Jump to content
IGNORED

Jeftina vina


Willow

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ivy

    22

  • yolo

    14

  • vookela

    13

  • banatjanin

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pazario je i ja u Merkatoreu, berba 2015, iznenađujuće pun i voćan ukus s obzirom da ima 12,5% alkohola, fina slankasta mineralnost, lako se pije a ne zakiva, milina.

Link to comment

problem je u tome što je u Srbiji ta kategorija vina sa cenama do 5 evra potpuno upropaštena. odnosno, nemamo čime da popunimo tu tržišnu nišu, koja inače svuda u svetu zapravo nosi najviše količina u prodaji. kod nas je to punjeno makedonskim i crnogorskim vinima i prave konkurencije nema, pa se kupuje ono što se nudi - a onda može da se nudi svašta, jer će se prodati.

 

problem je u tome što su nam svi kombinati propali, tu računam i Rubin, u koji se kao nešto ulaže i gde i mogu da se proizvedu pristojna i vrlo dobra vina, ali oni i dalje pričaju priču medveđe krvi, polusuvog rozea i one litarske...khm, graševine.

 

tu je negde krenuo da ulazi kovačević, sa tom Orfelin linijom vina, ali to je prapočetak, na tome mora da se radi još mnogo, najviše u smislu nastupa i komunikacije sa tržištem.

 

dakle, nema dovoljno vina za svaki dan: svežih, zdravih, pitkih i pristupačnih

 

pouzdano znam da su ovi istrijani pokidali prošle godine na tržištu i sa malvazijom i sa ovim crvenim - jer to je to: nice & low price

Pa to...

Meni je to nekako analogija sa "srednjom klasom" u stanovništvu, ceo jedan segment u poretku fali...

Da ljudi imaju kući po jednu dve boce uvek i prosto kad osete potrebu da popiju vino...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...