Jump to content
IGNORED

Novo, a dobro!


Gonzo

Recommended Posts

On 1.9.2021. at 21:08, klimt said:

 

Slika je: Gottfried Helnwein - Epiphany II (Adoration of the Shepherd)

https://www.helnwein.org/wicket/bookmarkable/com.helnwein.www.webapp.list.page.detail.image.OrgImageDetailPage?id=2&category=works&subcategory=mixed_media_on_canvas

 

Još je provokativnija Gottfried Helnwein - Epiphany I (Adoration of the Magi)

 

Epiphany I (Adoration of the Magi)

 

 

 

 

On 2.9.2021. at 1:37, Indy said:

Hbt... skoro mi zlo od tih slika sa linka. Ali, da je jako, jako je.

 

Da, definitivno izaziva jaku "nelagodu".

Link to comment

 

 

 

Quote

Dark Matters is the first Stranglers studio album since 2012's Giants. Keyboardist Dave Greenfield died with COVID-19 in May 2020, with the track "And If You Should See Dave..." being written by bassist and singer Jean-Jacques Burnel as a subsequent tribute to Greenfield. Greenfield features on eight of the album's 11 tracks, with the remainder being completed by other band members remotely due to COVID-19 restrictions.

Quote

The music video for the Stranglers latest track ‘This Song’, featuring the legendary England International football player, manager and longtime Stranglers fan, Stuart Pearce. It’s the latest insight into up-coming album Dark Matters, due for release on 10th September 2021.

 

The visual for ‘This Song’ follows Pearce in action mode, being chased through streets and leaping over ledges through a monochromatic London. Pearce has often cited the Stranglers as one of his favourite bands, having seen them play live over 300 times.

 

On the making of the video, Pearce says: “When the Stranglers make you an offer you can’t refuse… you can’t refuse! I played it cool but to be honest I was excited, and honoured to be asked. As a lifelong fan of the Stranglers, being part of this video was very special. ‘This Song’ is the Stranglers at their best, a really catchy song full of all the classic traits of the band. We had a lot of fun filming, my demons (the parkour boys) were fantastic and the crew were top quality.”

 

Talking about the upcoming album Dark Matters, Pearce adds: “It’s a fitting tribute to Dave Greenfield who will be missed by everyone. I’m sure I speak for all Stranglers fans by saying we can’t wait to see the boys touring again.” 

 

Link to comment
On 4.9.2021. at 4:29, Indy said:

lol, al lepo je da su zivi

 

ABBA - Don't Shut Me Down

 

 

Ravno i prilično dosadno, svaki trenutak obeju pesama je očekivan, čak je refren "Don't Shut Me Down" po melodijskom i harmonijskom sklopu jako blizak refrenu pesme "Felicita" Al Bana i Romine Power. Sve u svemu, daleko ispod proseka onoga što je pre izlazilo iz njihove kuhinje. Nije valjda ovo maksimum koji mogu da pruže i to posle tri i više godine priprema? Gledam neke reakcijske klipove na YT, svi patetično oduševljeni, dirnuti i na ivici suza, bitno im je samo da je ABBA snimila nešto novo i to je to. Ali to je valjda očekivano od uobičajenih fanova koji slušaju muziku zato što su im pesme "tako lepe". 

 

Ne mogu da kažem da nije prijatno za uši, lepršavo je, fino otpevano i odsvirano...ali ništa više od toga. Ako su već išli na veliki povratak sa sve najavljenim 3D hologramima i ko zna kakvim još novotarijama (dakle, i približavanje mlađoj publici), mogli su da angažuju i nekog mlađeg producenta, ne da im promeni zvuk, daleko bilo, samo malo da im pomogne da se pomere iz mesta na kom su se ukopali, a to čak nije ni zvuk sa poslednjeg albuma "The Visitors" (koji zvuči modernije od ovog novog uratka), već je zaglavljeno u još veću prašinu. 

 

Ne znam, videćemo kakav će biti ostatak ploče.

Edited by AcaRadio
  • +1 2
Link to comment

Oni su izgleda mislili da će ih čekati i čekati dok mjerkaju pravi trenutak iz svog babla (koji je jasno prikazan i u spotu, btw). Vjerovatno neki ljuti fanovi i hoće, ali svi nekadašnji nikako, a pogotovo sadašnja omladina koja prati mejnstrim talase. Ovo je pjesmuljak za donji dio tabele na današnjem Eurovision takmičenju, u polufinalu. Toliko ih je u međuvremenu odsviralo Abbu mnogo bolje od same Abbe sada.

 

Sjećam se nekih basnoslovnih ponuda da se vrate na scenu još prije 20-15-10 godina, pa valjda su to sad dobro naplatili od neke pohlepne kuće koja bi da dodatno profitira, a neće vratiti ni uloženo.. :)

Edited by autsajder
Link to comment
11 minutes ago, Indy said:

Okačih to radi kurioziteta... a malo sam se i umorio od RIP topika i tolikih smrti, pa mi je bilo gotivno da je ABBA u vestima, a da nije nešto loše.

 

 

Sve ok, naravno.

Inače sam veliki fan pa samo prenosim svoje razočarenje, za razliku od ostalih fanova koji rone suze radosnice.

Ali dobro, ja sam više okrenut ka "The Name Of The Game/The Visitors/The Piper/Knowing Me Knowing You/Me and I/Eagle" fazonu, a manje ka "Fernando/I Have a Dream/Cassandra/One Man, One Woman" limunadicama, kao što je i ovo što su sad izbacili :)

 

Link to comment

obavestio me telefon first thing in the morning da je izasao novi album amyl and the sniffers, a da mu nikad nisam trazila da me obavestava o bilo cemu :ph34r: fala mu u svakom slucaju.

 

guided by angels

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...