Jump to content
IGNORED

pokusajmo da radimo mozdanu oluju


kgmr

Recommended Posts

knjige o darovitosti. dakle, u knjizi ce biti prica o tome sta je darovitost, o darovitosti u razlicitim domenima (sport, muzika, ples, vizuelna, matematicka, jezicka), u razlicitim drustivma, u razlicitim porodicama, na razlicitim uzrastima.urednica izdanja je predlozila stilizovanu sliku skoljke sa biserom, uredjivacki odbor je to odbacio kao ulitmativni kitsch. da li vam mozda pada nesto na pamet? meni je palo na pamet da se stavi neki crtez darovitog klinca, ajednom iz uredjivackog odbora da se stavi neki detalj sa nekog od leonardovih radova

Link to comment
knjige o darovitosti. dakle, u knjizi ce biti prica o tome sta je darovitost, o darovitosti u razlicitim domenima (sport, muzika, ples, vizuelna, matematicka, jezicka), u razlicitim drustivma, u razlicitim porodicama, na razlicitim uzrastima.urednica izdanja je predlozila stilizovanu sliku skoljke sa biserom, uredjivacki odbor je to odbacio kao ulitmativni kitsch. da li vam mozda pada nesto na pamet? meni je palo na pamet da se stavi neki crtez darovitog klinca, ajednom iz uredjivackog odbora da se stavi neki detalj sa nekog od leonardovih radova
ne znam, ovo je nekako bas ono sto se ocekuje. pre bih stavio nesto sto ce privuci nekog da uzme knjigu u ruke i pogleda o cemu se radi. npr. kada bih u knjizari naleteo na knjigu sa ovom slikom odmah bi pogledao da vidim o cemu se radi:Good-Will-Hunting-still-one.jpggood-will-hunting.jpg Edited by kojot
Link to comment

Silueta teniserke u zamahu, obeležena aktivna područja mozga, obeležene mere reketa, onaj proračun od tri grama pored, ugao u odnosu na površinu, zamišljena trajektorija lopte...Ili klasično, E=mC2, atom vodonika, košarkaška lopta, baletanka, šahofska figura (skakač), par nota i kist...

Link to comment

mozda time ne treba da se bavite vi/mi, nego dizajner/ka. dizajnersko resenje moze da bude takvo da se ubaci sve, i decji crtez, i leonardov rad, i betoven, i nadja komaneci i sve sto smislite, a problem moze i da se zaobidje tipografijom, slika teniserke je tu suvisna.

Link to comment

Dole grupni portret ljudi koji vaze za najdarovitije u navedenim domenima (Ajnstajn, Da Vinci, Muhamed Ali..., ili patrijotskije, Novak, Tesla, Paja Jovanovic...) izmesanih sa anonimnom ali naizgled bistrom decurlijom razlicitih uzrasta i boja, iznad njih lebde proizvodi njihove darovitosti, matematicke formule, obrisi slika, note, teniske loptice sa zamisljenim trajektorijama...

Link to comment
meni je palo na pamet da se stavi neki crtez darovitog klinca, ajednom iz uredjivackog odbora da se stavi neki detalj sa nekog od leonardovih radova
decja ruka koja vostanom bojom ispisuje E=mc2 ili neku leonardovu skicu.10 evra, molicu.-_-
Link to comment

zasto ovo sve nije u formu ankete?gornji deo naslovnice neka bude skroz beo a donji skroz crn a neka na liniji spajanja dve boje pise - Darovita deco, ne budite gordi. i ne navijajte za kurtizanili prosto stavite sliku novaka djokovica

Link to comment

Ili ovako: crtez ili kolaz koji predstavlja otvorenu kutiju za poklone (sa sve masnom) iz koje uzlecu gore navedeni rezultati darovitosti. Nesto u ovom fazonu (samo manje kic :D ):RF-Graphic-from-DrawShop-Open-gift-box-with-stars-bursting-out-of-it-27296-35.jpgstock-photo-background-with-open-gift-box-with-hearts-raster-version-vector-version-is-in-my-gallery-64455010.jpg

Edited by Radagast
Link to comment

Obucite Novaku akademsku togu, dajte mu da pozira u step cipelama s violinom i dok je kao svira docrtajte jednačine umesto nota kao neku tipa muziku koja iz toga izvire. Fale mi još crtanje i jezička darovitost... Dodajte neke strane i domaće fensi reči uz te jednačine i štafelaj sa polugotovim pejzažom zavičaja desno od njega.... eto, može to, a može i stilizovani hrčak sa upaljenom sijalicom. -_-

Link to comment

Ako hoćete da se knjiga prodaje, ubacite nešto što će da asocira kupca na dete koje postaje Novak Đoković. Mnogi bi se na to zaleteli, uključujući i moje roditelje (inače kul ljudi).A inače, meni, da sam mama i da hoću knjigu o darovitoj deci, svidelo bi se nešto gde mali bata sklapa neku mehaniku, automobil i sl, pa nešto dobro crta, pa malo veći bata/seka koji nešto ozbiljno crtaju/računaju/sklapaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...