Jump to content
IGNORED

Moja metoda za brzo učenje jezika


Bakemono

Recommended Posts

On 16.5.2018. at 22:50, milosix said:

Da , ima li jos nekih paralelnih Engl-Srpskih osim onih 5 sto kruze konstantno. Njih sam vec procitao a to su da podsetim ovde  Master and margarita, 

Steppenwolf , Old man and see, The monk who sold his ferrari, Alisa in wonderland , Hamlet, 1984 ,Little prince , Notes from underground 

 

Najvise su mi se dopale sledece i to bas ovim redom:

 

1.  1984 Dzrordz Orvel (audio dosad nepravezidjen sa upecatljivom i jakom naracijom od nepoznatog autora koju sam skinuo na yourub ja mislim)

 

2.  The master and margarita Mihal Bulgakov  stvarno dobra knjiga i tema a audio  bolji nego li kod Orvela , znaci uzivao sam u audio citanju jel vruhunac brijlijantnosti i retorike se oseca u dojalozima.

 

3.  The monk who sold his ferrari  Robin sarma . Lepa knjiga nesto kao istocnjacka filozofija i motivacija .

 

Ako ima jos nekih dela od Dzordza Orvela paralel books Eng-Ser . Jako bih se obradovao da mogu da je procitam i ujedno prosirim i utvrdim engl vokabular  .Ili mozda jos neko poznato svecko knjizevno delo koje i ovako vredi procitati na nasem jeziku , pa jos i na engleskom .

Imam prva dva dela Hari Potera. Nije bas na nivou prve dve knjige koje si naveo, ali ako nekom treba mogu da okacim.

Edited by Desetka
Link to comment
  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    108

  • sweety

    23

  • sunny

    22

  • ToniAdams

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 22.5.2018. at 15:29, Desetka said:

Imam prva dva dela Hari Potera. Nije bas na nivou prve dve knjige koje si naveo, ali ako nekom treba mogu da okacim.

 

ma taj nik ti doslovno stoji i opisuje te u potpunosti. TI si covek za 10 ako ne i frtaj vise .Samo postavi nece da skodi i onako se ostrim da procitam jedan od Poterovih dozivlja na srpskom. 

Link to comment
  • 2 months later...

Trazim paralelne:

Italijanski, spanski, francuski. 

Moze i assimil ako neko ima.

 

I zasto nemate bazu podataka nego svako ko dodje ostavi par knjiga i sada su svi linkovi mrtvi.

 

Moze na sprski a moze i na engleski hohoho.

 

Edit:

Meni ska4ka ne radi, dobijam error code 500

Edited by bojan.1995
Link to comment
2 hours ago, bojan.1995 said:

Jel neko odavde ucio kineski, zanima me kako kineski funkcionise :)

Da li je jedan znak jedna rec ili kako.

 

Najcesce su dva znaka = jedna rec. Kineski je pretezno dvoslozan jezik. 1 znak je uvek 1 slog.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Lijep pozdrav! Dosta toga sam procitao ovdje, al' vecina linkova koji su postavljeni i kad otvorim pokazuje mi error i da ne moze da ucita sadrzaj.

Zamolio bih Vas, ako neko moze da postavi linkove za paralene tekstove srpsko-nemackog jezika, a jako bi me obradovalo kad bi neko imao nesto o svedskom jeziku( audio knjige i paralelelne tekstove). Unaprijed zahvaljujem 😊

Edited by Fahrenheit
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
On 8.10.2018. at 11:58, milossix said:

Zanima me dal ima nek9 assimil nemacki  ali za android format i nekakav audio. Provao dam da izguglam ali nijednu kopiju nisam m9gp skinuti na zalost. 

Ja imam pdf i audio asmil nemacki

ako ti treba jos uvek javi se

 

Link to comment
  • 1 month later...

Koje su provereno dobre aplikacije za android, treba mi za usavršavanje engleskog-vežbanje gramatike, konverzacija i sl. I početni nemački, da su free.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...