Jump to content
IGNORED

zumba


Lucia

Recommended Posts

isto to samo malo drugacije....batukahttp://www.youtube.com/watch?v=hmeOVuZVwvk&feature=relatedSimilaritiesBatuka and Zumba Fitness provide cardiovascular exercise, or exercise that involves the large muscles groups and improves the endurance of the lungs and heart. The workouts emphasize fun, allowing you to enjoy the workout while burning calories. Batuka and Zumba Fitness use international and Latin music to inspire participants. They both rely on interval training, mixing high-intensity aerobic activity with moderate-intensity activity to maximize benefits. These workouts vary moves and music so that you do not become bored with your workout.DifferencesThe main difference between Batuka and Zumba Fitness is in the music. Zumba uses popular and Latin=inspired music, along with some international songs, whereas Batuka tends more to world music. In some cases, Batuka classes use a live band while you are working out which adds to the party-like vibe of these classes. Batuka also provides more in-depth instruction compared to Zumba Fitness. In more advanced Zumba Fitness classes, the instructor in most cases leads without instruction, and you begin by following along with your instructor while dancing to the music. In Batuka, the instructor shows you the moves before starting the music.bas me zanima kad ce kod nas i to poceti...

Edited by gagilija
Link to comment

ne vidim ikakvu bitnu razliku izmedju ove batuke i zumbe (osim što je ovo sa linka malo sporijeg ritma, ali sigurno ima u toj batuki i bržih koreografija). a to što se navodi kao razlike batuka vs zumba ne stoji: i zumba "tends to move to world music" i zumba instruktori mogu da pokažu korake unapred ako smatraju da treba (zavisi od grupe).pre bih rekla da je batuka copycat varijanta, i sigurno će ih biti još. zumba je postala milionski business pa nije čudno da će se pojaviti imitatori.edit: gagilija, poklopio/la si mi najavu za subotnji plesni spektakl sa prethodne strane :)

Edited by Lucia
Link to comment

izvinjajem se za linak! ma da, naravno da je copycat. ali nije ni ovo lose, za razliku od zumbe imaju dobru metodiku za koreografije sto mi se dopada. a i dosta se beto nahvatao para, a nista posebno nije izmislio. bilo je i ranije varijanti latino aerobika, samo je on stavio trademark i naplatio to dobro...ja inace imam licencu B1 :P, ali je ne obnavljam. nije bilo skupo licenciranje, a ja imala tad love...moze svako sam' da plati...eve tvoj link jos jedaredplesni spektakl u subotu

Link to comment

Gagilija, nešto ja Beta ne bih optužila za pohlepu kao motiv za izmišljanju zumbe. Njega je samo srećni slučaj doveo do dvojce do tada neuspešnih ali agilnih businessmen-a. A ni ne znam na koje to ranije latino-aerobik fitnese iz sredine 80tih misliš? Pre bih rekla da su ovi batuka-tuka-kuka-motika plagijatori pohlepni, treba im isto zumba (da privuku ljude) a da kao nije (pa da mu nakače druge ime i prodaju brand) + da optuže Beta za plagijat (drž'te lopova!). Pri tome, ovi iz Batuke su promašili sa svojim "difference" pokušajem u bar dva nivoa. Prvo, kada se mnogo priča gubi se na ritmu i brzini, koreografija mora biti jednostavnija... dakle slabiji kardio efekat i manje zabavno. Ali drugo i mnogo važnije, strogim kanonizovanjem se gubi upravo ona čar kojom zumba privlači: sloboda! A sloboda donosi mnoge prednosti. Instruktori su slobodni da "gradivne elemente" upotrebe u koreografijama kako žele, pa time doprinose zumbi kao svetskom pokretu (zumba nije samo Beto, Tanya i Gina, viva youtube!) - to je onaj pozitivni copycat zamajac. Posledično, mi koji idemo na zumbu imamo širok izbor da nadjemo instruktora i grupu koja odgovara našim fizičkim potencijalima i energiji, ništa nije uniformisano ni kanonizovano. I na kraju ono najvažnije: sloboda daje opuštenost dok skačeš i pratiš ritam grupe, u letu hvataš pokrete (zumba koreografije su sigurno složenije od ovih kanonizovanih ali se opet lako hvataju ako se prepustiš ritmu i energiji)... Nema u zumbi pritiska da se prati koreografija ("metodika koreografije" zvuči školski - stega!) iako naravno to radiš (i grešiš bez frke) uživajući u nečem iskonskom (pleme skače uz vatru?). Upravo je neverbalna komunikacija i govor tela ono što zumbi daje čar (opet srećna posledica Betovog slabog engleskog - pre dvadesetak godina je verovatno bio non-existing). Zato ta Batuka nije za mene, tnx but no tnx!

ako nisi obnovila godišnju licencu onda je više nemaš, zar ne? :P ozbiljno, nema smisla uzimati licencu ako ne misliš da radiš kao instruktor.

edit: došla sam da okačim teaser za subotnji plesni spektakl:ovo je sam probe "muško-ženske bitke" (najavljuje se 100 na 100 u subotu)http://www.youtube.com/watch?v=S-v-l6To-dkvaljda sam nekog ovim upecala ;) - obucite udobne cipele za djuskanje do zore!

Edited by Lucia
Link to comment

Lucia, kako bilo na djusci? a sto se tice licence...da je godisnje bilo bi dobro, nego je mesecna za zumba instruktorski network :lol: i apsolutno mi se ne isplati. no bilo je lepo iskustvo

Link to comment
  • 2 weeks later...

Gagilija, kasnim sa izveštajem: ovde su snimci sa rodjendanske proslave, što ekipa iz same Case de Baile, što gostiju.Po mom izboru, najpre zumba (iako najviše je bilo naravno salse u programu, a i pre toga imali su "obični" salsaši podijum za sebe):Hollow, vidju Milorada ovde ;)http://www.youtube.com/watch?v=pmsI6D7N-0UOnda naravno salsa (opet Miša):http://www.youtube.com/watch?v=X9yP2ltBAKoDevojke su imale sjajan nastup:http://www.youtube.com/watch?v=ap3kJbwRJToNeke druge devojke to rade ovako:http://www.youtube.com/watch?v=cZEFxcRfI1s

Edited by Lucia
Link to comment

e nasla sam na nekom od sajtova za grupne kupovine neku ponudu za 10 časova caribic mixa (4 časa LA salse + 4 časa reggaeton plesa + 2 časa zumbe). u pitanju je neka salsa skola familia. znas li nesto o njima? smesna je cifra, iako su mi relativno daleko.a sto se tice zumbe, sad se setih...skoro da se uopste ne pominje, a vrlo bitna stvar. tice se izbora patika za zumbu. nama je na licenciranju naglaseno da patike treba da budu light fitness varijanta, sa kruzicem ispod velikog zgloba palca zbog rotacija, a ja nigde nisam cula da je makar jedan instruktor napomenuo da se ne moze raditi npr. u starkama, ili u onim walk fitness bakandzama u kojima sam vidjala da devojke rade.

Link to comment

nisam dosad čula za njih. vidim da imaju zumbu vikendom, ne piše ko im je instruktor. nedavno sam na zumba sajtu tražila sertifikovanog instruktora negde u centru za subotu, nisu mi valjda promakli! pogledaću ponovo.to za patike... svako valjda ukapira šta mu odgovara. meni moje nisu savršene. imam dva para, šire i uže - ne znam ni za šta su tačno (za aerobik valjda). sad da li imaju taj kružić ne znam, pogledaću. nisu baš kao ove u zumba shop-u, ali nisu ni loše. kako izgledaju te "walk fitness bakandže"?

Link to comment

pa, ne mora taj kruzic, ok su ti neke za fitness, ja nosim one classic reebok jer su mi najudobnije. samo da nisu pretvrde, i da nemaju odozdo neke krampone da ne zapinju za podlogu. marta nam je objasnjavala da neki naprave od recimo sirokog lastisa kao navlaku za taj prednji deo patike kako bi se lakse klizale zbog pokreta. ovo su te bakandze....ja stvarno ne znam kako rade u tome....

post-5300-13348729094842.jpg

Link to comment

lol...aj sto je bljak vizuelno, ali zamisli to na nogama dok radis zumbu ili bilo koji aerobni ili dance trening. o sjebavanju zglobova i kolena da ne pricam....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...