Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Mislim da se dogovaraju za manja cukanja i kod jeftinijih kola, ide brzo a i nema onih menjanja premijskih stepena i slicnih gluposti oko papirologije, prakticno si se zveknuo a ne ostaje zabelezeno. Jednu devojku sto sam joj prodao Kugu pre godinu dana opalio pijani lik i prevrnuo je par puta, imala i lake povrede i totalna steta proglasena na autu, htela da joj prodam isto Kugu ali cekala mislim skoro 3 meseca na naplatu za auto i kasnije uzela jeftiniji auto. Za povrede jos nije dobila lovu, pitao sam je pre par dana. Znam i slican slucaj gde je lik Porseom opalio Pasat B6 koji smo mi prodali coveku, isto totalna steta ali regulisano mimo suda i osiguranja i svega, obe strane verovatno zadovoljne.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

U poslednjih godinu dana svasta mi se desilo u saobracaju. Prosle godine u decembru sam imao udes, auto se skroz raspao, totalna steta. Citroen c3, plastican sav, hauba, farovi, branik, sav se pokrivio. Dobio za njega 1300 od osiguranja. Ne mogu da opisem recima kako je ovaj ludak izazvao udes. Hteo sa trotara na kom je bio parkiran da se ukljuci u kontra smer, nije gledao u retrovizor nego samo krenuo odjednom i ja se skucam u njega. Kupim alteu, nakon dva meseca na semaforu udari me covek ML-om, u kolima se zayreslo ko da me je tenk udario. Ja izlazim i dok sam zatvarao vrata, ne znam kako prikljestim palac. Pozlilo mi od bola. Gkedam na zadnjem braniku nista, tu se lepo razidjemo, dodjem kuci, vidim pukla farba. Nakon toga, u Pasterovoj udari me sa bocne strane neka devojka sluzbenim vozilom i pobegne. Umesto da pozovem policiju, ja pozovem tu firmu i kazem da se dogovorimo. Sve super nema problema, samo da ne zovem policiju. Kaze majstor steta je oko 120 evra, a ovi mi tek nakon dva meseca uplate na racun 50 eura u dinarskoj protivrednosti. Dva puta sam sedeo u kolima kad su me samo malo cuknuli i tu stvarno nije bilo nista. Prekjuce krenuo na posao, desna strana sva ocesana. Otisao da operem auto, nije strasno. 

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

Zbog cega sam opasan. Zbog toga sto sedim u kolima, cekam da se upali zeleno na semaforu i neko me udari. Zabpravio sam da napisem da me je na novom mostu preko ade proslw godine jedan udario sa bocne desne strane i zatvorio mi retrovizor. Mislio sam da mi je razvalio auto kako je puklo. Koliko sam se usro tada, pomislio sam u sekundi da cu pasti sa mosta u vodu, sto bi bilo tesko izvdoljivo jer sa leve strane su mi bile i bankine i stubovi i tramvajske sine i tri suprotne trake pa opet bankina. Dobro je, nisam pao sa mosta, ali sam se usro

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

 

zašto uopšte ovakav auto postoji i što može da se vozi ulicama ? može li se ograničiti da ovakva vozila smeju isključivo da se voze na za to predviđenom mestu, a do tamo ih šlepujte ili kako god ...

Edited by Lezilebovich
  • +1 2
Link to comment

Nema razloga da ne postoji, i taj može da vozi po ograničenjima. 

I to je ekstrem.

Mnogo je zanimljivije da 99% putničkih, narodskih, vozila postiže bezrazložno velike brzine. Tu bi trebalo tražiti neku ekonomsko/ekološku sredinu koja bi bila u skladu sa saobraćajnim propisima.

  • +1 2
Link to comment
53 minutes ago, Lezilebovich said:

zašto uopšte ovakav auto postoji i što može da se vozi ulicama ? može li se ograničiti da ovakva vozila smeju isključivo da se voze na za to predviđenom mestu, a do tamo ih šlepujte ili kako god ...

+1 kretenizam na n-ti...

Mada za ovako nesto ni godinica zatvora ne bi skodila.

I kakva kurac predvidjena mesta, osim ako ih sami sebi o svom trosku ne naprave: ima nesto sto se zove пломба, пломбира se jos u fabrici na nekih 180 - 200 km/h, elektronika bi to jos bolje uradila, ko to ukloni placa kaznu/ide u zatvor, zapleni mu se auto...

 

Kad pomenuh 200 km/h, mozda je do optiketm, ima ko ce to bolje znati, ali vec na nekih 200+ isprekidana bela postaje puna na oko, pa mi ovo malo, ne znam...

Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

zašto uopšte ovakav auto postoji

 

Nema razloga da ne postoji, ali odista, osim na onim autobahn-ima gde je to dozvoljeno, i na zatvorenim stazama, ne bi smelo da može da ovoliko brzo vozi.

 

Kao Japanci npr. - SVA vozila su blokadom limitirana na 180kmh, što je i više nego dovoljno za preticanje na autoputevima. Nekim novijim automobilima se blokada automatski isključuje na trkačkim krugovima otvoren za prost svet.

 

Mene više brinu vojske regular Džoova i Karen koji sedaju u ove nove električne rakete.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...