Jump to content
IGNORED

Helikopteri za Srbiju


badenac

Recommended Posts

Srbija prolazi teske dame zbog izuzetno ostre i jake zime.Desetine hiljada ljudi idseceno od sveta,u velikim gradovima zivot tesko funkcionise pod snegom i ledom,skole i preduzea se zatvaraju da bi se ouvala elektromreza.Nazalost,16 ljudi je umrlo do sada od hladnoe.Moje pitanje vama je da li bi ovi jadnii,kao i hiljade nasih sugradjana bolje prosli,a svi mi gradjani Srbije sigunije oseali kada bi ova drzava raspolagala ozbiljnim brojem transportnih ,sanitetskih i drugih helikoptera za civilnu nameru.Da li bi kupovina 50 helikoptera ove vrste bila bolja investicija a i zalog za vecu bezbednost od pokusaja da se nbave veliki novci za skupe ratne i druge avione.Laik sam iako sam sluzio u avijaciji pa ove moje dileme su mozda i smesne poznavaocima ali sam osetio potrebu da ih podelim sa vama.Unapred zahvalan na misljenjima.

Link to comment

Po vikipediji - vojska ima od transportnih imamo grdosije 5 Mi-8, 2 Mi-17, srednjih 13 transportnih Gazela i 5 izviđačkih. Ostalo je 43 Gazele u borbenoj konfiguraciji, koje se mogu preurediti za S&R relativno brzo. Panduracija ima: Bell 206 - 8, Bell 212 - 3, Aérospatiale Gazelle - 10, Sikorsky S-76 - 1 za predsednika. Nije uopšte malo, ako se koristi racionalno i ako su svi u funkciji.

Edited by Utvara
Link to comment

2004. drugar mi je rekao da hoce da upise vojnu pilotsku. Mozete misliti kako sam ga pogledao. Sto je najgore, nije se zajebavao, tako nesto stvarno i dalje postoji kod nas. Lik je cak prosao prijemni, ali nije bilo dovoljno upisanih da naprave novu klasu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...