Jump to content
IGNORED

Kako otići u Norvešku?


Bakemono

Recommended Posts

Nastavi skolovanje ako ikako mozes, to ti je najbolja sansa da odes preko. Recimo, masteri u Nemackoj su jevtini, a mislim da moze da se dobije ogranicena dozvola za rad (20 sati nedeljno). Cak i ako ne moze, mislim da imas pravo da radis do zarade od 400 ili 500 evra mesecno, sto je neoporezivo. Kad zavrsis master, imas pravo da ostanes odredjeni period u drzavi i da trazis posao (mislim 6 meseci, sto moze da se produzi do jedne godine). Prednosti Nemacke: znas jezik, jevtin zivot i jevtino skolovanje. Druga varijanta bi bila da juris direktno doktorat koji se placa. Ne znam da li postoje takvi programi za filologe, ali vredi da se raspitas. Plata ne bi bila manja od 1100 ili 1200 evra mesecno, a sa tim parama moze da zivi dvoje (skromno, u krugu porodice...). Takodje, raspitaj se i da li mozes da konkurises za Erasmus program, za koji je moguce izvuci solidnu stipendiju. Ne bih ti preporucio da juris nisko placene poslove - za to, izgubljeno, vreme, mozes da zaradjujes i skolujes se, sa perspektivom da zivis normalno kad dobijes diplomu. Ako volis racunare, mozda mozes da potrazis neke studije kombinovane sa lingvistikom. To bih ja radio (sa druge strane diplome) da nisam matori magarac.Izvini sto su informacije neodredjene, stvarno ne znam tacne mogucnosti i iznose. Za bolje informacije, pretrazuj forum toytowngermany.
Hvala na savetima!Kakve su to studije koje kombinuju lingvistiku i računarstvo? Znam za smer bibliotekarstvo i informatika na filfaku, ako na to misliš? Šta sa tim može da se radi? I da, ja bih rado upisao master koji nema veze sa lingvistikom, samo, pitanje je da li je to moguće. Edited by Bakemono
Link to comment
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    32

  • Dr Arslanagić

    7

  • Time Crisis

    6

  • pt 2.0

    6

Dugo sam planirao da odem u Tajland, ali sad se tamo dešavaju neka sranja, kralj će uskoro da umre, a kad se to desi, kažu biće belaja. A pored toga, terorizam koji preti da se proširi... O Vijetnamu nisam toliko razmišljao, ali ovih dana ću pročitati nešto više o tome.
Ne znam ko te informise, ali preterano je sve to.Usput, ljudi ti kazu "probaj prvo, mozda se razocaras u Norvesku, mozda nije to kako ti zamisljas", a ti odgovaras sa "vidis li kako je u Srbiji". Pazi, ne zelim (mnogo) da ti pametujem, ali ljudi su u pravu. Nekad nije onako kako si zamislio. Kao ono, prva skolska ljubav, lepotica iz klupe ispred tebe, sanjas o njoj sledecih 20 godina, mastas, zaljubicemo se itd, a onda je nadjes i vidis da je ona u stvari debela, namcorasta, krezuba tetka sa Drinom medju 3 zuba i dvoje musave dece koja se polu gola igraju u blatu sa konzervama i drvenim stapom kao imaginarnim puskomitraljezom, dok se pored nje kotrljaju poluispivene zidarke Jelen Piva.Ne mora da znaci da je Norveska ta namcorasta tetka, ali mozda nije ni Cameron Diaz. Pogledaj prvo bez zaletanja, na tako veliku odluku, pogotovo u tvojoj situaciji, nemas pravo na gresku i popravnog mozda nece biti.
Link to comment
Hvala na savetima!Kakve su to studije koje kombinuju lingvistiku i računarstvo? Znam za smer bibliotekarstvo i informatika na filfaku, ako na to misliš?
NI blizu tog smera :) Mislim da se to naziva computational linguistics.
Link to comment
Nekad nije onako kako si zamislio. Kao ono, prva skolska ljubav, lepotica iz klupe ispred tebe, sanjas o njoj sledecih 20 godina, mastas, zaljubicemo se itd, a onda je nadjes i vidis da je ona u stvari debela, namcorasta, krezuba tetka sa Drinom medju 3 zuba i dvoje musave dece koja se polu gola igraju u blatu sa konzervama i drvenim stapom kao imaginarnim puskomitraljezom, dok se pored nje kotrljaju poluispivene zidarke Jelen Piva.
Sta si ti sve prosao u zivotu :o :lol:
Link to comment
Ne znam ko te informise, ali preterano je sve to.Usput, ljudi ti kazu "probaj prvo, mozda se razocaras u Norvesku, mozda nije to kako ti zamisljas", a ti odgovaras sa "vidis li kako je u Srbiji". Pazi, ne zelim (mnogo) da ti pametujem, ali ljudi su u pravu. Nekad nije onako kako si zamislio. Kao ono, prva skolska ljubav, lepotica iz klupe ispred tebe, sanjas o njoj sledecih 20 godina, mastas, zaljubicemo se itd, a onda je nadjes i vidis da je ona u stvari debela, namcorasta, krezuba tetka sa Drinom medju 3 zuba i dvoje musave dece koja se polu gola igraju u blatu sa konzervama i drvenim stapom kao imaginarnim puskomitraljezom, dok se pored nje kotrljaju poluispivene zidarke Jelen Piva.Ne mora da znaci da je Norveska ta namcorasta tetka, ali mozda nije ni Cameron Diaz. Pogledaj prvo bez zaletanja, na tako veliku odluku, pogotovo u tvojoj situaciji, nemas pravo na gresku i popravnog mozda nece biti.
Moj najveći motiv je što sam ja već duboko i nepopravljivo razočaran u Srbiju i mislim da mi sigurno nece biti gore nego ovde. Edited by Bakemono
Link to comment
Ovo..ja za dve nedelje palim u Austriju na master..najmanje para,nije predaleko a bolje je nego da ostanem i odradim to ovde. Posle,videcemo,ko zna sta zivot donese.Ne znam da li si boravio vanka i rizikujem da glumim pametnicu..ali ici negde turisticki i citati o tome i ziveti tamo,to su dva apsolutno razlicita pojma. Sta ako se totalno razocaras u Norvesku..ako ti se ljudi ne dopadnu. Zima u Srbiji i zima tamo su dve totalno razlicite stvari. Gledaj siru sliku.
ako nije tajna, koja oblast i koji univerzitet?
Link to comment
ma jok volim da putujem, a nešto su se stisli, ne objavljuju više pozive tako jasno i glasno...kaće revizija? :unsure: čekamo izbore?
Revizija projekta? Pa na kraju 2012, po redosledu. Za lovu kasne, i za DMT1 i za DMT2, s tim sto fala bogu DMT2 moze da se prenese u sledecu godinu.Kasne i za izdanja, a verujem i za konferencije (mada ne znam tacno).
Link to comment
Jel zahtevaju poznavanje nemačkog jezika?
Ovaj program u koji sam ja upao je na engleskom..Vecina ostalih programa je na nemackom. Ako nemas dokaz o znanju nemackog,odmah po upisu te upucuju na kurs koji je ili besplatan ili se placa neka sitna taksa.
:thumbsup: aj javi ako bude neka konferencija društveno/istorijskog smera.
Ne znam ti ja buraz te vatikanske spijunsko-satnicke kurseve :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...