Jump to content
IGNORED

Kvalitetno visoko obrazovanje na poklon


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Razmisljam o tome... ali stipsa kakav jesam, gledam ako mogu da ne platim nista.  

 

Licno se ne bih upustao u placanje pre nego sto se u praksi potvrdi da je neko (u Australiji) dobio posao uz pomoc toga. (Za USA postoje neki testimonials, ali to ne verujem da sigurno vazi i za down under).

 

(Nisu u pitanju velike pare, ali svejedno - glavna prednost Coursere i sl. jeste to sto je besplatno i totalno fleksibilno - cim moras da platis, nisi bas toliko fleksibilan, gledas da ti ne propadnu pare).

Link to comment
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • Al-Khwarizmi

    22

  • rajka

    17

  • fonTelefon

    15

Ne znam puno o ovome, ali sam nedavno čula za univerzitet i na prvi pogled mi djeluje interesantno. Pa eto, možda nekome bude i od koristi.

 

 

"University of the People (UoPeople) is the world's first non-profit, tuition- free, accredited online university dedicated to opening the gates to higher education for all individuals otherwise constrained."

 

http://uopeople.edu/

Link to comment
  • 8 months later...
Coursera 2015
 
ObtainingData.jpg
Johns Hopkins University
Begins January 5, 2015
ExploratoryDataAnalysis.jpg
Johns Hopkins University
Begins January 5, 2015
StatisticalInference.jpg
Johns Hopkins University
Begins January 5, 2015
RegressionModels.jpg
Johns Hopkins University
Begins January 5, 2015
ReportingData.jpg
Johns Hopkins University
Begins January 5, 2015
DevelopingDataProducts.jpg
Johns Hopkins University
Begins January 5, 2015
PredictionMachineLearning.jpg
Johns Hopkins University
Begins January 5, 2015

large-icon1.jpg
University of Washington
Begins January 5, 2015

CYBER_gang2.jpg
University of Maryland, College Park
Begins January 5, 2015
Learning-How-to-Learn-Logo-with-text.png
University of California, San Diego 
Begins January 2, 2015

 

Link to comment
  • 10 months later...

deco, jel neko zavrshio neshto iz ovoga? ^_^

 

interesuju me razne stvari, kako to funkcionishe, jel se nacrtavte pred ekranom u odredjeno vreme ili moze bilo kad, koliko je to uopshte zahtevan dogadjaj, kurs kao takav, ne u smislu komplikovanosti sadrzaja, to me ne interesuje, moje je nezahtevno, nego u smislu vremena i vashih internih resursa? da li ste radjali mechke ozbiljno u znoju lica svog ili ste radjali mechke usput? ili mechaka nije ni bilo ^_^

 

dakle, praktichne stvari.

Link to comment

Jesam ja, pretprosle godine, Courserinu lekciju o istoriji globalizacije sa Prinstona. Video lekcije se mogu daunloudovati (ne mora da se dzedzi ispred ekrana u odredjeno vreme), radjeni su neki blic testovi preko kompa za svaku nedeljnu lekciju (i za to postoji recimo par dana vremena, dakle opet nije moralo da se sedi ispred kompa u xyz vreme). Recimo da je uzimalo do 3 sata vremena nedeljno uz, imho, dovoljno dobru fleksibilnost.

 

Ne znam da li je tako sa ostalim kursevima.

 

TT via LG G3

Link to comment

Jesam ja, pretprosle godine, Courserinu lekciju o istoriji globalizacije sa Prinstona. Video lekcije se mogu daunloudovati (ne mora da se dzedzi ispred ekrana u odredjeno vreme), radjeni su neki blic testovi preko kompa za svaku nedeljnu lekciju (i za to postoji recimo par dana vremena, dakle opet nije moralo da se sedi ispred kompa u xyz vreme). Recimo da je uzimalo do 3 sata vremena nedeljno uz, imho, dovoljno dobru fleksibilnost.

 

Ne znam da li je tako sa ostalim kursevima.

 

TT via LG G3

ih uzasno sam fleksibilna, samo da ne moram da se nacrtam u zadato vreme (dobro, da je tako, to bi ruiniralo ideju). pada mi u zimski raspust, mrtva sezona, ziva samo za eksperimantalne aktivnosti. nachi probacu.

Link to comment

Prošao sam tri kursa do sada od početka do kraja. Nisam daunloudovao predavanja jer im pristupam sa kućnog računara, ali kapiram da može da bude vrlo pogodna opcija ako želite da učite u hodu.

 

Takođe sam se upisao u više od 20 kurseva i čapkam po malo od onoga što me zanima, bez vođenja računa o ispunjavanju rokova i dobijanja kredita.

 

Coursera sve više prelazi na plaćanje sertifikata, odnosno, sve manje izdaju Statement of Accomplishment a sve više Verified Certificate. Ovo u suštini i nije mnogo važno - barem meni - jer ne očekujem da u Srbiji u nekom narednom periodu ovakvi plaćeni sertifikati budu relevantni. Ne znam kakva je situacija u drugim državama 

 

Tako da, ovaj sajt je blago ako vas zanima neka oblast, bilo u profesionalnom smislu, bilo tako što želite da razvijete hobi (na primer: The Music of the Beatles), pa čak i da popravite neke stvari u dnevnim rutinama (na primer: Learning how to learn ili Sleep - Neurobiology, Medicine and Society).

 

Problem sa Courserom je to što se neki kursevi objavljuju jednom godišnje, pa čak ni toliko. Dobro je registrovati se, prijaviti za kurs i čekati da ti stigne blagovremena notifikacija o početku kursa.

Link to comment
  • 1 month later...

trenutno idem na nekoliko kurseva

mislim svi su zavrseni ali ja nisam stigao da idem na njih iz objektivnih okolnosti

kineska filosofija

bible studies univerziteta notrdam u americi

quran studies istog univerziteta

meditacija u tibetanskom budizmu

 

i mislio sam da krenem na kurs grafickog dizajna koji pocinje prekosutra

https://www.coursera.org/learn/fundamentals-of-graphic-design

e ne bih li mogao praviti one slatke kartice sa citatima raznim

 

isao bih ja na jos kurseva ali mi motivacija i volja variraju (kao sto rekoh - objektivne okolnosti :D )

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Pred kraj prošle godine završih na Courseri Audio Signal Processing for Music Applications (profesor Xavier Serra sa univerziteta Fabra u Barseloni u saradnji sa Stanfordom). Prilično zahtevan kurs, ali zanimljiv i stvarno sam dosta naučio. Preporučujem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...