Jump to content
IGNORED

Misfits


Lrd

Recommended Posts

Vjerujem. S tim sto su i ove dvije tinejdzerske samo pod navodnicima. Buffy je prilicno mracna serija...
Pa sad. Mračna možda, ali je teen serija jer sve vrvi od škole, zaljubljivanja, ko je s kim, praćenje klinaca kroz odrastanje, realno običan holivudski sci-fi prebačen na medijum od 1236 epizoda po 45 minuta. Bafi je onako, ako se oduzme osnovni inicijalni stub serije, tj sci-fi tematika s vampirima i čudovištima, ipak po osnovi tek još jedna američka serija iz školske klupe. A ovo je, minus sci-fi detalji, 5 klinaca iz Londona koji su presek današnje omladine iz urbanih delova, koji su upravo to kakvi klinci mahom i jesu - luzeri i propaliteti koji ne znaju šta će od sebe, samo misle gde da se ogrebu za sledeću snošku, džoint ili kako da izbegnu stravičan posao skupljanja otpadaka po ulici koje može da potraje čitavih 15 minuta, a sve vreme ih sudbina baca u bolesno smešne situacije. Plus, sve i sa onim sci-fi momentima koje dobiju u seriji, ne "bore" se uopšte za neko veće dobro, protiv nekih neprijatelja da učine svet boljim, čak ni da spasu bilo koga od zle sudbine, već samo veslaju kroz sve u šta se mahom sami uvale.A sve to upakovano u prebolesni humor, sa tim što su sami koncepti epizoda od neke treće ili četvrte čini mi se, toliko inteligentno napisani da svaki scenarista zvezdanih staza može povijenog repa da ode kući i da mašta da napiše ovako nešto. Određene reference iz pop kulture su toliko bolidno i sjajno upakovane u ili smisao cele epizode (monkey) ili samo kao usputne štosove. Uopšte, cela vrsta humora koja se prožima serijom je bar za mene bez paralele, nakon odgledane dve sezone, bacam se na treću uskoro, pokušavam sve da smislim "U Misfitsima, humor je otprilike kao u... pa malo liči na..." ali zapravo ne liči, ne mogu da nađem usporedbu sa ovim. Za Bafi i većinu teen serija, udarno pravilo je da moraju da budu čvrsto PC, dok Misfitsi uzimaju političku korektnost, mažu je KY jellyjem i zabijaju je u dupe kamili u zoološkom vrtu.
Link to comment
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Have_Fun

    26

  • Lrd

    24

  • MaryPoppins

    8

  • Moća

    5

Top Posters In This Topic

još uvek čekam da neko snimi teen seriju sa sledećim dijalogom: kelly: i shagged a monkey. nathan: technically, it was a gorilla. i da to pri tom nije metafora :D

Link to comment
pitanje za lrda - jesi pogledao vegas baby? online film koji prati nejtana, marni i nejtana džuniora u vegasu, posle poslednje epizode druge sezone.marvine, ti požuri sa trećom sezonom, aman!
Nisam, nisam ni znao da ima i saću odmah istog časa. A i baš mi je drago da mi se još neko priključio, taman sam se osećao kao misfit ovde međ strejtarijom. :D
I Buffy i Veronica Mars su 'serije za tinejdzere' pa su medju najboljima! Tako da i za ovo ima nade. Ali nisam nikad gledao pa ne znam.
E, pa Buffy jeste mračna, ali i jeste za širok spektar publike, uključujući i tinejdžere. Misfits, ako ništa drugo, ima necenzurisane psovke, golotinju, duvan, alkohol, droge...A sve to zavijeno u onaj britanski over the top stil. Na primer, evo jedne sasvim strejt scene gde se tip loži na dve ribe pa ne može baš da se odluči, pa oni izađu zajedno u grupi, pa tako.http://www.youtube.com/watch?v=_4hnSwsJhMs
Auuu... pa to krenula treća sezona? Gde ja živim <_< Plus lajkovala Misftits fan page na fb da mi salje apdejte, a niš ne registrujem mesecima. Btw, serija je brilijantno poremećena i pomerena.
Treća sezona se završila pre tri meseca. :)
Link to comment
takođe, ne slažemo se očito oko nejtana. ja sam ga obožavala. on je jedan od prvih likova koje sam zavolela (prvo mi se dopao tunjavi sajmon i bila sam u pravu). a nejt je lajavi krelac koji na sve ima odgovor, opsednut seksom i telesnim izlučevinama (nema epizode u kojoj ne sere ili ako ne, onda priča o govnima ili "i triplled myself") nepodnošljivo infantilan i onda odjednom, sasvim neočekivano, neverovatno lucidan, razložan i emotivan. preslatka budaletina. meni recimo rudi nikako da sasvim "legne". valjda zato što sam se vezala za nejtana.
Ja mislim da je to ima veze sa polom, možda. Tebi je preslatka, obnoxious budaletina, a meni je ponekad simpa budaletina, ali pre svega idiot. :)A Rudi...Rudi je kompletna budaletina, samo bez "preslatka", ali je zato smeh koji hoda. Ona scena kada dovlači macolu na konačan obračun sa zombijima, pa razvaljuje vrata. :lol: :lol: Ili kad hoće oralno da zadovolji Kurtisa i zaglavi mu se dlaka među zube, pa reakcija, je-bo-te! :rolf:
Link to comment
Pa sad. Mračna možda, ali je teen serija jer sve vrvi od škole, zaljubljivanja, ko je s kim, praćenje klinaca kroz odrastanje, realno običan holivudski sci-fi prebačen na medijum od 1236 epizoda po 45 minuta. Bafi je onako, ako se oduzme osnovni inicijalni stub serije, tj sci-fi tematika s vampirima i čudovištima, ipak po osnovi tek još jedna američka serija iz školske klupe.
Not really, ali nema veze, nije tema, pa da ne smaramo sad o Buffy :) Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
Not really, ali nema veze, nije tema, pa da ne smaramo sad o Buffy :)
Uz tebe sam što se tiče Buffy, i ja je volim, ali Misfits je daleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeko od Bafi. Sasvim drugi svet i nije poređenje. I Misfits nije tinejdžerska serija. Štaviše, nije ni sitkom, tako da nemaš nijedan izgovor da ne uzmeš da gledaš sad, evo sad.
Link to comment
Ja mislim da je to ima veze sa polom, možda. Tebi je preslatka, obnoxious budaletina, a meni je ponekad simpa budaletina, ali pre svega idiot. :)A Rudi...Rudi je kompletna budaletina, samo bez "preslatka", ali je zato smeh koji hoda. Ona scena kada dovlači macolu na konačan obračun sa zombijima, pa razvaljuje vrata. :lol: :lol: Ili kad hoće oralno da zadovolji Kurtisa i zaglavi mu se dlaka među zube, pa reakcija, je-bo-te! :rolf:
joj idi u dupe, kud se toga seti :lol užas je to sa dlakom.moram da se ogradim, treću sezonu sam u neizdržu sabila iz cuga u toku jedne noći. nisam imala vremena da se izmaknem i udahnem malo od druge sezone, naročito od onog idiotski urnebesno poremećenog kraja. a i teško se prihvatam promene i nove likove. pri tom, nisam imala ni društvo sa kojim bih delila impresije (ovo je meni nešto što se gleda sa ekipom bolesnika), pa nisam sasvim fer prema rudiju. imam još par dilema, u vezi sa moćima, al me sad mrzi da otvaram spojlere, pa ću kasnije. svakako mi je plan da sutra ponovo počnem da gledam treću sezonu, te sam sigurna da ću imati svežije utiske.
Link to comment

zasto ja ne znam za ovo? pocinjem da gledam prvu epizodu a ako se svidja Lrdu, Meri (ne znam sta Luba misli o seriji), morace i meni.Domo arigato gozaimasu TV sensei ekipici za prosle pogotke

Link to comment
zasto ja ne znam za ovo? pocinjem da gledam prvu epizodu a ako se svidja Lrdu, Meri (ne znam sta Luba misli o seriji), morace i meni.Domo arigato gozaimasu TV sensei ekipici za prosle pogotke
nemam sta ja da mislim, ko pravi diler, navucem ih, a meni nos cist.to jest, jedna nozdrva. jos uvek ne gledah trecu sezonu, za prve dve, cista desetka. ko voren elis da je napravio seriju za tinejdzere kad pise kao spajder dz.
Link to comment
Uz tebe sam što se tiče Buffy, i ja je volim, ali Misfits je daleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeko od Bafi. Sasvim drugi svet i nije poređenje. I Misfits nije tinejdžerska serija. Štaviše, nije ni sitkom, tako da nemaš nijedan izgovor da ne uzmeš da gledaš sad, evo sad.
O, planiram da gledam Misfits, imam je skinutu vec duze vrijeme, kao i Southland. Chim budem imao vremena, pocinjem gledat :)
Link to comment
pri tom, nisam imala ni društvo sa kojim bih delila impresije (ovo je meni nešto što se gleda sa ekipom bolesnika), pa nisam sasvim fer prema rudiju. imam još par dilema, u vezi sa moćima, al me sad mrzi da otvaram spojlere, pa ću kasnije. svakako mi je plan da sutra ponovo počnem da gledam treću sezonu, te sam sigurna da ću imati svežije utiske.
Bogami, ja sam davno naučio da kada završim jednu knjigu/film/seriju/sezonu, bilo kakvu celinu, pustim da odzvoni malo da se saberem pre nego što počnem drugu. Ne uspeva mi skoro nikad doduše, ali nema veze. Ali, mislim da je ovde to slučaj, jer druga ima tako značajan kraj koji zvoni, a treća okreće novi list, pa se nisi još opasuljio od onog što si video, a već kreće nešto sasvim drugačije.A Rudi je mene u početku baš nervirao, sve dok nisam shvatio da uopšte nije taf gaj, već običan jebivetar-seronja. E tad je sve bilo gotovo. :lol:
TV sensei ekipici
Ne znam zašto lubu nazivaš ekipicom. :) Sve drastično dobre serije koje gledam su od lube, osim Parks and Rec, a ne sećam se od koga sam to prvo pročitao na Svetim Omiljenim serijama, i Filadelfije, koja je takođe sa PPP-a. Eto i to ako nisi, gledaj It's Always Sunny in Philadelphia, koja je objektivno najbolja posle Parkova. Seinfeld na kreku. :lol: Edited by Lrd
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...