Jump to content
IGNORED

Ideologija & Arhitektura


MayDay

Recommended Posts

Meni se ovo na Tarazijam uvek činilo kao dobro rešenje kalemljenja starog na novo, za razliku od Dobračine i ovog sad kod Akademije.

 

170914-rajiceva-01.jpg

Edited by francuski sobar
  • Tužno 1
Link to comment

Muzej je super iznutra, i standardna postavka i specijalne gostujuce izlozbe, oko spoljasnjeg izgleda se jos uvek lome koplja u javnosti. A navodno ima i neka afera, arhitekta koji je dizajnirao nije to bas sve ovako zamislio pa se javno odrice ove zgrade, neke pare su munute negde pa se skrtarilo prilikom izvedbe - drugacija (jeftinija) vrsta i boja materijala je koriscena za fasadu i to je navodno znacajno promenilo izgled i kako se sve uklapa u celinu sa originalnom zgradom i okolinom...

Link to comment

Muzej je super iznutra, i standardna postavka i specijalne gostujuce izlozbe, oko spoljasnjeg izgleda se jos uvek lome koplja u javnosti. A navodno ima i neka afera, arhitekta koji je dizajnirao nije to bas sve ovako zamislio pa se javno odrice ove zgrade, neke pare su munute negde pa se skrtarilo prilikom izvedbe - drugacija (jeftinija) vrsta i boja materijala je koriscena za fasadu i to je navodno znacajno promenilo izgled i kako se sve uklapa u celinu sa originalnom zgradom i okolinom...

Ocekivala sam da ce i unutra biti tako nekih "ludih" konstrukcija, medjutim ne secam se niceg neobicnog.

Meni zbilja deluje okej, za razliku od npr. Narodnog pozorista u Visbadenu, gde su na staru klasicnu zgradu pored 1978. nakalemili braonkastu staklenu skalameriju, da bi prosirili prostor za administraciju, probe, mozda i za malu salu - nisam sigurna. Nekako strci i sreca je sto delom zaklonjeno drvecem u parku. Velika sala i dalje raskosna kao i u nasem Narodnom (samo je odrzavana..), a mala npr. sasvim moderna. Inace, kada potrazim fotke na netu, nadjem jedva koju sa vidljivim novim delom, pitam se zasto. Arhitetka tog novog dela je Hardt-Waltherr Hämer, ne znam da li to ime nekom nesto znaci (sumnjam, posto nema ni unos na Vikipediji), ja nisam upucena. Ali kada kazem da mi se ne svidja ovo resenje, ne znam kako bi trebalo da izgleda dobro a moderno resenje, sem da se napravi bas u istom stilu kao sto je i originalna zgrada.

 

Stari deo, dve strane/ulaza:

hessisches-staatstheater-100.jpg

zvanicni redovni ulaz, sa kolonadama

 

331262_608x342_1oz2w__AF9n5z.jpg

nekad bio redovni ulaz, sad je npr. tokom Bijenala i specijalnih desavanja/produkcija

 

 

 

Novi deo:

staatstheater-09.jpg

 

P10040804.JPG

vidi se gore u desnom uglu ispod teksta

 

Ovaj deo

Hessisches-Staatstheater-Wiesbaden-17779

 

je dakle u desnom nastavku koji se nazire ovde

Vobu-Web.jpg

 

 

//ne znam kakve/da li ima ovo veze ima sa ideologijama?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Meni se ovo na Tarazijam uvek činilo kao dobro rešenje kalemljenja starog na novo, za razliku od Dobračine i ovog sad kod Akademije.

 

170914-rajiceva-01.jpg

Ово је напросто за стељање.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...