Jump to content
IGNORED

Ideologija & Arhitektura


MayDay

Recommended Posts

ja sam bio unutra. čudovište. sravnejno je pola staaarog bukurešta da bi legla.i nije na kraju grada. tu im je šanzelize. strogi centar.
+1kada sam ja bio tamo bili su unutra valjda i vlada i parlament i jos im je ostalo prostora.cak su me i slikali ispred ygrade ali naavno nemam tu sliku.
Link to comment
dcp_0170.jpghallgrimskirkja_esa.jpgfascinira me zauvek. hallgrímskirkja, the church of hallgrímur – reykjavík, iceland.dajte uz sve gde je zgrada, priti pliz, za nas bez ikakvih ulaznica :)
Link to comment

meni je ta hallgrímskirkja fascinantna jer je unutra ista kao spolja. totalno ogoljena.kad vec spomenu rejkjavik, meni je tamo ovo bilo fascinanto:perlan-17107.jpgPerlan, danas restoran i jos ponesto za turiste, a nekad sluzio za snabdevanje stanovnioka Rejkjavika toplom vodom.restoran je inace ova staklena kupola i on se okrece oko ose, pa dok klopas ispred tebe se pomera pogled, super je :)

Link to comment
buba i joda da ne uplicu verske dogme na topik, a lancia da pojasni koja diktatura vlada pod tim plavim nebom sa slike.
sta fali verskoj dogmi, izvini molim te? ako ne mozemo da slozimo da su staljinove lepotice jedan lep supstitut za versku dogmu?a spera da ne pominjemo <_<
Link to comment
buba i joda da ne uplicu verske dogme na topik, a lancia da pojasni koja diktatura vlada pod tim plavim nebom sa slike.
Идеја о градњи религиозног споменика се први пут појавила 1859. године. Предлог су дали отац Педро Марија Бос и принцеза Изабела. Идеја је опет узета у разматрање 1921. године, када се приближавала стогодишњица независности.Први камен темељац је постављен 4. априла 1922., а радови су почели 1926.
Kamen temeljac na dan proglasenja Brazilskog carstva. <_<
Link to comment
buba i joda da ne uplicu verske dogme na topik, a lancia da pojasni koja diktatura vlada pod tim plavim nebom sa slike.
u ove tri sojenice zivi zlocesti vladar polinezijskih ostrvalja (ne smem reci kojih), skroz otudjen od svog naroda negde kopnu. sojenica bez svetla je rezervisana za cetrvtu zenu.
Link to comment

Pre nego nastavimo sa Staljinovom gotikom po Rusiji i van Rusije, drug i drugarica iz uvodnog posta sa expoa u Parizu 1937.-Moskva10_06woker.jpgBila na renoviranju pa je vratili:63.jpgopening-ceremony-worker-kolkhoz-woman_22.jpgI slika koja se cesto gledala u vreme Hladnog rata:1.jpg

Link to comment

meni su radnik i poljoprivrednica mnogo smesni. :Da za religiozne objekte se jos nisam odlucila da li da dozvolim. mislim, meni je npr isto interesantno da gledam i u njih. pogotovo u dzamije. jednom sam isla i gledala po internetu slike najvecih 20 dzamija, jer nisam nesto putovala po islamskom svetu, nazalost. isto mi je spooky bazilika u briselu. sto se mene tice, ne bi bilo lose da imamo topik i za to...otvoricu ja cim pre, pa i tu da lepimo slike. :D

Link to comment
meni su radnik i poljoprivrednica mnogo smesni. :Da za religiozne objekte se jos nisam odlucila da li da dozvolim. mislim, meni je npr isto interesantno da gledam i u njih. pogotovo u dzamije. jednom sam isla i gledala po internetu slike najvecih 20 dzamija, jer nisam nesto putovala po islamskom svetu, nazalost. isto mi je spooky bazilika u briselu. sto se mene tice, ne bi bilo lose da imamo topik i za to...otvoricu ja cim pre, pa i tu da lepimo slike. :D
e necemo! religija koja ima objekte jeste ideologija. i sve sto je posle sazidano, a da je vece od uobichajene katedrale iz svog doba, jeste objekat religije (i ideologije). da li se klanja staljinu ili dolaru, klanja se bogu!
Link to comment
e necemo! religija koja ima objekte jeste ideologija. i sve sto je posle sazidano, a da je vece od uobichajene katedrale iz svog doba, jeste objekat religije (i ideologije). da li se klanja staljinu ili dolaru, klanja se bogu!
objasnjavao sam nedavno nekim argentincima istorijat usca, od centralnog komiteta, preko nato bombi, do trznog centra... ovi bili odusevljeni simbolikom, od komunizma do kupovine. Edited by Takeshi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...