Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

8 minutes ago, Redoran said:

 

Poljakinja je carica jer vam je svima objasnila šta je trebalo da uradite.

 

Nije fora u tome da se svi pretvorimo u turske gastose i krenemo da se šlepujemo iza njih, nego je fora da vas 20 na Batrovcima uradite isto što i Poljakinja. I da se niko ne skloni, jer majmun ne može ništa da uradi protiv 20 poprečenih automobila. A ako izađe iz auta sa pajserom, da skoči vas 20 i nabijete mu taj pajser u dupe.

 

Ovako, dok je jedan na jedan, i dok je taj jedan što majmunu izlazi na crtu žena a ostali junaci nikom ponikoše i iza turčina se iskusno odšlepaše, mrka kapa i za vas i za sve nas. Nemamo ni kome ni zašto da se žalimo.

 

fizicki obracun, a da mi (nekom mom) zivot nije u opasnosti je davno proslo vreme ... samo jos ovako laprdam ponekad i pomalo na forumu

naucila me zena, cini mi se bas na granicnom prelazu sa bebom u autu

i neka je, nema tu pravde ... dok ne dogori do nokata

 

a poljakinja je carica, bas kao sto smo i svi mi u tim godinama

i dzabe ... jer to ovde slabo prolazi

ne ide ... zato sto granicari drze dve/cetiri/pet kucice otvorene ... umesto svih raspolozivih ... i boli ih briga ... oni ce nojevski svoju smenu odraditi

a i ne menja se to na tom mestu

 

guzve me uzasavaju ... strasno gubljenje vremena ...  to su verovatno traume iz bg gradskog prevoza devedesetih

sve te redove sam resio na drugi nacin ...

zivljenjem u manjem mestu, kupovinom u nevreme, letovanjem van spica ... mnogo od zivota/vremena se moze dobiti sa malo planiranja

nekada ne mozes izbeci, ali je mnogo lakse ako je incidentno

 

Spoiler

i pustite to slepanje iza turcina ... niti sam bio prvi, niti sam bio jedini ... popunila se ta traka (iako treba da je prazna), a popunila bi se i bez mene, zbog nesposobnih granicara i nesposobnih drzava koje iznenadi talas turista leti poput snega zimi

iskustvo ne negiram ... ali i ono je placeno ... debelo preplaceno

 

Link to comment

Apropo iznendjedja na granicama, bojim se da dok se ne osmisli neki drugi sistem ili proširi šengen na celu evropu, bice tako... Ja sam juče čekao 3+ sata na horgosu (jer sam debil koji je proverio samo nase kamere gde nije bilo nikog, pa nisam otišao na Bačke Vinograde), ali madjari su imali otvorenih 10 staza za ulaz... Ne možeš im zameriti suštinski ništa, njihovo pravo da otvore gepek i pitaju za alkohol... jbg... Naravno, idiotski je to raditi turcima koji se vraćaju kući i u tranzitu su, ali, njihovo pravo je tu...

Link to comment
On 23.7.2021. at 15:12, April said:

 

Ovo me zanima - molio bih forumske advokate da pojasne.

 

Planiram da na sledećim kolima imam kamere 360, prosto kapiram da je to jedina zaštita. Kakva-takva...

Sve može da se koristi kao dokaz. Pitanje je samo ocene tog dokaza od strane suda, ali ne vidim razlog da to bude problem

  • +1 1
Link to comment

Evo strucnjak je objasnio da ako vozite 90 ugrozavate one koji voze 130 i da ne bi trebalo uopste da vozite jer samo smetate. Ipak mi je najomiljenije tumacenje da ako vas neko rokne na pesackom to je zato sto ste pod uticajem narkotika a i koji kurac prelazite ulicu kad ste slabiji od tone gvozdjurije. Sve vreme sam ocekivao da kaze da ako ste clan stranke niste krivi osim ako ne ugrozite vise pozicioniranog u stranci. Covek je sve shvatio kao da je Andrej licno.

 

Ucesnici ovih protesta bi trebalo da traze da se Nova S javno izvini svim normalnim gradjanima za ovo huskanje budala da nastave i pojacaju ugrozavanje zivota.

 

Link to comment

Nešto nisi baš najbolje razumeo. Vozače je okrivio za vožnju pod uticajem narkotika (ili neke dekoncentracije poput gledanja u telefon) pri čemu dolazi do obaranja pešaka na pešačkom prelazu.

Ostalo što je pričao, pa i za sporu vožnju, je ono što propisuje zakon.

Link to comment

Covek govori kao nadrkani clan DSNS koji se u zadnjih nekiloko meseci obogatio, zavrsio dva fakulteta i akademiju mladih lidera a ipak ga jos uvek svi ne postuju onoliko koliko on smatra da treba.  Samo jos nije rekao da mala deca ne ostecuju lim i lak kad ih se pogazi a usporavaju saobracaj dok prelaze ulicu pa nema sta tu mnogo da se misli. 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

U Srbiji bas ima dosta tih putnih prelaza. Znam da je skupo ukloniti ih (napraviti nad ili podvoznjak) ali svi koje sam presao su mi nekako bili slabo obiljezeni.

 

Edited by borris_
Link to comment

Najgora stvar kod ovog prelaza je preglednost iz suprotnog smera: pruga ima blagi luk na deonici pre prelaza a ove kućice sa leve i desne strane prelaza potpuno zaklanjaju pogled na prugu.

Edited by Tale
Link to comment

Zato su smišljena striktna pravila koja jasno kažu da se prilikom nailaženja na pružni prelaz vožnja mora prilagoditi tako da možeš da osmotriš šta se dešava sa branicima i polubranicima (usporiš i očekuješ, osmotriš) i ako krenu da se spuštaju treba da staneš i ne budeš debil i ne zgazi te voz. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

neki dan sam dolazio u bg i na onoj deonici pred ulazak u bg gde se auto put siri na tri trake, niko ne vozi desnom trakom. svi voze srednjom i koriste je kao da je desna, ja gledam da li sam ja lud sto vozim desnom, da nije zaustavna u cemu je stvar

 

ali zanimljivo mi je da bas niko ne vozi tom trakom, a trebalo bi svako ko ne pretice

 

 

Link to comment

Ovog ljeta smo napravili malo veci krug. Fr, Njemacka, Ausria, Madjarska, Srbija, BiH, Hr, Slo, Italija, Fr.

 

Najlakse je bilo u Njemackoj, svi bas svi voze desnom stranom i prestize se lijevom. Ako je zastoj kamioni idu desno a automibili naprave prolaz sa hitnu pomoc (nije je bilo). Jedina crna tacka je broj radova koji stvaraju velike guzve.

Najgora je Italija, tamo se prestize sa svih strana. 

U BiH, vozio sam u nedelju vece (Sa-Mo) kada se Bosanci vracaju sa mora.

Nocna mora. Kako tamo voze i prestizu....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...