Jump to content
IGNORED

nize lige


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • Replies 331
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Кристофер Лумумбо

    81

  • Moća

    77

  • ficfiric

    42

  • Djolle

    35

Je l' igrate na betonu?
gore, na betonu lopta odskace, ovde imas par mesta, narocito u reketu, gde kada tapnes loptu ona ostaje skoro prileplena za pod.
Koji je format u tim nižim ligama, tj. koliko ekipa iz svake divizije prve muške prolazi u B ligu?
samo prva ekipa iz svakog regiona
Link to comment
:lol: Jedan od jačih topika !!!
Dobro 'ajd, malo preterujem. Doslo je do smene generacija i nije vise tako strasno kao ranije. Top sedmorka, koja nosi najveci teret igre je u proseku stara malo preko 26 godina (bez Manjencica).Dok su igru nosili Dane i Mikan, tim je bio dosta stariji. Secam se dok je OKK igrao u drugoj srpskoj ligi, gostovala je Ruma. Dosli su sa sest igraca, tri matora (preko 40, po mojoj proceni i tri klinca, po mojoj proceni ispod 15). Najzesci momenat mi je bio kad je trener na tajm autu rekao najstarijem od njih, coveku kome su bore u licu centimetar duboke - Je l' hocete da vas ovi penzioneri razvale???
Link to comment
nemamukoliko se plasiramo nadam se da ce PPP furunasi dolaziti da daju podrsku kada gostujemo u beogradu. :)
Zovi mene obavzeno :), al moracu da nadjem dresu juga i da u tome gledam, odrekli bi me se ovi moji kad bi saznali da idem da gledam moravu :D, vidim da je jug u stanju tezeg raspada :( (nista novo) i jel znas gde mogu da se nadju sastavi ekipa, interesuju me i morava i jug.
Link to comment

Kad smo kod nizih liga, evo jednog texta.. neki ce mozda znati ovaj klub

Кошаркашки клуб „Зекас '75“ настао је 1975. године у Рачи, месту 32 километара удаљеном од Крагујевца. Општина Рача има око 20.000 становника, док само место између пет и шест хиљада. Кошаркашка историја овог места почиње почетком седамдесетих година прошлог века, када је група ентузијаста решила да оснује кошаркашки клуб. Првобитна идеја је била да се, уз сагласност фудбалског клуба „Карађорђе“, оснује и кошаркашки пала је у воду, јер се то никако није свиђало фудбалерима, тако да је клуб настао на „превару“.С обзиром на тадашње прописе, клуб је морало да оснује нека спортска или друштвена организација, а пошто су то у Фудбалском клубу, који је тада представљао (непостојеће) Спортско друштво, одбили, група кошаркашких заљубљеника није одустајала, већ је основала Завичајни клуб студената, који је 1975. године коначно оформио кошаркашки клуб „Зекас '75“, из чијег је назива и извучена скраћеница „Зекас `75“, који и данас постоји, а наравно Клуб студената је непосредно после тога угашен.Клуб је у почетку, што је и нормално, бележио лоше резултате, да би од средине осамдесетих година прошлог века, уз крагујевачки „Раднчки“ постао синоним за кошарку у овом делу Шумадије. За тако нешто најзаслужније су генерације играча рођених од 1967. до 1970. У такмичењу „Основци кошаркаши“, које се одржавало сваке године генерација 1968. годишта је освојила треће место у Србији, што је велики успех, с обзиром на то који су све велики градови завршили такмичење иза Раче. У јуниорској конкуренцији прво је 1986. у Крагујевцу освојено седмо место, а годину дана касније, у Чачку, „Зекас“ је такмичење завршио као пети. На тим турнирима су учествовали многи, касније велики играчи попут Влада Дивца, Милоша Бабића, Небојше Илића, Саше Обрадовића, Зорана Стевановића, Ненада Трунића, Растка Цветковића и других. У сениорској конкуренцији „Зекас“ је, опет, захваљујући тим генерацијама, али и неколицини старијих играча полако прелазио из ранга у ранг. Највише се задржао у Првој српској лиги. У том периоду, кроз клуб су продефиловали многи играчи, а највреднији помена су Зоран Обрадовић Цујак, Перица Ђоковић Пеца, Горан Марковић Гоџа, Дејан Марковић Бели, Саша Стојановић Роки,Зоран Стојановић Зоћа од Рачана, од којих су неки касније играли и у прволигашким клубовима, и Никола Лончар наш прославњени репрезентативац, који је сезону пре него што је отишао у „Партизан“ на двојну лиценцу одиграо за клуб из Раче. Од играча ван Раче вреднији помена су још Жељко Черина, Јоца Ђорђевић и многи други...После тога, „Зекас“ је једну сезону, као „Раднички-Зекас“ одиграо у Првој „Б“ савезној лиги. Ново име је било резултат немогућности одговора на новонасталу ситуацију у друштву, и спорту као његовом сегменту, и улазак пара у кошарку. Свилајначки „Раднички“ је обезбедио спортску халу и паре, а „Зекас“ ранг и играче. Од те године (1994.) због свеукупне ситуације, како у самом месту, тако и у земљи, „Зекас“ до 1997. има празан ход, када уписује нове дечаке који ће касније вратити „Зекас“ у Другу српску лигу, и освојити прво место у Регионалној јуниорској лиги. Највећи проблем тада, а и сада је што Рача нема спортску халу која по димензијама одговара кошаркашкој игри. Клуб и дан данас игра као гост и кад је домаћин.
Link to comment

Dobar je ima dobar sut al me nervira sto u reket nece da udje ni pod razno. Odnosno kod bivseg trenera nije ulazio sad kod ovog mora. Kod bivseg smo dolazili do situacija da on i drugi centar stoje na trojci i cekaju loptu da prangijaju a tri mala stoje dole i cekaju skok.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...