Jump to content
IGNORED

Ideologija & Arhitektura


MayDay

Recommended Posts

PS Moskva je rekama, jezerima i kanalima spojena sa 5 mora: Crno, Azovsko, Kaspijisko, Belo i Balticko. Iz Beograda je moguce Dunavom, Crnim morem, Azovskim morem, kanalom, Don-Volga, Volga, Moskva, kanal Moskve, jezera na severu, Lena, Sankt Peterburg doci do Stokholma ili Helsinikija. Ili pak skrenuti juzno Volgom i doci do Irana i Kazahstana. Ili otici severno sve do Murmanska i Severnog ledenog okeana U istoriji Rusije reke i jezera igraju veliku ulogu. Postoje turisticke ture od Rostova na Donu do Sankt Peterburga brodom, to putovanej traje skoro mesec dana.Volgarivermap.png
Ovo smo učili u okviru Poznavanja prirode i društva, u osnovnoj; istina, bez karte.
Link to comment

Zaz_pi, daj majstoru neki ozbiljniji podatak iz geografije, vidis da dobro vizualizuje jos od malih nogu, ti pisi a on ce da crta karte u mislima.Ja bih sada malo o Leonu Kriru, Stirlingovom djaku, ali ne smem kako ne bih srusio teoriju (cvrstu kao i njegovi dokazi) gorrana znaci.net - da se pravim kako nesto znam a onda kao necu o tome da pricam.Kako ne bih baz skroz uskratio uzitak onima koji nisu imali prilike da se upoznaju sa ovim izuzetnim antimodernistom, evo linka kao uvod u temu a kasnije se snalazite:http://www.city-jour...leon_krier.htmlLeon_Krier2.jpg

Edited by pere urban x
Link to comment
Zaz_pi, daj majstoru neki ozbiljniji podatak iz geografije, vidis da dobro vizualizuje jos od malih nogu, ti pisi a on ce da crta karte u mislima.
Nista ja tu ne bih dirao. Treba da se covek priseti skolskih klupa. Svi su to ucili, recni sistem Rusije je izuzetno vazan deo knjige o Prirodi za 4 razred OS. Sa istorijskog stanovista, u knjizi u Drustvu, se posebno analizira gradnja i Staljinov represivni sistem kao i uticaj negove arhitekture na kanal. To osnovci lako pamte.
Link to comment

Tačnije, tekst je bio o potencijalnom evropskom sistemu rečnih kanala, pa je pomenut i taj podatak. Ostavljam mogućnost da nisu svi čitali, kao što nisu svi čitali ni čitanke iz Istorije. Their loss.

Link to comment
Tačnije, tekst je bio o potencijalnom evropskom sistemu rečnih kanala, pa je pomenut i taj podatak. Ostavljam mogućnost da nisu svi čitali, kao što nisu svi čitali ni čitanke iz Istorije. Their loss.
Postojali su udzbenici iz istorije i iz geografije, citanke su nesto drugo.Inace, svi ti udzbenici su bili jako kvalitetni izuzev pasusa u Istoriji koji su se ticali XX veka na ovim prostorima.Onaj ko je nekako uspeo da bude selektivan u tim godinama tj. da ne prima sve k srcu, spasen je bauljanja koje i nakon prve dekade XXI veka srecemo, narocito na ovom forumu ^_^
Link to comment
  • 4 weeks later...

na portretu dole ima suviše kriv nos da bi pasovao ovome gore; plus ovaj gore ima malo spuštenije očne kapke.evo slika sa hitlerom od koga je marh viši za pola glave. ima pavlovih slika sa hitlerom, uporedi njihovu visinu pa ćeš videti da je pavle samo malo viši od hitlera i isto toliko od ovoga gore što se ne uklapa u visinski odnos hitler - marh.ergo - sumLjambtw, srušila vam se jelka u sali danas, ali je nekako preživela :(

Link to comment
btw, srušila vam se jelka u sali danas, ali je nekako preživela :(
Ajme meni Gospe sinjska... A ja sam sutra kompanijski Deda mraz :s_c:Hvala za analizu, i meni se tako cinilo. Koji je onda taj kurcic? Slika je sigurno iz svapskog paviljona na Sajmistu iz oktobra 1940. Zvezda programa je bio Marh a cela drzavna vrhuska je dosla da poseti izlozbu...
Link to comment

bilo kul, u sred priče začulo se svuuuuššššš, a ukrasi se razleteli po podu. i ona zvezda na vrhu se malko ugruvala.još mi po rukama štras od srebrne kugle koju sam jurio ispod stola. al niko nije kriv no ste je vi ukrivo nabudžili; nemoj sutra da bude "krive komšije od dole" :lol: __pa daj sliku u rad i napiši "marh i pavle" (pored nedića i dragiše u bekgraundu) pa nek se nađe neko ko zna "bolje", nek demantuje i kaže ko je na slidži. :s_w: msm, tako se to radi kad nisi siguran, navučeš mečku na rupu.

Link to comment
pa daj sliku u rad i napiši "marh i pavle" (pored nedića i dragiše u bekgraundu) pa nek se nađe neko ko zna "bolje", nek demantuje i kaže ko je na slidži. :s_w: msm, tako se to radi kad nisi siguran, navučeš mečku na rupu.
Čitas mi misli :s_w:Valjda će sutra jelka izdržati, nije mi do mene nego sitnu dečicu da ne pomori...
Link to comment

Ulica Tverskaja(za vreme SSSR Maksima Gorkog) broj 9:83713a1937696c86b84a651097f89cc9.jpgZanilmjivosti:-Ukrasena je ovakvim detaljima:memorial_5.jpg-Napravljena je krajem 40ih a mermer koji je iskoriscen za gradnju je "zarobljeni" mermer od strane nacista. Hitler je zeleo poseban mermer iz Finske za spomenik svoje pobedu u SSSR. Znamo kako se to zavrsilo.-Zgradu su gradili zarobljeni Nemci.-U zgradi su ziveli poznati ljudi SSSR. To se vidi i na gornjoj slici.1415787.jpgNa zgradu se nastavlja danasnje Ministarstvo obrazovanja RF a kada je napravljena bese Drzavni komitet nauke i tehnologije SSSR.tverskaya-11.jpgTverskaja je jedna od najstaih ulica Moskve i proteze se od Kremlja, tacnije do Trga Maneznaja, pa do Lenjingraskog prospekta. Na tom prostoru ima puno Staljinisticke arhitekture ali i konstruktivizma. Neke sam vec stavio poput zgrade Telegrafa(konstruktivizam).5109.jpgUlica sa leve strane je Tverskaja(Maksim Gorki), u daljini se vidi Kremlj i dosta zgrada koje vidite su iz komunistickog perioda.I pogled prema Lenjingradskom prospektu:000035.jpg

Link to comment
  • 1 month later...

Pre 70 godina, na danasnji dan, zavrsena je najkrvavija bitka u istoriji covecanstva, predajom 6. armije Generala fon Paulusa.0_874bb_bf64ac6e_-1-XL.jpgCuvena statua "Majka Rusija zove" i uopste memorijalni kompleks na brdu Mamajev Kurgan iznad Volgograda(sada vidim da su usvojili da 6 dana u godini, svake godine, grad nosi ime Staljingrad)0_585bf_1ef88d33_XXL.jpg0_5a6c8_12870859_XL.jpg0_5a6c9_9e57fd39_XL.jpg0_5a6c7_7de0d295_XL.jpg0_5a6ca_f9f71c8c_XL.jpg0_5a6cb_e897fab3_XL.jpg0_78966_7b10ff4a_XXL.jpg

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...