da ne davim više.
Možda jeste generalizacija, ali kad voziš jako star auto, veliku brzinu itekako osećaš, jer se sve trese, vibrira...jednostavno se plašiš da ne spustiš brzinu, da ne bi nešto otkazalo. Kod novih ultra fensi zbog tih troslovnih skraćenica voziš 200 a osećaš se kao da voziš 50 i opušteniji si nego što bi trebalo u saobraćaju, i da nisi naduvani ucirkani nadrkani tatin sin kojem je jedna ruka zauzeta držanjem mobilnog.
Link to comment
Možda jeste generalizacija, ali kad voziš jako star auto, veliku brzinu itekako osećaš, jer se sve trese, vibrira...jednostavno se plašiš da ne spustiš brzinu, da ne bi nešto otkazalo.
Ovaj poslednji deo baš i ne razumem, ako spustiš brzinu nešto će otkazati? :huh: Elem, 200 na sat ne možeš da ne osetiš, možda Mercedes ne vibrira kao traktor, ali da imaš osećaj da ideš 50 dok sve proleće, ne bih rekao. Mada sve i da je to tako, nisam siguran u čemu je poenta? Treba stimulisati prodaju krševa od 30 i više godina, ili nešto treće? :)
Link to comment

Jedan od razloga što se dešavaju ovakve stvari je taj što nema tog zakona koji se može primeniti na sinove važnih drugova. Drugi je taj što se policija ne bavi bilo kakvom edukacijom već samo čuči u zasedama kako bi napisala što više prekršajnih prijava. Naravno ne pišu ih pomenutim sinovima važnih drugova - njih samo puste da nastave vožnju kada ih zaustave. Pre neko veče, malo ispred batajničke petlje pored mene proleti SUV brzinom od nekih 140-150. Par stotina metara dalje, zaustavi ga pandurska zaseda sa radarom. Vidim sve iz daleka, prođem pored njih i spustim se u Batajnicu. Sve zajedno minut nije prošao, ovaj opet proleti pored mene istom brzinom, ovog puta u naseljenom mestu i na putu sa jednom trakom. Nema teorije da su mu za tako kratko vreme mogli napisati prijavu. Znači, samo su se pozdravili, razmenili šta treba i nastavili svako sa svojom kombinacijom. Tako to otprilike funkcioniše.

Link to comment
Jedan od razloga što se dešavaju ovakve stvari je taj što nema tog zakona koji se može primeniti na sinove važnih drugova. Drugi je taj što se policija ne bavi bilo kakvom edukacijom već samo čuči u zasedama kako bi napisala što više prekršajnih prijava. Naravno ne pišu ih pomenutim sinovima važnih drugova - njih samo puste da nastave vožnju kada ih zaustave. Pre neko veče, malo ispred batajničke petlje pored mene proleti SUV brzinom od nekih 140-150. Par stotina metara dalje, zaustavi ga pandurska zaseda sa radarom. Vidim sve iz daleka, prođem pored njih i spustim se u Batajnicu. Sve zajedno minut nije prošao, ovaj opet proleti pored mene istom brzinom, ovog puta u naseljenom mestu i na putu sa jednom trakom. Nema teorije da su mu za tako kratko vreme mogli napisati prijavu. Znači, samo su se pozdravili, razmenili šta treba i nastavili svako sa svojom kombinacijom. Tako to otprilike funkcioniše.
Tako to funkcioniše i kod mene u industrijskoj zoni, gde je standardno ograničenje na gradsku vožnju (mada realno može da se vozi brže, pešaka ima oko 0 do 1), ali se panduri tu nacrtaju u zasedu (kod izlaza iz Jerkovića u Kumodrašku) samo u jutarnjim časovima, kad ljudi žure na posao, pa se nekom zalomi da nagari brutalnih i neverovatnih 65/70. Za šta uredno navatavaju. U večernjim časovima retardi uredno divljaju 150+, ali narodna saobraćajna milicija tada valjda spava i sprema se za nove radne pobede i naplaćene kazne.
Link to comment
Sad nesto razmisljam, ne secam se kad sam nesto tuznije ili gore procitao. Neka im je laka zemlja. A pre 10 minuta pomislih kakav dojajan dan...
Pre desetak dana, za vreme onog kijameta, na ulazu u Beograd poginula oba roditelja i trogodišnji dečak. Devojčica od 12 preživela.Pre neko veče je falilo nekih pola metra (pri mojoj brzini od 90km/h) da poginem zbog manijaka/idiota/kretena koji se isključio sa auto-puta obilazeći me sa leve strane sa nekih, da ne preterujem - 150 sigurno. U jebenom i30.Da sam poranio 3 sekunde, pre nekih 6 meseci bi me odneli klinci u Jugu, igrajući se kukavice na raskrsnici.Opet, ne kažem da je zakon kao takav loš, jednostavno pravi ljudi nađu načina da ga zaobiđu. Ali nešto bi definitivno moralo da se uradi s automobilima. Previše ks, premalo pameti - ljudima danas nije dosta maksimalna od 160 u porodičnom/gradskom automobilu, ej.Baš sam razmišljao o tome skoro kad je na jednoj temi twisted (čini mi se, neka mi ne zameri) napisao kako je Fluence sa 1.5DCI 106KS underpowered. Taj auto vuče jače i juri brže nego što će ikome normalnom ikada trebati (samo da za kontra-primer ne dobijem auto-bahn), ali za dosta ljudi danas to je smešan motor, da nema sulude registracije za preko 2kcc, tek bi se onda siti ismejali.Mislim da su sva vozila u Japanu, osim na zatvorenim stazama ograničena upravo na 160km/h.
Link to comment

Pre neki dan jednom mom prijatelju bilo 40 dana. Sleteo sa autoputa po kisi i poginuo. Sreca u nesreci je da je bio sam pa osim njega niko nije nastradao. Jednom je moja sestra isla sa njim do Sapca i posle toga joj nikad nije palo na kraj pameti da seda s njim u kola. Ceo zivot je tako vozio, tako je i zavrsio. Neko od familije mu radi u policiji, pa mu u zivotu nikad niko nije pisao prijavu. Negde tih dana je i jedna moja komsinica imala nesrecu. Prelazila ulicu na pesackom prelazu na kruznom toku kod opstine NBG, u prvoj traci se automobil po propisu zaustavio, a u drugoj je jedan pregazio velikom brzinom. Nekim cudom je ostala ziva, ali sa teskim povredama. Slomila obe noge, ne moze iz kreveta.

Link to comment
Jedan od razloga što se dešavaju ovakve stvari je taj što nema tog zakona koji se može primeniti na sinove važnih drugova. Drugi je taj što se policija ne bavi bilo kakvom edukacijom već samo čuči u zasedama kako bi napisala što više prekršajnih prijava. Naravno ne pišu ih pomenutim sinovima važnih drugova - njih samo puste da nastave vožnju kada ih zaustave. Pre neko veče, malo ispred batajničke petlje pored mene proleti SUV brzinom od nekih 140-150. Par stotina metara dalje, zaustavi ga pandurska zaseda sa radarom. Vidim sve iz daleka, prođem pored njih i spustim se u Batajnicu. Sve zajedno minut nije prošao, ovaj opet proleti pored mene istom brzinom, ovog puta u naseljenom mestu i na putu sa jednom trakom. Nema teorije da su mu za tako kratko vreme mogli napisati prijavu. Znači, samo su se pozdravili, razmenili šta treba i nastavili svako sa svojom kombinacijom. Tako to otprilike funkcioniše.
To je samo vrh brega. Koliko god da takve priče nerviraju sve nas, neće biti da je najveći broj nesreća skrivio neki važan baja u opasnoj mašini. Pre neki mesec vidim nekog drtavog Opela kako po mraku i debeloj magli ide bez uključenih farova. Jeste da je bulevar bio osvetljen, ali čovek je 'ladno išao 50-60 bez svetala po magli, gde ja peške jedva da sam video nešto ispred sebe. Ispred moje zgrade je semafor - nema raskrsnice, četri trake, semafor i ostrvo da bi pešaci mogli da pređu put. Pre neki mesec se neko zabio u taj semafor na ostrvu/na sredini ulice, u pola noći na ravnom putu bez saobraćaja, mogu se kladiti da žive duše nije bilo. Iščupan bio semafor iz betona, nadam se da je preživeo ko god da je bio za volanom. Ne sećam se da sam nešto uspeo da nađem u novinama, valjda nije bilo dovoljno bombastično da bi dospelo na naslovne strane. I tako dalje, sličnih primera ima tušta i tma, nisu to samo neki izlovani slučajevi. Edited by Time Crisis
Link to comment
Negde tih dana je i jedna moja komsinica imala nesrecu. Prelazila ulicu na pesackom prelazu na kruznom toku kod opstine NBG, u prvoj traci se automobil po propisu zaustavio, a u drugoj je jedan pregazio velikom brzinom. Nekim cudom je ostala ziva, ali sa teskim povredama. Slomila obe noge, ne moze iz kreveta.
Isto ovo zamalo i meni da se desi pre nekih 4-5 godina. Oko sedam ujutru bio u prodavnici, izasao na ulicu, sa leve strane nije bilo nikoga, sa desne isla dva automobila. Presao sam prvu traku, drugu i vidim covek iz kola mi daje znak da predjem. Ja polazim napred, prelazim i tu trecu traku i u tom trenutku ovaj koji je isao u traci iza njega ga zaobilazi i prolazi na nekih dvadesetak santimetara ispred mene.Jedva sam otisao sto metara do kuce koliko sam se presekao i koliko su mi se noge tresle.Posle mi bilo krivo sto nisam potrcao za njim do semafora ka kome je otisao, mozda bi ga uhvatilo crveno. Ili da sam mu bar zapamtio tablice. To ovako sad razmisljam, a tad ne bih znao ni 2+2 koliko je.Inace, pre cetiri godine mog kuma i njegovog druga ubio maloletnik (vozio bez dozvole hocu reci).http://www.naslovi.net/2008-07-21/press/poginuli-najbolji-drugovi/749318
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...