Jump to content
IGNORED

Jeftina vina


Willow

Recommended Posts

Nije da se nešto razumem u vina, ali moram reći da mi poslednjih meseci prija crno "Car Lazar". On i "Carica Milica" su mi ranije bili sinonim za nekvalitet, a onda se nešto dogodilo. Kaže mi drugar da je stvar u tome što je kruševački "Rubin", otkad se privatizovao, popravio tehnologiju i uveo u proizvodnju pozitivne novine (zaboravio sam koje, jbg). Bilo kako bilo, "novi" "Car Lazar" ima neki fin borovničasti miris, vrlo je pitak i blag na nepcima, nema notu mračne otužnosti, super se slaže sa tamnom čokoladom, a ujutru ne boli glava čak i ako preterate. Cena mu je oko 200 rsd. Sve u svemu, topla preporuka.
I ja sam se iznenadio kad sam probao skoro.Inace novi vlasnik je Peconi
Link to comment
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ivy

    22

  • yolo

    14

  • vookela

    13

  • banatjanin

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

skovin, makedonsko belo u boci od 1,5 litar - vrlo pitko i lagano.meni bar, kao vrlo povremenoj vinopiji.
probao crno, jedno je bilo u apsolutnoj nesrazmeri cena kvalitet, na ustrb cene. Sledeci put kad sam ga pazario, posle koji mesec, umal se ne otrovah. Kiselije vino odavno nisam probao.Sad me zent da ga uzmem ponovo
Link to comment

e da, kad se pominju makedonci:tikves smederevka i tikves rose, oba litrenjacipristojna vina za 250 din ili tu negde, ne samo za spricersmederevka bas nije za solo akciju, trazi hranu, roze moze da se cevci leti solo.kad pominjete rubin, naravno rubinov roze pod uslovom da je flasiran relativno skoro (znaci ne starije od 3-4 meseca). zbog toga varira u rasponu od solidan do tragican.

Link to comment
Voleo bi da čujem vaše mišljenje o vinima vinarije Čoka. Njihova paleta vina Lederer po ceni od oko 275 din za 0,75L mi se čini kao dobar izbor.
Probao cabernet sauv. uz nedeljni rucak i legao je OK.
Link to comment
indi, vidim da se na brojnim topicima žališ kako država down under malo malo pa diže cenu alkohola, el to 1 alkoholizam tamo toliko veliki društveni problem da mora da se pribegava tako radikalnim merama koje ugrožavaju većinu dobronamernih i umerenih alkoholnih hedonista?
To je veoma osetljivo pitanje zato sto su zrtve alkoholizma (i duvanja benzina) uglavnom Aboridzini, ukljucujuci i decu od ispod 10 godina. Medju njima je epidemija alkoholizma i te najrudimentarnije vrste narkomanije, pa je drzava na mukama kako da im pomogne, a da pritom ne ispadnu rasisti, a takodje ni ovo drugo (sto ti pricas) da ne ugroze one koji nisu abjuzeri.
Link to comment
inače sva naša jeftinija vina su potpuni tresh,bela posebnood crnih je Hlevetia ok..vršački kraj,selo Mesić
Bila pre 15 godina. Ovih dana mi iz Vrsca prija Muskat.
Link to comment

Mene nešto brinu ta vina što su jeftinija od kile grožđa... :unsure: Inače, moja dva pika, mada nisu baš jeftina ~500din: Belo: Kasna berba, Vršački vinogradi;Crno: Vranac Pro corde, crnogorske plantaže

Link to comment

sjajna tema!

BTW, narode balkanski, jel' su se pojavili tamo cask wines? (Valjda bi se to kod nas zvalo u tetrapaku, mada to uopste nije tetrapak
zovemo ga - vrlo kreativno - bag in box. mislim da sam bio jedan od prvih u Srbiji koji su ga uvozili, 2008. godine. Merlo i šardone sa juga Francuske, ozbiljni mamojbi za 2,50 evra po litri. valjao kafanama, 10- litarska pakovanja. ima nekih Italijana sad, užasnih uglavnom, onih Portugalca, a i Mija pakuje za Metro lanac neka vina u BiB. međutim, to u maloprodaji nikako ne ide. Srbinu treba kampanja da mu objasni da tetrapak i ovo nije isto, i da je bolje da uzme vino u BiB nego u plastičnoj dvolitri.
e da, kad se pominju makedonci:tikves smederevka i tikves rose, oba litrenjacipristojna vina za 250 din ili tu negde, ne samo za spricersmederevka bas nije za solo akciju, trazi hranu, roze moze da se cevci leti solo.kad pominjete rubin, naravno rubinov roze pod uslovom da je flasiran relativno skoro (znaci ne starije od 3-4 meseca). zbog toga varira u rasponu od solidan do tragican.
sve potpisujem, s tim da smo na Korčulu letos žena i ja poneli 18 boca tikveš rozea i ljuštili na plaži, bogami solo svaki dan i bilo je... :wub:
a makedonsko izadje oko 0.50 evra sa svim troskovima
batka, može i niže. jesenas posle otkupa u Tikvešu i Povardarju, u Kavadarcima kilo zdrave smederevke za 8 evro centi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...