Jump to content
IGNORED

zumba


Lucia

Recommended Posts

Bio Wellness 2012 u Riminiju i bila zumba na sajmu i bio Beto i ekipa... :)Pošto su moje fotografije očaj a i nemam ih nešto, preporučiću tudje, napr. fotose Didem - učesnice iz Turske gde su i Beto i Armando, Haidi, Vicky... Za naslovnicu biram ovu iz Mishinog FB albuma - Hollow vidi Mišu, pao na teme na plaži u Riminiju:rimini2012mishapaonatem.jpgSledi izbor amaterskih snimaka sa youtube-a (a bilo zabranjeno snimanje) pa izvinite na lošem zvuku.Fanny iz Slovačke sa Betom u Riminiju (btw, zumba za decu se zove Zumbatomic):http://www.youtube.com/watch?v=MAlFzekYVa8&feature=relmfuMomci u nešto sporijoj obradi, zvuk loš ali su zato Betovi trbušnjaci u prvom planu samo daleko :)http://www.youtube.com/watch?v=3IhGPf6hwOEJedna od zumba miksova svega i svačega sa Betom, Viki i Fani:http://www.youtube.com/watch?v=0VccTbATTXM&feature=relatedI na kraju, kratki pregled dela raznih fitnesa koji su mogli da se vide toko 3 dana sajma:http://www.youtube.com/watch?v=fsy2XJA7ACA&feature=relatedE a sad žurim, biće još kasnije...

Edited by Lucia
Link to comment
  • 4 weeks later...

nova ložana za vežbačice i vežbače. primetio sam da kad god se broj raznih instruktora i tih plesno aerobičkih stilova uveća do neizdrža, neko osnuje novi pravac. kao i u borilačkim sportovima, sad se ovo ne zove više kik boks, već boks kik.

Link to comment

Nije garovikse zumba tako mlada i krhka. Začeta je još sredinom osamdesetih čuvenim Betovim "happy accident"-om a zvanično rodjena 2001. Za desetak godina proširila se na čitav svet, desetak miliona ljudi je ozbiljno zaraženo zumbom. cool.gif Mada kod nas jeste još mlada (prvi licencirani instruktori pojavili su se 2009), ali brzo napreduje. :)Sinoć je u emisiji "OKO Magazin" na RTS1 bio prilog o zumbi:http://www.youtube.com/watch?v=S_DpKDD_7TUDošla sam da okačim plakat za subotnji Master Class Zumba Party:403385_4061157054142_1391757557_n.jpgAko želite da konačno iskusite tu zumbu, da igrate uz najbolje BG zumba instruktore i njihove goste iz regiona, da se sjajno provedete... DODJITE! Ako se na plakatu dobro ne vidi: subota 16.6. u 19:00, Francuska 26. Ulaznica 500din - broj mesta ograničen.

Link to comment

ju, vidi tema o zumbi.evo da napisem ja svoje iskustvo.naterala sma se da krenem na zumbu ne bih li vezbala, a da mi ne bude predosadno. isla sam u greenzone u kralja petra gde je instruktorka neka devojka (ne mogu da je nadjem na sajtu sertifikovanih instruktora) koja je birala fantasticnu muziku, imala jako zanimljiv izbor pokreta i spoj istih. tako je mene zumba odusevila. ona nije birala sakiru i ostali zumba mjnstrim vec originalnu mjuzu iz raznih varijanti plesova. treninzi su bili jaki, i dobri. onda se navucem na popuste i uzmem sledecu zumbu u istoj ulici, ali na drugom mestu, i nije bilo lose glede treninga, ali glede muzike je bilo ocajno. mejnstrim, mejnstrimova, sve ono na sta zaklapam usi ako puste u kaficu u kom sam na nekoj dnevnoj kafi (dnevnoj, jer nocu biram gde sedim <_< ). u sv. slucaju, jeste zabavnije od aerobika, ali ocigledno da ima gro razlike u instruktorima. to su bila dva meseca proslog proleca. posle doslo leto- vruce mi i nisam tu, pa dosla jesen- kise, pa dosla zima- hladno, pa doslo prolece- i proslo sa jednim treningom nakon kog sam se ukocila i fizijatar mi rekao da zumbu zamenim pilatesom. eto, toliko sve o zumbi iz ugla vin.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Slažem se vin, mnogo zavisi od instruktora - i licenciranih ima raznih. Ali i nas vežbača pa je upravo to zgodno - da svako sebi može naći odgovarajući nivo i muziku (ne znam šta je zumba mainstream - zumba sada ima svoju produkciju, šakira nije ta priča). Ono što me čudi je preporuka tvog fizijatra. Pilates i zumba su 'babe i žabe'. Pilates može (ne mora, opet zavisi od instruktora) biti jak trening snage, izolacije pokreta, svesnosti i sl. Zumba je dobar kardio-trening (i pored ubacivanja čučnjeva i iskoraka u koreografije). Čak mi nije jasno kako si mogla da se na zumbi povrediš! Da te znojavu nije posle produvao hladan vetar pa si se zato ukočila? Odlično je da pilatesom ojačaš mišiće stomaka i ledja (jačaju svi mišići u pilatesu ali je kor uvek angažovan) ali ne vidim zašto bi pilatesom zamenila zumbu. Ima nas prilično koji ih kombinujemo u trio pilates-zumba-joga tj. snaga-kondicija-gipkost. Jedino ako nemaš dovoljno vremena pa moraš da se opredeliš samo za jednu fitnes varijantu. Ali ima fitnes gym-ova gde možeš sve tri, pa biraš kad i na šta ti se ide. Za zumbu opet preporuka: nadji odgovarajućeg instruktora ali licenciranog.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...