Jump to content
IGNORED

Exit


kokota

Recommended Posts

  • 3 months later...

EXIT 2018

 

PRVI DAN
 

LP

Korektno i profesionalno. Ne znam kakve su te pesme koje piše za druge ali ove koje peva su ok. Prvo me je njen glas iritirao, a onda se sve uklopilo. 
 
GORAN TRAJKOSKI
Moj najveći propust na ovom festivalu. Dolazim tek na poslednju stvar. Pogrešno sam mislio da nastupa kasnije. Dok čekam Detour, vidim u publici lika sa majicom na kojoj je crtež sa omota Goranovog poslednjeg albuma. Pitam ga gde je to kupio, nisam je video na tvrđavi. Kaže, nema ovde, samo u Skopju, ja sam gitarista benda. Razgovaramo o Mizaru...
 
DETOUR
Na tragu Jinxa, koji je naš porodični bend za putovanja. Sluša se uvek Jinxov best of, ovog leta dodajemo i Detour. Nova pevačica je donela novi šarm bendu.
 
SEVDALIZE
Pre Exita, nisu mi se svidele pesme, još manje spotovi. Nastup je bio savršen, mračni trip-hop koji vozi, uživao sam. Njena pojava je fascinantna. Kad stignem, preslušaću je ponovo.
 
DRUGI DAN
 
MINILINIJA
Zaslužuju veću pažnju (malobrojni pregledi na youtubu, skoro prazan mejn). Njihova elektronika baš prija. Vuča raspoložen, u jednoj pesmi ponavlja Wadada (posveta Wentiju, ili sam pogrešno čuo?). "Divan svet" - hit koji to nikad neće biti.
 
SARA RENAR
Treći put sam je gledao. Meni najdraža od svih izvođača na ex-Yu prostoru. Još uvek je u fazonu minimalizma. U crvenoj haljini...
 
ZIGGY MARLEY
Spremajući se za Exit, u početku, slušao sam ga na silu, i ništa mi se nije svidelo. Onda sam našao živi album i oduševio se. Njegove pesme zvuče mnogo bolje na koncertu. Meni omiljene See Dem Fake Leaders i Justice, zvučale su najbolje. Jah love protect us...
 
COCKNEY REJECTS
Nema ništa bolje od starog dobrog punka. Koliko energije i svežine! Pre par godina sam ih greškom propustio, sada sam to ispravio. Šteta što nisu bili i Adolescents koji su jedno vreme najavljivani. Nažalost, preminuo je basista Steve Soto i nastup je otkazan.
 
IDLES
Očekivano najbolji koncert na festivalu. Mlad bend u punoj snazi, doveden u pravom trenutku. Dve dinamične gitare. Slaba posećenost. 
 
NIPPLEPEOPLE
One hit wonder... "Frka", obrada Zdenke Kovačiček, je savršena. Imaju još jednu dobru pesmu "Sutra", ali to je premalo. A možda mi je samo bilo krivo što je Fjužn bio krcat a kod Idlesa poluprazan.
 
TREĆI DAN
 
BAJAGA I INSTRUKTORI
Gledao sam Bajagu sa sinom prošle godine i bio je očajan. Na Exitu izuzetno dobar koncert. Nostalgično vuče na bezbrižni Beograd osamdesetih. Prijatano i pozitivano. Primećeno dosta roditelja sa decom.
 
GRACE JONES
Svi znamo koji je lp magazin NME proglasio najboljim u 1981. godini. Tako je i počela sa "Nightclubbing". Bio sam zatečen, jer je upravo to bila prva pesma od Grace koju sam čuo u Novim vidicima na radio Novom Sadu. Na Warm Leatherette sam imao utisak da samo ja skačem. Da su bile samo ove dve, bilo bi dovoljno. Mračni reggae staramajke sa Jamajke bio je zarazan. Ako je početna ideja bila da bude ženski Bowie, ona je to prevazišla. Kao da stvarno nije sa ove planete.
 
SLAVES
Dva mala prgava Engleza. Efektan i žestok minimalizam. Meni su sve njihove pesme bolje od najvećeg hita Cheer up London. Lični favorit debilna Where's Your Car Debbie.
 
NIKOLA VRANJKOVIĆ
Sede Nikola i svi iz benda sedoše. Tako je bilo i prošle godine kad sam ih gledao. Isto je sedeo krajnje levo, gledano iz pravca publike. Poslednji album mu je zaista remek-delo a sve to još bolje zvuči uživo. Tako je hipnotisao publiku da su svi pognuli glave i izbedačili se zureći u prazno. Jednom rečju trans. Pošto sam sve ovo, sa uživanjem već čuo i video, a i bio sam u nekoj veseloj energičnoj fazi, nisam odgledao do kraja. Ne sumnjam da je sve bilo kako treba. 
 
ČETVRTI DAN
 
SASSJA
Simpatćna curca. Ko da je izKingstona a ne izTuzle. Stigao na kraj nastupa a baš mi se svidelo. Prevario me loš spot kojim je najavljen njen nastup.  
 
ASIAN DUB FOUNDATION
Čini mi se da je bilo u početku problema sa zvukom. Prošli put, isto na fjužnu, bila je bolja atmosfera, više publike, kiša, kabanice.  
 
KREŠO BENGALKA
Od svih "domaćih" repera koje sam gledao, Krešo uživo zvuči najubedljivije i svakako najmračnije. Znao sam skoro sve pesme. Za Krešu sam čuo zahvaljujući ovdašnjem topiku "Domaći rep". "Šta ćeš" je 3 puta prekidao na istom mestu, jer je zaboravio tekst. Tek iz četvrtog puta je prokinuo. Naravno, publika mu nije zamerila. Dobio je podršku.
 
ZHU
Dobro zvuči sa Youtuba, još bolje sa fleša na mejnu.
 
Po meni i dalje najbolja elektronska muzika pušta se na No Sleep-u i Urban Bug-u.
Žureći, umalo se nisam sudario sa Slobodanom Tišmom, koji je bio u pratnji dve devojke. 
 
 

 

 

 

 
Iz Večernjih novosti 20.07.2018.
 

IMAG0117 (3).jpg

Link to comment
52 minutes ago, klimt said:

 

GORAN TRAJKOSKI
Moj najveći propust na ovom festivalu. Dolazim tek na poslednju stvar. Pogrešno sam mislio da nastupa kasnije. Dok čekam Detour, vidim u publici lika sa majicom na kojoj je crtež sa omota Goranovog poslednjeg albuma. Pitam ga gde je to kupio, nisam je video na tvrđavi. Kaže, nema ovde, samo u Skopju, ja sam gitarista benda. Razgovaramo o Mizaru...
 
 

 

jel mogu negde da se kupe ta dva nova albuma? ni na discogsu nema primeraka.

ili makar skinu?

Link to comment

za fokusirani concertgoing umesto za ne znam kakav provod*, exit je i takav kakav je, pogotovo za pojmove novog sada, izvanredan i pristupacan dogadjaj koji je tragedija propustiti.

 

*arena je sranje, a dobra muzika na stejdzu iza arene je jako kasno

Link to comment
  • 11 months later...

Godinama me ne interesuje Exit. Međutim, ako je ovo tačno...

Quote

A prvog dana, EXIT otvaraju rok giganti The Cure, čija punokrvna svirka od preko dva i po sata počinje već u 20.30 časova, pa se savetuje što raniji dolazak na festival!

 

 

Gledao sam kratke festivalske set liste koje su u poslednje vreme svirali i one su dobrim delom vrljave, ali mislim da ovo ostavlja dosta mogućnosti za pesme sa trilogije, te ponešto iz new wave perioda, dok Disintegration već imaju pristojno zastupljen. Ko želi neka traži svežije dugačke set liste, ja ću ipak pokušati da se uzdržim i iznenadim se prijatno ili neprijatno na licu mesta.

Link to comment

Možda je bolje da pogledaš setlistu. To me je više puta spaslo razočarenja. Npr. Paul Weller koji je uglavnom svirao tada aktuelan album.

Ako hoćeš da vidiš kako treba uzmi fan pit, jer je prilično veliki. Iza njega se ne vidi najbolje. Osvedočio sam se na Killersima (koji su meni nebitni).

Početak koncerta ostavlja tračak nade da se možda mogu posle videti The Selecter, ali čisto sumnjam. Nadam se da ću ići.

Link to comment

Ja kupio kartu vulgaris čim sam čuo da su jednodnevne u prodaji. Ako je istina da će Robert Smith (60) svirati dva i po sata, onda ćemo dobiti neka iznenađenja tipa 10.15/Fire in Cairo/ko zna, možda i po par komada sa svakog od Trilogije, plus znam da sviraju A Night Like This ove godine. Nisu izdali klasičan album od 2008., pa...

 

I ako je neko propustio, relativno nedavno je izašlo trostruko reizdanje Mixed Up albuma. Iznenađujuće je dobro.

 

Wellera se sećam po tome što sam zevao ceo koncert, ne da je bilo loš, već nezanimljiv. Mislim da je svirao Sunflower, ali možda je to lažno sećanje.

 

 

 

 

Link to comment

Da ne bi bilo da širim dezinformacije...

Klimt je bio u pravu za The Cure set liste. Izleteo mi koncert od pre tri dana sinoć na YT i onda sam ipak istražio. Imaju dva totalno različita koncepta na ovogodišnjim koncertima. Jedan je best of:dry:, a drugi, koji je super, su izgleda primenjivali u gradovima u kojima su svirali mnogo puta, te koga interesuje, neka pogleda na sajtu setlist.fm. No dobro, i ako dobijemo best of, daj šta daš.

 

e. I stvarno sviraju duže od dva sata. 

Edited by Malkmus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...