Jump to content
IGNORED

Obuća


Hippie

Recommended Posts

23 hours ago, Djuro said:

smesno je to sto mu niste odgovorili na pitanje.

covek zeli Les Paul a vi mu pricate gde ima da se kupe Melodija Menges i Jolana.

(aka "mnogo bolje, za mnogo manje para")

 

Kada bi se zezali. Sve što se kod nas prodaje od Timberland-a je krš živi. Zanimljivo, i za Gibson kažu da nije prineti starim.

 

 

17 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

@Djuro od tih hajking brendova kakva je scarpa?

 

ja sam uzeo neke njihove šunjalice

vrhunska obuća

 

+1

 

1 hour ago, ivy said:

nisu ni LOWA cipe lose..imaju par modela koje su ok za grad ..ja sam mojim Renegade modelom bas zadovoljna

 

+1 Lowa, Scarpa, Dolomite, Meindl, Haix, Red Wing, Chippewa bukvalno sve je kupovina veka u odnosu na izvikani i precenjeni TBL. Postoje i "Made in USA" serije, ali su ograničene i koštaju kao đavo, pa su navedene alternative opet bolji izbor.

Link to comment
48 minutes ago, zorglub said:

 

Kada bi se zezali. Sve što se kod nas prodaje od Timberland-a je krš živi

 

 

LOL

 

Jedan od cuvenih srpskih mitova - sva roba sto dodje kod nas je fake&sranje, po defaultu.

(sav TBL koji se prodaje u Fashion radnjama i/ili u Office-u, je potpuno identican onome koji se moze kupiti u Londonu, Parizu ili NY. A sad da li je krs zivi ili da li je istina da neeema vise ooonog Timberlanda od pre 20 godina (za koji su tada isto tako pricali da nije ni primirisati onome iz osamdesetih), to je drugi par rukava. Tvoje je pravo da mislis isto/drugacije.)

Link to comment

za one pare? LOL. Pa pola ovih koje si pobrojao kostaju 300 usd ali si to zaboravio da kazes. ("zasto kupujes passata kad imas super E klasu")

ili su hardcore outdoor bakandze, koje veze nemaju sa onim sto Milosica zeli. ("zasto ti treba krsh passat, kupi Land Cruisera ili hummera")

 

i dalje poredis neuporedivo.

 

covek ima stila - zeli iconic TBL boot, fashion proizvod. ovo sto si ti pobrojao nema blage veze sa onim sto njemu treba.

 

 

Link to comment

On je i pitao gde ima za manje pare od pune cene. :D Za nešto preko 100€ to i nije tako loša čizma za po gradu, da izgleda lepo a i da ostanu suve noge. Ja ove red wing merkam odavno ali em ih nema kod nas em nikad nema nekog značajnijeg sniženja.

 

RW00875C_MUL_N1_1115?position=S&crop=no&

Link to comment

Kladim se da zarađujem manje od 90% foruma, pa bih opet dao te pare (do 300$). Red Wing, Thorogood, Chippewa (pa i Timberland nekada) su u biti cipele za šljakere, nose se svaki dan, ceo dan, pa tako par godina, a onda u nove, pa u krug. Normalnom/povremenom upotrebom traju po 10+ godina.

Link to comment
On 29.9.2020. at 20:12, kud u maglu Simoviću said:

@Djuro od tih hajking brendova kakva je scarpa?

 


 

ja sam uzeo neke njihove šunjalice

vrhunska obuća

E, Scarpa su super kvalitetne i udobne. Ja imam one Mescalito GTX i super su.

Link to comment

Pre 4-5 godina sam presao na barefoot patike i obucu i toliko se navukao da ne mogu skoro vise nista drugo da nosim.

 

Prvi par koji me je navukao i koji i dalje smatram najboljom i najudobnijom obucom koju sam ikada stavio na nogu je - NB Minimus 10v4. Naleteo na njih slucajno na nekoj rasprodaji za 50 jura - ljubav na prvi pogled. Vec su se tada tesko nalazile, da sam mogao kupio bih 10 pari. Vidi se na slici dole, patika nema jezik, vec je sasivena iz jednog parceta - jezik je deo unutrasnjeg zida i obmotava nogu. Apsolutno genijalno resenje.

f5d0f3f2a0eb29a9410f5bb620fef07f.jpg

 

d7ed50f4ef71cbba63ad5489f4c47003.jpg

 

Noviji minimusi su dobri, ali meni vizuelno preupadljivi i ne tako udobni ko ovi.

 

Na poklon su mi stigla dva para vivabarefoot - jedne primus - trail-swimrun

 

dale-primus_blog_image_1.jpg

 

koje su se pokazale jako specificnim. Neprijatno tople za urbano koriscenje, katastrofa za sumsku stazu ako ima kamencica velicine 3 do 5 cm (gde se bukvalno nikakva zastita ne oseca), ali fantasticne za pentranje po cvrstim stenama ili utabanim stazama. Po blatu takodje odlicne, ko voli, ja ne.

 

Drugi par su bile cipele koje rabim svakodnevno i dalje. Prelagane, fantasticne za grad, i stvarno se osecas kao da si bos u njima.

 

Nova ljubav - Merrell trail glove 5 (vapour glove 4 su me podsetile na minimus, ali im je rok trajanja prekratak za terene na kojima trosim patike)

 

J65399_1l.jpg?quality=80&bg-color=255,25

 

Pre su "minimalist running" nego barefoot, ali pokazale su se fenomenalno na najrazlicitijom podlogama. Neverovatnu zastitu pruzaju uz neuskracen osecaj bosonogosti. I odlicno drze nogu, samo sto su mi malo ruznjikave (sve dostupne boje su - 'nako).

 

Ima li fanove ovde?

Edited by chandra
Link to comment
On 3.10.2020. at 14:34, chandra said:

Ima li fanove ovde?

 

Imam Tanuki Yoru od Wildling. Ne mogu reci bas da sam ogromni fan, zato sto mi nije udobno u njima u svim prilikama ali je jako lepo sto su perolake i sto se u njima noga uopste ne znoji. I zapravo dobro izgledaju, sto mi je za bosonoge patike nekako retkost. Trcanje za zapcem po igralistu i nabadanje na neki kamicak ili zir su pak prouzrokovali bol u peti od valjanih nedelju dana.

 

Mislim da bih morala da promenim malo stil hodanja da bi mi bilo 100% dobro u njima (pravim jako velike korake za mene kratku, nabadam petama) a kako i dalje najvise rabim moje obicne decije NB sa dodatnim uloscima unutra, sumnjam da ce do toga doci.

 

Jedan par prijatelja nosi bas neke od tih VivaBareFoot odavno i moram da kazem da oni nekako smesno koracaju, ali ne zale se, udobno im je. Drugarica je u njima trcala i polumaraton, bas ih koristi za sve prilike.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...