Jump to content
IGNORED

Obuća


Hippie

Recommended Posts

Ma taj sprej nije za decje potrebe.

Elem, posto sam neorganizovan za trcanje poslednjih nekoliko nedelja sam patike za trcanje poceo da koristim za svakodnevna hodanja, i tako danas obujem posle duzeg vremena reebok ventilator i ko da sam dve daske stavio na tabane posle nike vomera.

posto nemamo topik za razmazenost resio sam da ovo iskustvo stavim ovde

Link to comment
On 24.9.2019. at 11:22, namenski said:

Ako mene slusas, idi u neku prodavnicu opreme za camce, ima ih po Bg mada sam pogubio lokacije bilo ih je na savskom keju, a na forumu ce neko sigurno znati i kupi detetu neke gumene cizme za jedrenje.

Znaju da budu nesto skuplje od 'obicnih' ali su u svakom slucaju bolje od raznih modnih varijanti, lakse su u svakom slucaju, ne klizaju se i glavni posao im je da ne propustaju vodu, obaska sto su mekse i omogucavaju vecu slobodu pokreta.

Gumene cizme u svakoj varijanti, osim onih bas bas skupih i bas bas specijalnih su 1 zlo, ali nuzno zlo kod cije upotrebe treba biti disciplinovan, dakle samo kada se mora, iskljucivo carape od cistog pamuka i pozeljno je da imaju ono 'sniranje' gore po obodu, vredi.

 

Hvala svima na predlozima i na ovim savetima.

Dete smo vec opremili, gumene cizme su neke decije marke ovog tipa i za sad izgleda da mu ide dobro u njima, ali nije bio nikad duze od 1.5h u cugu u njima. Pamucne carape svakako. Samo nemaju taj snir gore, vidis to nam nije ni palo na pamet tada. Istina je da se nismo mnogo tu raspitali, otisli smo tamo gde su nas prijatelji sa vecom decom poslali :D Svejedno ce ih verovatno brzo prerasti, pa eto znamo na sta da obratimo paznju iduceg puta. Mali je problem i sto ne moze da uvuce nogu u sve cipele, ima malo jaci ris i dosta modela su nemoguci za njega - tamo gde provuce nogu, bude za broj ili dva vece.

@maheem

Nisam shvatila kako se zove marka tih tvojih za decu?

 

On 25.9.2019. at 14:19, Deda Drda said:

 

Kod ovih sam kupio suncobran. Prodaju opremu za ribolovce.

 

http://www.formaxstore.com/products/garderoba/obuća/?p=1

 

Ovi su mi u komsiluku.

 

http://www.ddacanona.com/artikli/obuca-i-odeca/cizme

 

Ne razumem se uopste u problematiku, mozda @namenski pomogne.

 

 

Hvala. Zanimljivo mi je da na ovom prvom linku ni nemaju cipele koje su velicine ispod 42 :D

On 26.9.2019. at 14:55, ivy said:

moze pajlot da kupi i neke cipele za hajking sa gorotex membranom 

ja bih preporucila Lowa Renegade..ja njih furam i po gradu po kisi i snegu

 

Cipele za hajking su (mi) smrt za hodanje po gradu, vec sam se zalila na moje iskustvo kada sam sa njima tabanala po Stokholmu, pogotovo sto imam problem sa desnom petom koji je izgleda neresiv. E sad, njih sam mislila da nosim kod kuce po Nemackoj, jer tamo nemam mnogo grada i betona kada sam sa malisom, jedino je stvar kada sam u Beogradu (a i tu imam moje stare planinarske Planikine cipele koje se i dalje dobro drze po snegu i bljuzgavici).

 

 Kako mi je stopalo relativno malo, zapravo bih mogla da udjem i u neke decije cizme, svratila sam bas pre neki dan u prodavnicu Froddo na Bulevaru :D samo nisam nista uradila; prolepsalo se vreme i kako sam jos koji dan tu, mislim se da ostavim brigu za kasnije :/ Za mene vec godinama nema niceg goreg nego da idem da kupim nesto i onda to uspesno izbegavam i odlazem dok bas nije hitno.

 

A sta mislite o onim varijantama koje su kao neke silikonske rastegljive natikace, koje samo nataknete preko cipela i patika, i kao ne klizaju se i ne propustaju vodu..? Iskakalo mi je na FBu neko vreme nesto takvo, ne mogu sad da nadjem konkretni primer.

Edit: Evo Ras je postavio, nesto slicno tome.

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Predala sam reklamaciju na one Solar Glide boostice. Po sarama na forefoot su se pocepale nakon 3 meseca najnormalnijeg nosenja, tako da je u pitanju nedostatak proizvoda. Plus mi je i sam prodavac rekao da zato nova generacija patika ima karbonsko ojacanje duz tih sara.

 

Elem, posto sam prilicno sigurna da ce mi vratiti pare jer sam u reklamaciji citirala ZZP i termine poput saobraznosti, odmah sam kupila druge boostice. I mnogo su lepse!

 

ADI11862_1000_1.jpg

Link to comment
  • 4 weeks later...

H847L_200_0010308171_RT?$zoom$

Pazarih ove <3 Asics Gel Vikka TRS preko neta, mnogo mi se svidjaju po jos niskoj ceni, plus djon koji nije beo sa strane (jeej!), medjutim nisam sigurna da li su dobre. Ne secam se takvog osecaja kod drugih patika (a inace imam druge i slicne Onitsuka Tiger modele koji su od platna)

 

Dakle kada zagazim, osetim da taj zavrsetak prednjeg dela gde su pertle nekako jako upire u ostatak patike do stopala, cudan je osecaj. Sad, da je ovo cista koza, rekla bih da ce se to vremenom srediti, no zaj*bali su stvar time sto su unutrasnjost patike oblozili nekom sintetikom, wtf?!
Da ih vracam?

Spoiler


 

Patike1.jpg

Patike2.jpg


 

 

Link to comment

jako je rizicno kupovati  patike bez da se probaju bas zbog ove situacije

ja uvek pogledam gomilu tjub unboxing videa i uopste one reviews sa procenama da li idu u velicini koju inace nosimo za taj brend ,za polai l cak ceo broj vece ili manje (kao npr starke sto idu ceo broj manje)

 

evo na zapposu da kazu da su odgore jako tesne, jednom ne smeta, drugi ih vratio..

 

ja sam nedavno refundirala pare za 1 najke koje idu u unisex velicinama (a to je kod njih muska skala tj brojevi) i da bih znala koji broj tu nosim (USA, UK, evropski) ja se oslonim na onu oznaku u centimetrima racunajuci da je to jedino isto u zenskom i muskom slucaju, ista merna jedinica za razliku od ovih raznih brojeva za velicine

 

 nakon celodnevnog proucavanja tabela, konverzija itd shvatim da kod najkija oznake u centimetima nisu iste za muske i za zenske patike :frust:  npr zenkom modelu  sa oznakom  25,5cm je ekvivalent identicne duzine muski sa oznakom  25cm

zasto? zato sto im ti brojevi na kutijama /patikama ne oznacavaju duzinu  stopala.  za duzinu stopala 24.6cm  je namenjen muski broj kojem na kutiji/patici  pise 25cm a za istu duzinu stopala je namenjena zenski broj  kojem na kutiji/patici pise 25,5 cm:wacko:

 

 

ima onaj sajt asos 'fit assistant size' gde kad biras velicinu oni ti daju  da odaberes brend/model i kazes koja ti je tu velicina (npr stan smitj us 8,5uk7 eur 40), i mozes unositi vise modela/velicina  koje vec imas i na osnovu toga/prikupljenih podataka drugih tj statisticki kazu koju velicinu zeljenog brenda/ modela ljudi uzimaju u tvom slucaju

Edited by InvisibleLight
Link to comment

ako te imalo zuljaju/neudobne su ti, iz cega sledi da ces svaki put kad ih obuvas pomisliti joj, bolece me, daj da uzmem neke druge, vracaj dok jos mozes. 

 

iam neke najke od pre 100 godina, nasla ih u podrumu pre apr meseci, broj 42 muske, obradovala se kako su lepe, i zaboravila da ih imam, obujem ih, i dalje su mi male kao i kad sam ih kupila. ne znam koji je broj trebalo da kupim, 45 da mi budu taman. 

Edited by darling
Link to comment

Okej, i ja sam već mislila da je jedino logično vratiti. Hvala ;)

 

@InvisibleLight

Nisam do sad kupovala online nešto šta već nisam imala, ovo je sad kombinacija toga da nije ništa hitno, a da nemam baš vremena za cunjanje po radnjama i da sam spazila dobru ponudu za lepu patiku :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...