Jump to content
IGNORED

Novo, a dobro!


Gonzo

Recommended Posts

16 hours ago, Hermetico said:

 

Ne zamerite ako je bilo, predobar mu je novi album.

 

Kakva koincidencija da je ovo cover John Prinea koji je umro pre par dana od korone.

 

EDIT. Hm, ovo uopšte nije novo? 

Edited by Indy
Link to comment
10 minutes ago, Indy said:

 

Kakva koincidencija da je ovo cover John Prinea koji je umro pre par dana od korone.

Pojavljuje se na albumu. Pročitah tek juče da je umro. :sad: 

Link to comment
On 10.4.2020. at 10:33, Ravanelli said:

novi stroksi, anyone

 

 

 

svidža mi se

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Morao sam ponovo da čujem I Will Wait For You (Astrud Gilberto - Look To The Rainbow).

Slušao sam i ranije hiljadu puta kako bih konačno utvrdio da me zapravo uzbuđuje ta neprestana nesihrinizovanost između vokala i vodeće melodijske teme merena u milisekundama. Takođe, zahvaljujući orkestracijama Gila Evansa ritam postaje marginalizovan i pesma (umesto tek ovozemaljskog) postiže ambijentalni kvalitet.

I Will Wait For You sam ponovo slušao zbog Breathing (Cowboy Junkies - Ghosts). Ova druga je nešto kraća u trajanju, a razlikuje se i sama struktura pesama:

UVOD-A--S--T--R--U--D---I---O--R--K--E--S--T--A--R-ORKESTAR--ASTRUD 

UVOD-M--A--R--G--O---I---O--R--K--E--S--T--A--R--KRAJ

Ambijentalna neuhvatljivost postiže se minimalističkom orkestracijom. Pesma počinje pulsirajućim sintetizovanim zvucima, koji će za trenutak nadjačati jednostavna melodija i ritam proizvedeni žicama, delujući na trenutak umirujuće. Uznemirujući elektronski zvuci kao da bivaju oterani i ostavljeni iza zabravljenog prozora, pretvoreni u šum koji će iz pozadine neprestano pritiskati. Pozornica je setovana za mistični momenat.

Vokal Margo Timmins smešten je tačno u sredinu, a njeno pevanje uzima sopstveni ritam, dok niz ponavljajućih gitarskih nota čas prethodi, a čas sledi stihove. Najednom kao da sve što peva postaje životno važno i slušam kao da neću biti u prilici da i drugi put čujem. I zaista, Margo će nestati, za njom i utešni zvuci gitare, pre nego što se šum iz pozadine pojača i pretvori u nesnosni pisak!

Breathing je sigurno nešto najdirljivije što sam čuo u pop muzici dugo godina unazad.

 

Edited by Ras
Link to comment
3 hours ago, Lancia said:

albumcina! :kralj:

i9l3jk8q5sj5b_600.jpg

 

Znao sam sadržaj posta i pre nego što sam otvorio temu!

 

Skida se, a pošao sam da okačim video sa RS YT kanala u kojem LW svira Are You Alright i par novih pesama:

 

 

 

Edited by Ras
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...