Jump to content
IGNORED

Novo, a dobro!


Gonzo

Recommended Posts

Bonobo — Black Sands Remixed (Ninja Tune; 13 feb 2012)5021392706290.jpgPosle odličnog i uspešnog albuma Black Sands iz 2010. stiže nam i album remixa. Remixovanje je povereno aktuelnim mladim imenima, pre svega UK, elektronske scene - Lapalux, Banks, Cosmin TRG, Floating Points, ARP 101, Falty DL, Mark Pritchard, Machinedrum, Dels, Mike Slott, Blue Daisy, Duke Dumont.Kao i originalni album, album remixa je pure beauty al ne može da dobije istu ocenu kao original: 8,5/10Deep, Dark, Soulful and Atmospheric vibes inside!

Link to comment

kad sam ga upitao kakav mu je bio dan, veliki prijatelj je jednom rekao: ‘kao u pesmi spencera kruga – clang, clang, boom, explode!’ moj prijatelj radi u americkoj mornarici i, po onome sto sam dotad znao o njemu, doba poznog romantizma je najblize sto mu je ozbiljnost sopstvenog zivota dopustila da pridje pop muzici. bicu iskren: osecao sam nelagodu kad god sam pozelo da pricam o pop muzici s covekom koji zivi tako autenticnim zivotom. i danas se pitam sta je to u tom decaku (koji se pretvara da je vuk! koji se pretvara da je kralj!), u muzici sto lici na muziku iz prastarih igrica za konzole kojih se vise niko ne seca, na muziku iz skolskih predstava – sta je to sto jedan veliki americki zivot mog prijatelja, koji kao da je istrgnut sa stranica mobi dika, spaja s ovim sto ovde ja kao zivim.odgovor na to pitanje danas je manje vazan, jer spencer krug nije vise taj covek. kaze da ne zeli da bude decak i da je dosta s ‘clang, clang, boom, explode!’ kaze da ga je shizofreno pisanje zadovoljavalo ali da su te vatre pregorele a bendovi sto si ih rasplamsavali mrtvi. pustio je kosu, navukao sako od tvida, zove se moonface. i dok njegov bivsi saborac iz wolf paradea otkriva moc pankroka u trecem svetu i pravi spotove za occupy wall street, moonface kaze da ne veruje rok muzici. cak ni svojim prstima. ti prsti su nemirni, zaigrani i sladostrasni. kao ih obuzdati? osloboditi se instrumenata! na svom 1.epju, moonface stvara muziku iz 2 instrumenta, marimbe i usranih bubnjeva. album koji sledi se ogranicava samo na organu. ti se albumi zovu po instrumentima koji ih proizvode, te vatre vise nisu spencerove te vatre izlaze iz instrumenata…ali kao da ni to nije dovoljno! covek samo svom glasu moze da veruje. zato se odrice pisanja muzike i trazi od dosadnog, progressive krautrock trtemrte postrock finskog smora da napravi dosadnu muziku za koju bi on pevao. zeli da rasplamsa vatre dosadne muzike, da je donese deci koja vise nisu deca! krug protiv sveta, uvek je bilo tako. taj mali heliogabal indi roka ce postati njegov prometej. i time najvece obecanje dato rok muzici od onog sufjanovog o 50 albuma o americkim drzavama.pred nama je 1. pesma s albuma moonface with siinai: heartbreaking bravery. (i nisu lagali da zvuci kao jutu! :lol:) posto smo iz prvog moonfaceovog albuma naucili da je spencerov idiot heart sada idiot art, s novom pesmom, prvi put nakon bozica 2008, verujemo kad kazemo HYPE! za obecanje koje je artbreaking bravery!jag210full-683.jpgHeartbreaking BraveryYesterday's FireShitty CityQuickfire, I TriedI'm Not The Phoenix Yet10,000 ScorpionsFaraway LightningHeaded For The DoorTeary Eyes And Bloody LipsLay Your Cheek On DownHeartbreaking Bravery:The lyrical theme of this album is heartbreak. According to Krug, it was not planned, but became obvious halfway through the writing process. Some recently battered, still mildly swollen heart snuck its way into the first lyrics written, so he went with it. He wrote songs based on his own experiences with heartache, stories told to him by friends, and drummed up scenarios of ill-fated love that were absolute fiction. Altogether, the inevitability of life’s flawed and failed relationships, the shitty feelings we feel as a result, and the people we become (ugly, brave, violent, crawling like babies back toward the womb) while trying to deal with those feelings are the ideas explored in these songs. It is not a particularly original theme, but one Krug felt worth digging into, perhaps deeper than he ever has before.If there is a place that is beautiful only because it’s too dark to see whether or not ugliness exists, that’s where you’ll find these songs and their characters. A place where the cry for unrequited love is rich and silky. Where falling bodies hit the ground in time with the synthesizer’s arpeggio, while old men hold out their guitars to disinterested young lovers, so that they might study the dark-red patterns in the grain. A place where Moonface stands on a sidewalk not wanting to go home, not wanting to make his flight, doesn’t hail a cab, then picks up his suitcase and walks back into the hotel.moonface-with-siinai2.jpghaha! s ovim lepotanom sto stoji desno od lebdeceg spencera sam jednom doruckovao u zagrebu. gud tajms!

Link to comment
:wub: ako je pisac muzike umro, onda ovaj odvratni cover sa odsečenom rukom pijaniste, u mraku naspram vatre, možda ima smisla, ali ova jedna pesma mi ne govori mnogo kakav je taj kompromis, veliki lažni prijatelj, u kojem kažu da su uživali, malo ga se plašim, ako dečak odrasta možda ću i ja morati, ne znam šta sve to može da znači.nadam se da će istrajati duže nego sufjan sa svojim obećanjem, iako ne mogu da zamislim munfejsa ni sa kim, osim s kerijem, ponekad. hoću da svaki album bude drugačiji od prethodnih.e, i ne smem da priznam koliko mi je trebalo da ukapiram na šta si mislio kad pod ovim božić 2008.
Link to comment
ali ova jedna pesma mi ne govori mnogo kakav je taj kompromis
ne bih se previse obazirao na rec kompromis. spensi je ipak ubio 3 benda u poslednje 2 godine. on radi sta hoce i kako hoce. den kaze da u vulf perejdu nije hteo nista da radi, i onda ga je den gadjao stolicom, pa su se tukli. spensi je triput odbio letermana i jednom australiju!
nadam se da će istrajati duže nego sufjan sa svojim obećanjem, iako ne mogu da zamislim munfejsa ni sa kim, osim s kerijem, ponekad. hoću da svaki album bude drugačiji od prethodnih.
sve vodi ka ovome. spenser se dzaba zavlaci u samo globusom osvetljene podrume ako ne misli da se suoci s ulogom kerija mersera u svom zivotu. i kad do tog dana dodje, spensi se nece pretvarati da je ona evropska kurvica den behar. zaista, keri i spensi, kakvo prijateljstvo medju nejednakim, kakva ljubavna prica!kod tih velikih obecanja nije uvek poenta u ispunjenju obecanja; ponekad je dovoljno poludeti pred velicinom obecanja, barem ja tako vidim stvari. sufjan mozda nikad nece izbaciti tih 48 albuma, ali je izbacio the age of adz i impossible soul.i najnovija vest: MOONFACE NA EVROPSKOM TURU U MAJU!!! :s_w::wacko:
Link to comment

hajde, hajde, drugari, samo polako, a empe ce srat negde drugo, ima brdo topika za takve stvari.on topic, vredniše veronica falls, posle nedavnog albuma prvenca, nova pesma.http://soundcloud.com/slumberland-records/veronica-falls-my-heart-beats

Edited by Gonzo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...