Jump to content
IGNORED

Ideologija & Arhitektura


MayDay

Recommended Posts

vjancaslav rihter (sa kazimirom ostrogovićem) nekada su projektovali, u modernistickom stilu, na prelepoj zagrebackoj lokaciji, titovu zagrebacku rezidenciju cije je renoviranje zavrseno ovih dana, i izgleda sjajno....

opremljena modernim namestajem hrvatskih dizajnera, projekat renoviranja pod nazivom"Južni salon: 2021." potpisuju Iva Šilović Grabovac i Lucija Jelenčić iz "Prostorije", Filip Despot, Ivana Pavić i Tihana Taraba iz "Grupe", Vesna Meštrić i Martina Munivrana – MSU te Tonči Čerina, Maja Furlan Zimmermann i Ana Dana Beroš – UHA.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

17629252.jpg?1619448883

 

17629248.jpg?1619448883

Link to comment
On 20.4.2021. at 18:00, namenski said:

 

 

 

Spomen-bista-Dragoljub-Mihailovic1.jpg 

 

Božemeprosti, Draža izgleda kao rekvizit za onu mađionačarsku tačku kada seku telo u sanduku.

Edited by Ras
Link to comment
On 30.4.2021. at 6:07, Ras said:

Parket fantastičan!

 

Kao moja mama koja uvek komentarise mermrne podove po crkvama :D

//Jeste mnogo lep

Link to comment
  • 2 weeks later...
44 minutes ago, I*m with the pilots said:

@namenski Ovo je negde u Juznoj Americi?

Nije: Juzna Afrika je, Kejptaun/Johanesburg, eno sam na topiku Svet postavio isti post koji je @Gojko & Stojko propratio prepoznavanjemtm autora, sto sam ja, namerno, hteo za izbegnem, nadajuci se da se o nejednakosti moze, a bojim se i mora bez lokalizacije.

Fenomen je - ako tako mogu da ga nazovem - mnogo, mnogo siri, posledice i implikacije takodje, a Miller-ove fotografije su odlicna ilustracija, jaca od bilo kakvih statistika i studija.

Interesantno ali nikako najvaznije bi, na primer, bilo pokusati odgovoriti na drustveno resenje problema (samo) stanovanja za one sa one siromasne strane, a najinteresantnije cuti misljenje koje o tome imaju kriticari, pa i ovdasnji, svojevremene masovne izgradnje stanova glavnom oznacavane kao 'nehumane', 'ruzne' itd, itd...

Sve to, iskreno se nadam, pre nego ovi nagomilani predju preko puta...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...