Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:


 

 

bez griže savesti likvidirati na licu mesta, a roditelje u ludnicu jer su se nekako izvukli

 

 i snimatelj bi mogao koji kintu u budzet da ubaci

Link to comment
5 hours ago, mlatko said:

Bilo se stabilizovalo stanje u bolnici, ali vozač je nadam se na robiji.

To je bilo u Novom Pazaru a imala sam cimerku-koronašicu odatle pa sam je pitala za taj slučaj. Kaže da je žena bila u indukovanoj komi, jako loše ali stabilizovali je nekako a devojčica netaknuta. 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Toga će biti sve više. Gugl maps je malo stariji, ali na mestu ove flaše se se sada nalazi popularni restoran Kod Brke. Ulica je planski građena, put-platan-bici staza-živa ograda-trotoar-zgrada. Sad kad se ubacio Brka, fali parking za njegove eminentne goste. 50 metara dalje je Univer sa ogromnim parkingom ali neće valjda gosti da pešače. A i ko će im videti auta ako nisu parkirali na vrata restorana. I tako ispred restorana niknuo parking i sada se uredno penju kolima na trotoar i voze do parkinga. Potpuna stoka.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mali Mitrovic prosao sa kucnim pritvorom od 11 meseci, i (samo!) godinu dana zabrane upravljanja mv.

Ubio dete, devojka letela 29 metara.

Govno pobeglo sa mesta nesrece.

7 godina je trebalo za presudu. (da li je konacna?)

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
2 minutes ago, pbg12345 said:

preko puta steka to rade bas masovno

bolesno

boze budala! prestignu par automobila ali opet na izlazu moraju da uspore i dobiju nista osim sto rizikuju neki belaj.

oduzimanje dozvola i ponovno polaganje i to 40 casova. 

Link to comment

Mene je kao dete udario tada savremen golf na pesackom prelazu ispred moje zgrade. U nasoj ulici su, u neposrednoj blizini u oba smera, bile autobuska stanica za lokalne autobuse kojima su se ljudi prevozili kao mestima u okolini i medjugradskom saobracaju. Medjutim, u to vreme u ulici nije bilo onog uvucenog dela za stanicu, vec su autobusi bukvalno stajali u kolovoznoj traci, sto znaci da auto iza morao da saceka da autobus krene.

 

Lik je zaobisao autobus i poceo da ubrzava. Onaj, ko je zagazio na pesacki nije ni mogao da registruje auto koji pretice autobus pre nego je bilo prekasno. Sama situacija koja traje delice sekunde ostane zauvek u svesti kao kakav usporeni snimak u sportu, gde vidis perifernim vidom da ti se nesto priblizava, bezis, ali ne mozes da pobegnes i sledi udarac.

 

Elem, ja sam imala mnogo, mnogo srece. Gotovo da sam jednom nogom zgazila na trotoar i bila sam prilicno visoka za uzrast (12 godina), tako da sam od udarca pala ka trotoaru i nisam potpala pod auto. Povrede su bile simbolicne prema onome sto se moglo desiti, sa par dana posmatranja i snimanja zbog eventualno untrasnjeg krvarenja.

 

Na uvidjaju, lokalni policajac koji je znao vozaca (sredina gde se svi znaju) je izvukao tragove kocenja. Opstinsko tuzilastvo nikad nije podiglo optuznicu, a moji roditelji (jedno od njih gledalo sve sa terase stana) srecni sto sam u komadu zeleli su samo da zaborave. Od tada je proslo par decenija.

 

Mislim da u praksi mnogo ljudi sedanjem u kola ne ostavlja  svakodnevne probleme, nema koncentracije, tamo gde bahatluk nije u pitanju.  U nasem menatliitetu postoji i neguje se kao vrlina doza infantilnog narcizma gde postojanje pravila prosto provocira da se krse kao da su napravljeni za druge koji su budale sto ih postuju.

 

Kaznjavanje da, ali i promena nacina vaspitanja kuci. Kada se dobije dozvola tu je vaspitavanje vec debelo okasnilo tj nemoguce.

  • Hvala 1
Link to comment

Ozbiljan psiho test pre izdavanja lekarskog uverenja je neophodan. Ovo sto se sad radi je ozbiljan javasluk.

Ljudi sa kataraktom, ostecenjem sluha, nepostojecim refleksima dobijaju dozvole lagano jer je to "moje pravo i niko ne sme da mi ne dozvoli da vozim... ja valjda znam da sam sposoban..."

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...