Jump to content
IGNORED

Obuća


Hippie

Recommended Posts

On 12.7.2019. at 14:59, I*m with the pilots said:

Nemamo temu za letnju obuću? smile.png

 

Da li je neko nosio duži period ove slatke sandale koje pravi novosadska ekipa pod nazivom "Curious Leather"? Mislim da je maheem stavio davno sličku i od tad želim da ih probam ali mi se nije dalo, retko sam stizala do Novog Sada.

https://m.facebook.com/curiousleathercrafts/

 

Da li su previše ravne? Meni se na osnovu slicka ne čini tako ali možda fotke i lažu.

 

Ako valjaju i po udobnosti, probala bih da se iscimam nekako na jesen.

 

Moj profil letnje obuće su grubinke, stare vrste, već preko 20 godina. Imam neke koje sam pazarila pre dva leta i žalila sam se i tad na njih da im onaj anatomski deo i nije više tako dobar, a dodatno mi prave žuljeve na petama kada zapicim svojim brzim hodom - nešto je čudno sa kožom. Ili nije dobro obrađena ili je neki veštak ili mešavina, ili mi se prosto zalomila losa serija. Ali i mama kupi jedne skoro i ima sličnih problema tako da verujem pre sa su se generalno ofucali sa kvalitetom, pa ne želim da rizikujem.

 

Ne moram da kupim nešto sa tim anatomskim uloškom ali mi je to naravno plus. Imam ovde Birkenstock koji je taj fazon ali nemaju ništa što je baš sandala već su sve papuče a to mi ne radi posao

 

Koje sandale (od kože ili drugog prirodnog materijala, ali kojeg?) nosite vi?

 

 

Btw zaboravih reći da su se drugarice razdvojile na CLC i Shii. Espadrile su sa Shii: https://instagram.com/shiiclothing?igshid=vw1m9y3mf85

Link to comment

Ja sam kupila nove boost, ovog puta Solar Glide. Upola cene u N Sportu. 

Prioritizovala sam bila Ultraboost X u letnjem dezenu, ali nije vise bilo mog broja. :D 

 

Ali i ove imaju dobar boost. Ultraboost X (i 19 isto)  je meksa gore jer je carapasta, pa je to obuca koja je neprimetna na nozi, a ove su tvrdje gore sto meni u principu i vise lezi. 

adidas-Women-s-Solar-Glide-Shoes-Running

Link to comment
On 12.7.2019. at 15:08, darling said:

omiljene letnje su mi teva, jako udobne i izdrziljive. ovo im je zvanicni sajt za evropu, al je izbor daleko veci po prodavnicama i drugim sajtovima. 

 

ostrim se ovih dana da na rasprodaji kupim  ove, ove, ove il ove. ne znam koje mi vise trebaju :)

 

 

 

 

 

 

On 12.7.2019. at 15:18, maheem said:

Ja imam njihove espadrile. Ravne su, tanak im je djon  koza super meka. Meni su super udobne i super lepe za bleju i muvanje po gradu pa nameravam da uzmem zebraste kad ove riknu.

Za offroad i duza pesacenja nisu. Za to moram uzeti one klasicne sportske sandale sa sportskim djonom, kais napred i kais oko zgloba, samo jos da nadjem neke koje nisu jako ruzne :D

Ako nameravas mnogo da gazis u njima onda ti savetujem da uzmes neke sa ozbiljnijim djonom.

 

Hvala na odgovoru i preporukama. Od Teve mi se samo ove kozne Ysidro svidjaju, sve ostale su bas prave sportske, kako Maheem kaze. Sto nije lose samo po sebi, daleko od toga.

 

Dobila sam inace preporuku za barefoot obucu i sandale, poput ovih (mada meni japanke ne bi radile posao). Nikada nisam nista takvo nosila, videcu da probam neke u sportskoj radnji. Skoro je jedan agent tokom pokazivanja stana bio u nekakvim takvim cipelama; prvo sam mislila da je u carapama, to mi nije bilo cudno jer cesto traze da se izujes dok gledas stan, medjutim kada je tako izasao i napolje pa krenuo u podrum, morala sam da pitam kakve to carape ima :D Onda mi je objasnio kakve su to cipele.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Opremila sam dete za kišu tako da možemo da provedemo n sati napolju po njoj a onda shvatila da i dalje imamo problem - meni budu noge mokre. Iako me ideja gumenih čizmi potpuno odbija, sad se mora. Imate li neke za preporuku? I gde da ih nadjem na brzinu u Beogradu, po mogućstvu negde u centru (inače sam svakodnevno na Tašmajdanu)

Link to comment
43 minutes ago, I*m with the pilots said:

Opremila sam dete za kišu tako da možemo da provedemo n sati napolju po njoj a onda shvatila da i dalje imamo problem - meni budu noge mokre. Iako me ideja gumenih čizmi potpuno odbija, sad se mora. Imate li neke za preporuku? I gde da ih nadjem na brzinu u Beogradu, po mogućstvu negde u centru (inače sam svakodnevno na Tašmajdanu)

Ako mene slusas, idi u neku prodavnicu opreme za camce, ima ih po Bg mada sam pogubio lokacije bilo ih je na savskom keju, a na forumu ce neko sigurno znati i kupi detetu neke gumene cizme za jedrenje.

Znaju da budu nesto skuplje od 'obicnih' ali su u svakom slucaju bolje od raznih modnih varijanti, lakse su u svakom slucaju, ne klizaju se i glavni posao im je da ne propustaju vodu, obaska sto su mekse i omogucavaju vecu slobodu pokreta.

Gumene cizme u svakoj varijanti, osim onih bas bas skupih i bas bas specijalnih su 1 zlo, ali nuzno zlo kod cije upotrebe treba biti disciplinovan, dakle samo kada se mora, iskljucivo carape od cistog pamuka i pozeljno je da imaju ono 'sniranje' gore po obodu, vredi.

Edited by namenski
Link to comment
On 24.9.2019. at 10:39, I*m with the pilots said:

Opremila sam dete za kišu tako da možemo da provedemo n sati napolju po njoj a onda shvatila da i dalje imamo problem - meni budu noge mokre. Iako me ideja gumenih čizmi potpuno odbija, sad se mora. Imate li neke za preporuku? I gde da ih nadjem na brzinu u Beogradu, po mogućstvu negde u centru (inače sam svakodnevno na Tašmajdanu)

 

Kod ovih sam kupio suncobran. Prodaju opremu za ribolovce.

 

http://www.formaxstore.com/products/garderoba/obuća/?p=1

 

Ovi su mi u komsiluku.

 

http://www.ddacanona.com/artikli/obuca-i-odeca/cizme

 

Ne razumem se uopste u problematiku, mozda @namenski pomogne.

 

 

Link to comment

@Deda Drda @maheem

Ne znam, po Nemackama i ostalim Skandinavijama je izbor veliki, a cini mi se i da su gumene cizme pre par godina bile i u pravoj modi.

Noseci ih skoro pola radnog veka, od teskih terenskih do ovih koje sam preporucio @I*m with the pilots naucio sam nekoliko stvari u vezi s njima:

- nikakve postave: nema sanse da gumena cizma koja treba da bude gumena cizma radi na odrzavanju toplote nogu, dakle dobre, deblje - bez obzira na doba godine - pamucne carape, sa rezervnim parom pri ruci;

- skidati ih sto cesce, luftirati noge i nositi ih samo i koliko se mora.

 

Ove vodene su ponajbolje - po meni - za gradsku upotrebu, dakle kada i dok pada kisa, za klince, poradjeno je da se manje klizaju na mokrom, mekse su i lakse, doduse neznije od onih teskih, terenskih,

I - cenovno opasne, raspon cena zna - divljaju takozvanu brendovi - da bude i preko 20x, a da nema bitne razlike.

Zaista ne znam kako sada stoje stvari u Beogradu, svojevremeno je na Savskom keju bilo par prodavnica gde sam ih vidjao, forumski camdzije i ostali alasi ce sigurno znati.

 

Moj favorit, za vodene namene, bio je i jeste na ovako:

 

Gill02.png

Link to comment

Super deluju ove gore, sve sto je bitno su uradili kako treba. Ko pravi tu čizmu?

za klince je djon najbitniji, ovo sto kod nas prodaju po decjim buticima je uzas, debeo gumeni djon koji se savija kako hoce, ukoliko ga je moguce saviti, sama cizma uglavnom presiroka pa deca vuku noge u njima.

A Tretorn pravi super komade za modiranje

Link to comment

Ova mojatm je Gill, ne spada bas u prvu ligu, ali je proverena.

 

3 minutes ago, maheem said:

sama cizma uglavnom presiroka pa deca vuku noge u njima.

To je opsti problem sa gumenjacima: ja sam ga na sebi i kod klinaca prevazilazio carapama, mislim da boljeg resenja nema, ako nije i jedino.

Klasicne, terenske gumene cizme su smrt za nogu ukoliko noga u njima moze da 'radi' buduci da su na vrhu obicno ojacane i znaju da gadno nabiju prste, narocito kod dece.

Sa ovim vodenim, buduci da su mekane, nema tog problema.

Ne znam za taj Tretorn, pogledacu, nisam ih sretao, a pazario sam ih onoliko, koje sebi koje porodicno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...