Jump to content
IGNORED

Ideologija & Arhitektura


MayDay

Recommended Posts

Gagarinov Trg u Moskvi
moj najstrashniji "vec vidjeno" dozivljaj u zivotu, kad sam nekako, iz shetnje, ispala na gagarinski trg, ne znajuci da uopshte postoji, taj i takav :ph34r:neponovljiv :wub: Edited by thermal bug
Link to comment

Prosle godine je izasla jedna knjiga sa slikama sovjetske arhitekture : CCCP, Cosmic Communist Constructions Photographedevo naslovne stranice. Amerikanci su mislili da je ovo neki kosmodrom :Dimage_67497403.jpg

Link to comment

Od ovoge nema veceg primera Staljinizma:Sve-ruski izlozbeni centar ili u narodu poznatiji kao ВВЦ ili ВДНХ(posle smrti Kobe) ;) Glavni ulaz002.JPGKakav Car i St. Petersburg?!1.jpg23431182_b.jpg :P U vrhuncu moci94e5fea14893.jpgIz nasih dana5142775890_5f392a0715_z.jpgSvaka drzava SSSR je imala paviljon izradjen u staljinovoj gotici kao i neki gradovi.GruzijaBccb_georgia_1948.jpg ;) Jermenija450px-VDNKh-Armenia.jpgitd. :)edit: iz nasih dana

Edited by Zaz_pi
Link to comment
Prosle godine je izasla jedna knjiga sa slikama sovjetske arhitekture : CCCP, Cosmic Communist Constructions Photographed
O, ne samo to. Rusi su imali poseban fetis ka pilonima :P tj. tornjevima.Ostankino-Moskva(kada je izgradjen(1967) bila je to najvise gradjevina na svetu-540m. Mislim da je drzao prvo mesto u nekoj vrsti gradnje sve dok nije zavrsena Burj Kalifa u Dubaiu)panorama1.jpgOstankino%20Tower.jpg2.jpgtorre_Ostankino_1.jpg
Link to comment

Kamo srece da su se zadrzali na Moskvi nego su zabadili pilone svuda.Kiev(385m)205138228_ecac44818a.jpgTaskent(375m)tower5-5.jpgAlmaty(371.5m)almaty08.jpgRiga(368m)riga-tv-tower-tornis.jpgBerlin(368m)berlin_tv_tower_6115.jpg-I danas najvisa gradjevina u Nemackoj :unsure: Vilnius(326,5 m)vilnius_televizijos_bokstas20081201923.jpgTallinn(314 m)121135.jpgBaku(360m)001.jpgKakve budaletine :lol: Na sta su oni trosili novce :isuse:

Link to comment
2aeo1et.jpg
Nekoliko arhiteka mi je pohvalno pričalo o ovoj zgradi. Navodna simbolika kaskada kao kanjona Sutjeske je bila samo priča za zvaničnike a u stvari je vrlo inventivno rešenje odnosa prema već postojećoj gradskoj vizuri a posebno prema "nebu".Nego, izgleda da je svaki monumentalizam sam po sebi ideologija. 8699posta-kod-zel-stanicc.jpglovcen.jpg Edited by francuski sobar
Link to comment

GŠ je jedan od hajlajta srpskog modernizma. Bez obzira na socijalistički duh i militarističku namenu, oslikava jedan od najprogresivnijih momenata u istoriji Begea. Velika šteta što je otišo u kurac.

Link to comment
GŠ je jedan od hajlajta srpskog modernizma. Bez obzira na socijalistički duh i militarističku namenu, oslikava jedan od najprogresivnijih momenata u istoriji Begea. Velika šteta što je otišo u kurac.
nije shteta sto je otisho u k. shteta je sto ga deset godina drzimo, ni glodjemo ni dajemo. da je vazan - obnovili bi ga, za inat, kao avalu, da je vazan, napravili bi od njega spomenik-rushevinu, da zapamtimo, da nam se ne ponovi, ovoono (to pamcenje nam je i tako jacha strana :isuse:) i konachno, da nije vazan prodali bi nekome za skupe novce. ovako chekamo da stasa neki shurin mali, da kupi dete za dolar <_<
Link to comment
nije shteta sto je otisho u k. shteta je sto ga deset godina drzimo, ni glodjemo ni dajemo. da je vazan - obnovili bi ga, za inat, kao avalu, da je vazan, napravili bi od njega spomenik-rushevinu, da zapamtimo, da nam se ne ponovi, ovoono (to pamcenje nam je i tako jacha strana :isuse:) i konachno, da nije vazan prodali bi nekome za skupe novce. ovako chekamo da stasa neki shurin mali, da kupi dete za dolar <_<
moje molderovsko zapažanje: za oba bolda ne postoji politička klima za tako nešto. berlin style ruševina-opomena nije moguća jer mi prosto nemamo jedinstven odnos prema tom ratu.komplet obnova (građevina je inače bila na nekoj world heritage listi, čini mi se) bi osim, verovatno, blage pobune druge srbije, izazvala i reakciju prvosrbijanaca koji već dekadu vode krstaški pohod protiv umetničkog nasleđa sfrj. ta zgrada, oni silni spomenici nobu, bojs na aprilskim susretima itd... sve to je u postmiloševićevskom nacionalizmu teško svarljiva hrana.besides all that, stoji da je renoviranje zgrade skupo i da verovatno ni nemaju kome da je prodaju.
Link to comment
moje molderovsko zapažanje: za oba bolda ne postoji politička klima za tako nešto. berlin style ruševina-opomena nije moguća jer mi prosto nemamo jedinstven odnos prema tom ratu.komplet obnova (građevina je inače bila na nekoj world heritage listi, čini mi se) bi osim, verovatno, blage pobune druge srbije, izazvala i reakciju prvosrbijanaca koji već dekadu vode krstaški pohod protiv umetničkog nasleđa sfrj. ta zgrada, oni silni spomenici nobu, bojs na aprilskim susretima itd... sve to je u postmiloševićevskom nacionalizmu teško svarljiva hrana.besides all that, stoji da je renoviranje zgrade skupo i da verovatno ni nemaju kome da je prodaju.
pa sigurno je skupo, al ako nemash pare, nemash neki javni konsenzus o obnovi i izgradnji, opet, nemash pare, onda jebiga, sravnjuj. mislim, ni prvo ni poslednje. nema ni za onaj kucerak od blata sto je kao najstariji objekat u beogradu. pa chim se svali, odma pochinjemo sa plakanjem, junior stajl, jaaaadna najstarija blatnjava kucica u beograduuuu!!!. livada sigurno moze da se proda za neke novce. no da ne trolujem.edip. uuu, sto segsi ovaj senegal! :oel taj senegal neka sila ili sta? :unsure: ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...