Jump to content
IGNORED

Ideologija & Arhitektura


MayDay

Recommended Posts

Evo jos par slika, mozda se bolje vidi:

 

 

 

Uzas blagi, na slikama izgleda bolje nego uzivo, sigurno najgori projekat (kada se sve uzme u obzir) tako neke javne zgrade u Torontu. Horor. Unistena je jedna stara zgrada, fina, lepa, reprezentativna, od istorijskog znacaja, a nije Toronto Bec pa da ima takvih zgrada za bacanje - dok s druge strane ima koliko hoces praznis parcela i raznoraznih prizemnih hala i udzerica za rusenje.

Link to comment

Meni se ovo na Tarazijam uvek činilo kao dobro rešenje kalemljenja starog na novo, za razliku od Dobračine i ovog sad kod Akademije.

 

170914-rajiceva-01.jpg

 

aaaaa kakav uzas pa ja ovo ne videh gotovo, ali eto, to je slika i prilika danasnje srbije

Link to comment

Meni se taj Toronto muzej i dalje sviđa iako arhitekta nije najzadovoljniji. Mislim da stara zgrada nije uništena nego je štaiviše ova nova kontrastom i kopozicijom  još više ističe a tako i isto u drugom smeru stara utiče na novu. Kod Terazija drugačiji onako harmoničniji pristup da ne pojede staro urbano okruženje uz malo odraza u staklima okolne secesije, al kad bi se još ista ponekad oprala.

 

Kod Rajićeve, mislim arhitekta sigurno ume a i zna bolje nego mi laici ali ovde je očito nešto drugo, Od same dozvole za gradnju takvog generičkog Pančevački put šoping objekta na toj lokaciji, do gabarita i svega ostalog vidi se da se poštovao samo interes investitora,

 

Mada pričo sam već, čovek svikne na sve, recimo  ove tarase mogu da budu mesto neke lepe živosti neko vreme ali svi ti šoping centri jendog dana će da budu aut ko i oni stari merkator, ćumić, pasaž... ostaće samo monstruozne strukture na par centralnih gradskih lokacija pa ćemo ih morat valjda opet đentrifikovati.

Edited by francuski sobar
Link to comment

Meni zgrada ROMa (u Torontu) izgleda kao da iz nje raste neki tumor - to mi je prva asocijacija. A inace cini mi se da je taj arhitekta ima vise takvih copy-paste projekata, tako da to nije cak ni nesto originalno. Negde na nekom blogu sam video slike ako se dobro secam. Evo nabrzaka nadjoh isto njegov projekat (Libeskindov), vojni muzej u Drezdenu:

 

stringio.jpg

 

Mislim da je bilo jos takvih.

 

jos o ROMu

Edited by hazard
Link to comment

Meni zgrada ROMa (u Torontu) izgleda kao da iz nje raste neki tumor - to mi je prva asocijacija. A inace cini mi se da je taj arhitekta ima vise takvih copy-paste projekata, tako da to nije cak ni nesto originalno. Negde na nekom blogu sam video slike ako se dobro secam. Evo nabrzaka nadjoh isto njegov projekat (Libeskindov), vojni muzej u Drezdenu:

 

stringio.jpg

 

Mislim da je bilo jos takvih.

 

jos o ROMu

Имаш неке своје слике?

Link to comment

Meni zgrada ROMa (u Torontu) izgleda kao da iz nje raste neki tumor - to mi je prva asocijacija. A inace cini mi se da je taj arhitekta ima vise takvih copy-paste projekata, tako da to nije cak ni nesto originalno. Negde na nekom blogu sam video slike ako se dobro secam. Evo nabrzaka nadjoh isto njegov projekat (Libeskindov), vojni muzej u Drezdenu:

 

stringio.jpg

 

Mislim da je bilo jos takvih.

 

jos o ROMu

ovo je totalni idiotluk

 

već mi je na vrh glave ovih sranja,

trebalo bi sve vratiti na ručno crtanje, manje bi bilo ovih zajebancija, tordiranih tornjeva, izgužvanih struktura, egzibicionizma bez smisla i svrhe

  • +1 1
Link to comment

Имаш неке своје слике?

 

Nemam nazalost, prolazio sam i prolazim tuda skoro pa svaki dan, ali me nikada nije povuklo da slikam :D

 

Evo zato jedna slika interesantne zgrade OCAD-a (Ontario College of Arts & Design), tu nista nije skrnavljeno da bi se napravilo :)

 

PzbO8QBGPB0lb7Ln5zcavTS3n02OshpINZBQyQdG

Link to comment

Имаш неке своје слике?

 

Imam ja nesto slika, od spolja samo.

 

 

 

Evo zato jedna slika interesantne zgrade OCAD-a (Ontario College of Arts & Design), tu nista nije skrnavljeno da bi se napravilo :)

 

 

Meni je to njegova [Will Alsop] omiljena zgrada.

Link to comment

Sa fb-a, Bukurest... 2 ideologije, a jedna zgrada... Onaj sto je slik'o nije znao sta je, a google image search kaze headquarters of the romanian architects association  :nobles: (Ima neki slicni uzas i u BG-u,  koliko se secam, ali ne bas toliko uzasan.)

 

bukurest.jpg

 

sizofrenija  :ph34r:

 

Meni se ovo na Tarazijam uvek činilo kao dobro rešenje kalemljenja starog na novo, za razliku od Dobračine i ovog sad kod Akademije.

 

170914-rajiceva-01.jpg

 

uopste ne mogu da se orijentisem, gde je ovo? kod bivse okretnice trola, naspram akademije? grozno resenje, skroz van konteksta. 

 

ovo je totalni idiotluk

 

već mi je na vrh glave ovih sranja,

trebalo bi sve vratiti na ručno crtanje, manje bi bilo ovih zajebancija, tordiranih tornjeva, izgužvanih struktura, egzibicionizma bez smisla i svrhe

 

moze nam se svideti ili ne ali zameriti libeskindu besmislenost je ipak malo preterano.

Link to comment

Nemam nazalost, prolazio sam i prolazim tuda skoro pa svaki dan, ali me nikada nije povuklo da slikam :D

 

Evo zato jedna slika interesantne zgrade OCAD-a (Ontario College of Arts & Design), tu nista nije skrnavljeno da bi se napravilo :)

 

PzbO8QBGPB0lb7Ln5zcavTS3n02OshpINZBQyQdG

 

 

Imam ja nesto slika, od spolja samo.

 

 

 

Meni je to njegova [Will Alsop] omiljena zgrada.

Ма мене интересовао интеријер. Претпостављена команда им је помагала код куповине неких експоната за византијску колекцију.

 

au.. to ja bio bas drazesan kutak bgd-a. a sad ovo ruglo. deluje kao da je proizislo iz garniture bgd/h2o.  

Пре двадесет и нешто година синтезни пројекат је био да се одради хотел на тој локацији.  Студентски радови су били много бољи.

Link to comment

Пре двадесет и нешто година синтезни пројекат је био да се одради хотел на тој локацији.  Студентски радови су били много бољи.

 

ne sumnjam. ovo gore se ni ne moze nazvati arhitekturom. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...