Jump to content
teacher

Superbowl XLVI

Recommended Posts

teacher

Giant@PatriotsNa jednoj strani naši, na drugoj strane zla, predvođene dvojcem BB, Tom Brady. Ovo nije običan fudbalski meč, već borba nad borbama, gde je cena pobede Patriotsa - život na Zemlji pod terorom novinara zla, koji će narednih 1000 godina pisati o geniju koji je ne tako davno bio backup Grieseju na Michiganu.Sad malo ozbiljnije.Nekoliko matchupa će odlučiti ovaj superbowl:1) Pats OL vs Giants DL- Ovo je duel koji se najčešće apostrofira u tv emisijama i analizama raznih ex fudbalera i trenera. Svi su sigurni u to da Giantsi imaju premoć u ovom mečapu. Nisam tako siguran, zbog 2 stvari: prvo - Pats OL je sjajna, drugo - Brady odlično menja pass protekciju i time otežava Giantsima pass rush. - Giants DL će izaći u nekoliko različitih formacija (2DE + 2DT, 3DE + 1DT, 4DE - tzv NASCAR package), ukoliko im to Patsi dozvole, jer mogu da igraju no-huddle napad, koji će sprečiti menjanje igračkog personala. Tako da će Patsi verovatno kad vide odgovarajući personal na terenu, a gde misle da će im to biti prednost, odmah forsirati no-huddle. Time će se pojedini igrači vrlo brzo umoriti, a sa umorom prestaje pass rush. Takođe, kad Giantsi izađu sa 4DE, Patsi mogu da igraju njihovu igru trčanjem koja je ubistvena. 2) Giants WR vs Pats DB- Svi se slažu da je ovo najveći problem Patriotsa. Oni imaju 2 mogućnosti ovde: mogu da spreče big play akcije igrajući deep zone (cover 4, cover 2 deep) i time spreče Giantse da poentiraju sa npr 50yd hvatanjem ili mogu da igraju 1-1 i sa udvajanjima na npr Cruzu i Nicksu, gde onda 1 ili 2 igrača igraju 1-1 sa sejftijem ili nickel CB. Ovo prvo su Patriotsi radili i protiv Ravensa, ali im je Flaco par puta prodao dugačak pass, jer su sejftiji Patriotsa jednostavno užasni. - Svi potenciraju igru Edelmana u odbrani, kad je stavljen na poster par puta u završnom napadu Ravensa, gde mislim da to i neće biti veliki faktor. Ako se desi da Edelman ponovo bude u odbrani kao 4. CB biće to veliki problem za Patse.3) Brady vs Giants DB- Veliko pitanje je u kom stanju je najbolji TE lige Gronkowski. Svi komentatori koji su nekad igrali fudbal kažu da se radi o groznoj povredi, jer ona zavara igrača da može da igra, a onda dođe prva promena pravca i povreda se vrati. Pretpostavimo da je Gronk 100%, kao što su i Giantsi spremali na treningu. Tada moraju 2 igrača da budu na njemu, verovatno jedan od LB Boley ili Williams i jedan od sejftija. S druge strane, mora da se igra i sa 2 igrača na Welkeru i to će biti 1 CB, verovatno Ross i drugi sejfti, što ostavlja nekadašnjeg MVP-a Superbowla Brancha samog 1-1 sa Websterom. Nije loše, osim što ostaje Hernandez kao još jedna izuzetna opcija na TE i tu će biti ključna priča kako braniti njega. Očekujem da Giantsi igraju čoveka a ne zonu, isto kao u prethodnom ligaškom duelu. - Ono što će odlučiti i gde veliku ulogu ima status Gronkove povrede je poentiranje u redzoni, gde će ishod utakmice zavisiti od toga da li će se poentirati sa FG ili TD.4) Giants OL vs Pats DL i blic- Prvo, Wilfork je zver. Čovek je igrao preko 65 snepova protiv Ravensa, potpuno zatvorio sva trčanja unutra i stigao da juri Flaka. Drugo, on nije najveći problem za Giantse. Po meni najveći problem je Ninkovič, lik igra fenomenalan fudbal. Odličan je i protiv trčanja gde zatvara contain (trčanja na stranu i bootlege QB-a) i u pass rushu gde može da blica i sa strane i kroz sredinu. - Giants OL je prilično loša ove sezone, nije mogla da uspostavi dominaciju ni nad kime. Na prošloj utakmici su dozvolili 6 sekova i nisu mogli da poguraju Bradshawa do više od 70yd. Centar Baas ima problem i sa vratom i sa stomačnim mišićima, gde mu to neće baš pomoći protiv Wilforka. Snee ima problem sa zadržavanje pass rusha kroz sredinu, a i blokiranje trčanja mu baš ne ide ove sezone. Vrlo loš mečap za Giantse. Za kraj:- Patriotsi neće imati Cundiffa i Lee Evansa na drugoj strani Giantsi neće imati Kyle Williamsa da im pokloni pobedu, ovog puta obe ekipe moraće same da se izbore za istu. To je to. Nedelja na ponedeljak, kick-off 00.30 CET. Madona smara na poluvremenu 40 minuta. Kraj sezone, nema spavanja.Za one koji su nostalgični i želeli bi da se podsete kako je to bilo prošli put, evo topika.

Prospero

Sad gledam neku statistiku - od 2006. svaki NFC champion je u toj sezoni igrao protiv AFC East divizije - CHI, NYG, ARI, NO, GB, NYG.Sledece godine NFC West igra interconference, sto je dobra vest za navijace SF-a. :D

Goranz

Giantsi su pre dve nedelje bili u boljoj formi, pitanje je kako ce se na njih odraziti pauza. Sa igrom koju su prikazali protiv Ravensa, Patsi nemaju sta da traze a Giantsi im ocito i ne leze kao protivnik. Mislim da ce Patsi "morati" da rizikuju akcijama kao prilikom drugog inta u AFC finalu, gde je slabo korisceni Slater pretrcao Pollarda ali je Brady podbacio pas i Pollard je uspeo da skine loptu... tesko da mogu da napreduju po terenu samo uobicajenim akcijama od 5-10 jardi za TE i Welkera i jednim dubokim pasom za Brancha. Ne vidim kako ce Patsi zaustaviti duboke pasove ka Cruzu i Nicksu, tu su Giantsi u velikoj prednosti, ako je Evans uspevao da profitira od takvih akcija, kako ce tek bolji hvataci. Summa summarum, deluje da su Giantsi blizi pobedi.

kurdi
ishod utakmice [ce] zavisiti od toga da li će se poentirati sa FG ili TD.
ovo je kljucno.

Teixeira

sterling moore izbija loptu koju victor cruz pokushava da uhvati kacigom na 19 jardi od gola na 4. downu u poslednjem minutu, 24-21 patriots ;)

freakns

prednoosti Giantsa:- bolja odbrana. kako god da okrenes, Gintsi imaju bolju odbranu. mnogi pricaju kako ce resenje za pobedu Patsa biti koliko ce uspeti da uspostave trcanje, i time izmore Giantse koji ce svakako biti orijentisani na pas. ja ne vidim kako ce to da im prodje, jer koliko god bili prilagodljivi, Patsi ne mogu da pobede bez Bradyja- bolji OL. jeste OL Patsa fenomenalan, ali Eli u playoffu raspali rostiljce iza svoje OL i ceka otprilike pola cetvrtine da mu se neko otvori pre nego baci pas. - bolji WRs. znaci ne ceo hvataski korpus, vec samo WRs. i tu nema dileme, ako Welker i Nicks idu ruku pod ruku, ovo sto Cruz radi Branch nije mogao ni kada je bio SB MVP... pa onda jos i Manningham- teacher je predvideo nakon poraza od GB da pedercici uzimaju SBprednosti Patriotsa:- bolji TE. sva tri TE Giantsa mislim da nemaju 10 hvatanja u 3 playoff meca. jedino korisno sto su uradili je TD Pascoea protiv Ninersa, ali i to je vise bilo na vic nego na kvalitet. na drugoj strani Gronka mozes i udvajati, ali nisam siguran da ces ga tako zaustaviti. plus, otvorices prostora Hernandezu... ovde sam inace misjenja da ce Giantsi dosta da koriste 4DE set, di ce se jedan uvek povlaciti da pomogne oko pokrivanja Gronka plitko, Rolle preuzima duboko, a Boley se koncentrise na Hernandeza... u svakom slucaju, morace mnogo da miksuju da zaustave ovu dvojicu- Belichick je lopovcina, Brady je prodo dusu djavolu- Sudije i Ivan navijaju za Patriotse

Edited by freakns

3opge

imam jedno pitanje za strucnjake.posto sam silom prilika nateran da idem na gledanje SuperSolje u Irsku krcmu zanima me ciju majicu (kog tima) bi trebalo da pazarim a da maksimalno nerviram navijace i jednog i drugog tima?

Teixeira
ciju majicu (kog tima) bi trebalo da pazarim a da maksimalno nerviram navijace i jednog i drugog tima?
J.E.T.S. Jets, Jets, Jets.

fonTelefon

Mislim da ce biti dovoljno da postavljas glupa pitanja kao da prvi put gledas.

Marvin (Paranoid Android)
imam jedno pitanje za strucnjake.posto sam silom prilika nateran da idem na gledanje SuperSolje u Irsku krcmu zanima me ciju majicu (kog tima) bi trebalo da pazarim a da maksimalno nerviram navijace i jednog i drugog tima?
7742.jpgiliNorthern-Ireland-Home.jpg

3opge
za to ne moram ni da se trudim. Edited by 3opge

Frank Pembleton

Mislim da jednostavno napad NYG nije losiji od napada NEP u meri u kojoj je odbrana NYG bolja od odbrane NEP.E sad jbga bice tu i ono "drzanje protivnickih aduta na klupi" ovo-ono...Vidim da arena ima najavljen neki STUDIO: Road to Super Bowl jel mozemo ocekivati da neki forumasi urade Milojkatm?

Edited by Frank Pembleton

Frank Pembleton
+1

Frank Pembleton

E evo za uciteljahttp://www.youtube.com/watch?v=NWpG_ULYpr8I was raised out of steel here in the swamps of Jersey, some misty years agoThrough the mud and the beer, and the blood and the cheers, I've seen champions come and goSo if you got the guts mister, yeah if you've got the ballsIf you think it's your time, then step to the line, and bring on your wrecking ball

freakns
Vidim da arena ima najavljen neki STUDIO: Road to Super Bowl jel mozemo ocekivati da neki forumasi urade Milojkatm?
nije na njemu da prica o tome :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...