Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

13 minutes ago, pbg12345 said:

i onda ako regularno vozis srednjom trakom i zelis da se iskljucis, dolazis u situaciju da ti iza sa desne strane dolazi kolona tih idiota sto voze zaustavnom/zaobilaznom gsp trakom

 

To znači da si zaboravio da se prestrojiš na vreme,  još kad si video da je traka za isključenje prepuna.

To nije ni zaustavna ni zaobilazna ni gsp traka, nego traka za isključenje  (malo gušća isprekidana bela linija).
A to nisu neki idioti što eto tako voze trakom za isključenje, nego većinom vozači koji su se prestrojili za isključenje još par km ranije zato što kasnije neće moći.

 

Ako pričamo o delu preko puta steka, na pravcu ka Novom Beogradu, prvo isključenje je baš tu kod hitne pomoći, gde je i autobuska stanica. Posle se traka vraća na autoput i nastavlja kao traka za isključenje do sledećeg isključenja, desno na mostarskoj petlji.

 

Dešava se, kada je velika gužva od Autkomande ka Gazeli, da se još kod Autokomande vozila prestrojavaju u tu traku za isključenje, i njome voze sve do mostarske petlje gde se isključuju. Ne vidim tu prekršaj - prekršaj čine na primer oni koji kod hitne pomoći nastave pravo iako je na autoputu tu prekinuta zaustavna traka. I kao što je već rečeno, još veći prekršaj čine oni koji zaustavnu traku koriste za preticanje (u ovom slučaju, to su oni što kod mostarske petlje nastave pravo na gazelu).

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Frile said:

Još veći prekršaj čine oni koji zaustavnu traku koriste za preticanje

Ja sam Bradilka razumela da se na njih referiše, te što su pametni pa idu okolo i onda seku i ubacuju se "glupanima" koji se drže regularnih traka. 

Link to comment

inicijalno je bilo to, ali se onda kritika proširila i na one što još na autokomandi zajašu zaustavnu traku da bi se isključili kod mostarske petlje - normalno je da će oni proći i pored autobuskog stajališta kod hitne pomoći (pri čemu ne čine nikakav prekršaj).

slično situacija je i na pravcu od gazele ka autokomandi - dešava se da je gužva na isključenju kod autokomande tolika da red za isključenje kreće pre steka, prolazi pored autobuskog stajališta kod steka, i nastavlja se dalje do autokomande... tada sa zakrče i ostale trake na autoputu, i to zbog onih koji ne žele (ili promaše) da se prestroje na vreme, pa neposredno pred autokomande pokušavaju da se ubace, i prave zastoj na svim ostalim trakama na autoputu.

Link to comment
46 minutes ago, Frile said:

 


To nije ni zaustavna ni zaobilazna ni gsp traka, nego traka za isključenje  (malo gušća isprekidana bela linija).

 

 

 

Evo gledam definicije i nidge ne pronalazim ovo, ja se ne secam ovoga onomad kada sam polagao testove. Jedino sto sam nasao je ovo, Kosnik otvaranje trake

kosnik-otvaranje-trake11.jpg

 

Znaci obicna regularna krajnje desna traka.

Edited by djeneralche
Link to comment
47 minutes ago, Frile said:

 

To znači da si zaboravio da se prestrojiš na vreme,  još kad si video da je traka za isključenje prepuna.

To nije ni zaustavna ni zaobilazna ni gsp traka, nego traka za isključenje  (malo gušća isprekidana bela linija).
A to nisu neki idioti što eto tako voze trakom za isključenje, nego većinom vozači koji su se prestrojili za isključenje još par km ranije zato što kasnije neće moći.

 

Ako pričamo o delu preko puta steka, na pravcu ka Novom Beogradu, prvo isključenje je baš tu kod hitne pomoći, gde je i autobuska stanica. Posle se traka vraća na autoput i nastavlja kao traka za isključenje do sledećeg isključenja, desno na mostarskoj petlji.

 

Dešava se, kada je velika gužva od Autkomande ka Gazeli, da se još kod Autokomande vozila prestrojavaju u tu traku za isključenje, i njome voze sve do mostarske petlje gde se isključuju. Ne vidim tu prekršaj - prekršaj čine na primer oni koji kod hitne pomoći nastave pravo iako je na autoputu tu prekinuta zaustavna traka. I kao što je već rečeno, još veći prekršaj čine oni koji zaustavnu traku koriste za preticanje (u ovom slučaju, to su oni što kod mostarske petlje nastave pravo na gazelu).

 

 

ma najbolje onda da se "prestrojim" jos na komandi

ne pricam o situaciji kad je kolona, vozila jedno do drugog, vec kad je saobracaj prosecan

tesko da je traka koju koriste gsp vozila da bi stala na stanici namenjena za to o cemu ti pises, tu postoji iskljucenje za one koji idu ispod nadvoznjaka na drugu stranu autoputa i prilicno sam siguran da bi samo za to i trebala sluziti

Link to comment
11 minutes ago, djeneralche said:

Evo gledam definicije i nidge ne pronalazim ovo, ja se ne secam ovoga onomad kada sam polagao testove. Jedino sto sam nasao je ovo, Kosnik otvaranje trake

kosnik-otvaranje-trake11.jpg

 

Znaci obicna regularna krajnje desna traka.

Nije obična krajnje desna traka,koja je poenta tako kratke trake?

 

Pročitaj ZOBS član 103

Link to comment

M

10 minutes ago, djeneralche said:

Evo gledam definicije i nidge ne pronalazim ovo, ja se ne secam ovoga onomad kada sam polagao testove. Jedino sto sam nasao je ovo, Kosnik otvaranje trake

kosnik-otvaranje-trake11.jpg

 

Znaci obicna regularna krajnje desna traka.

Preteče me kolega Bambula ;)

 

 

Ima definicija i nalazi se u važećem zakonu o bezbednosti saobraćaja na putevima.

 

Ovo na slici je po terminologiji pomenutog zakona (član 7) saobraćajna traka namenjena za iskljjučivanje vozila sa puta.

Link to comment
4 minutes ago, yabadaba said:

Pa onda treba tu posle stanice da stoji znak obavezno desno osim za vozila jgs i onda bi to bilo nedozvoljeno

postoji tu i ulaz  onih koji dolaze iz drugog smera ispod nadvoznjaka

zaboravih da se moze i ka hitnoj tuda, a ne samo desno ka podvoznjaku

 

nije zabranjeno, ali je van pameti da se iskljucujes, pa ukljucujes na autoput

 

odmah posle toga na manje od sto metara se zavrsava puna razdelna linija i opet pocinje debela isprekidana za iskljucivanje/ukljucivanje i tako narednih 200m , sasvim dovoljno mesta za bezbedno iskljucivanje

Link to comment
9 minutes ago, pbg12345 said:

ma najbolje onda da se "prestrojim" jos na komandi

ne pricam o situaciji kad je kolona, vozila jedno do drugog, vec kad je saobracaj prosecan

tesko da je traka koju koriste gsp vozila da bi stala na stanici namenjena za to o cemu ti pises, tu postoji iskljucenje za one koji idu ispod nadvoznjaka na drugu stranu autoputa i prilicno sam siguran da bi samo za to i trebala sluziti

 

Ali postoji i traka za uključenje za vozila koja dolaze iz podvožnjaka, hitne pomoći i nove prečice od KCS koja se uliva u traku za uključenje sa gradskog autobuskog stajališta, a onda se uključuje na gradski autoput.

Nakon uključenja na autoput to je zajednička traka za isključenje sa autoputa ka mostarskim rampama koje vode u nekoliko pravaca. Taj kratka deonica se zove traka za preplitanje i dozvoljeno je sa nje produžiti pravo ka mostu gazeli odnosno ka NBg.

Link to comment

 

9 minutes ago, Bambula said:

Nije obična krajnje desna traka,koja je poenta tako kratke trake?

 

Pročitaj ZOBS član 103

 

6 minutes ago, J-♣ said:

M

Preteče me kolega Bambula ;)

 

 

Ima definicija i nalazi se u važećem zakonu o bezbednosti saobraćaja na putevima.

 

Ovo na slici je po terminologiji pomenutog zakona (član 7) saobraćajna traka namenjena za iskljjučivanje vozila sa puta.

Ok nasao sam ali hocu da kazem da je ako me secanje dobro sluzi deo od Autokomande do iskljucenja za Dusanovacku pijacu pre godinu dana bili puna linija i da su u medjuvremenu celi taj deo prefarbali u siroke isprekidane linije. Utisak mi je da oni koji su to uradili nisu imali nameru da traku pretvore u traku za iskljucenje zato sto je deo za iskljucenje bio malo pre Dusanovacke petlje vec da im je namera bila drugacija.

Link to comment
Just now, J-♣ said:

 

Ali postoji i traka za uključenje za vozila koja dolaze iz podvožnjaka, hitne pomoći i nove prečice od KCS koja se uliva u traku za uključenje sa gradskog autobuskog stajališta, a onda se uključuje na gradski autoput.

Nakon uključenja na autoput to je zajednička traka za isključenje sa autoputa ka mostarskim rampama koje vode u nekoliko pravaca. Taj kratka deonica se zove traka za preplitanje i dozvoljeno je sa nje produžiti pravo ka mostu gazeli odnosno ka NBg.

da, napisah to kasnije

 

dakle, opet, pisem o regularnim okolnostima, gde likovi koriste to prvo iskljucenje pre stanice i hitne da bi tuda ubrzali i vratili se nazad na autoput pre onih koji su ostali na autoputu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...