Jump to content
IGNORED

Malta


jms_uk

Recommended Posts

I naaaaravno, u poslednji čas se setih da pitam - nadam se da se utičnice ne razlikuju od naših :mellow:


Razlikuju se, ali imaš adapter da kupis ma svakom ćošku.
Link to comment

Mhm da, sve se kao nadam i računam da hoteli imaju evropske utičnice, ali imajući u vidu gde je ta zemlja i pod čijim je uticajem... možda ipak da se opskrbim za nedajbožedalekobilo... ajde sutra ću negde da nađem jedno do dva ta sokoćala, mamicuimbritansku... Hvala mnogo Aleksandre!

Link to comment
  • 2 years later...

Da li je pametno za 5 dana boravka iznajmiti auto? Ne volim nesto posebno javni prevoz inace a pogotovo sad u doba korone. Preciznije pitano, da li sa autom mozes vise stvari obici ili je sve inace blizu i pristupacno i da li je problematican parking? Neka preporuka za smestaj ali da ima terasu s koje mogu opusteno da gledam more?

Link to comment
2 minutes ago, Poludziber said:

Da li je pametno za 5 dana boravka iznajmiti auto? Ne volim nesto posebno javni prevoz inace a pogotovo sad u doba korone. Preciznije pitano, da li sa autom mozes vise stvari obici ili je sve inace blizu i pristupacno i da li je problematican parking? Neka preporuka za smestaj ali da ima terasu s koje mogu opusteno da gledam more?

 

Jel ideš def?...

 

Kakve su mere za ulaz u pogledu covida? 

Beše ima aeroplan iz Ništa za tipa 5e, jel? Ja planirao u martu, možda i kraj feb...

 

On topic, uvek je bolje kolima, kola su majka i ta sloboda koju pružaju u jurcanju. Uostalom, najbolje se na putovanjima provodim na remote mestima gde turisti nikad ne zalaze.

Edited by Mil@n
Link to comment
1 minute ago, Mil@n said:

 

Jel ideš def?...

 

Kakve mere za covid? 

Beše ima aeroplan iz Ništa za tipa 5e, jel? Ja planirao u martu, možda i kraj feb...

 

On topic, uvek je bolje kolima, kola su majka i ta sloboda koju pružaju u jurcanju. Uostalom, najbolje se na putovanjima provodim na remote mestima gde turisti nikad ne zalaze.

 

Idem krajem aprila. Koliko znam za kovid, buster je dovoljan, bez testa. Kola uvek uzmem i ja ali eto pitam jer sam negde procitao o problemima s parkingom. Nadam se da je to samo u letnjoj sezoni. 

Link to comment

Zena i ja smo bili 2018 bas za Uskrs, u hotelu u Sliemi manje od 2 kilometara od centra, uz more.

Prevoz im je bio odlican, pola ostrva smo prosli, bili i na festivalu jagoda :D

Licno mislim da ti kola ne trebaju, veca su muka, nego korist.

Ako nemas iskustva sa voznjom na levoj strani, bolje preskoci, nije naivno.

Klima je super, Valeta prelepa, ima dosta nasih... Dobar izbor.

  • +1 2
Link to comment

Lepa je Malta. Ja sam bio jos davno, pre 25 godina, pre nego sto su usli u EU. Tada im je javni prevoz koristio stare britanske buseve od pre WW2 (firma Krstic scena) ali tiptop odrzavane i veoma pouzdane. U medjuvremenu se mnogo toga izgradilo i poturistilo, ali ako zelis autenticniji dozivljaj preporucujem da barem jedan dan odvojis za Gozo, manje ostrvo u malteskom arhipelagu.

 

Valeta sa tvrdjavom St.Elmo i Mdina su must see, iako su pretrpani turistima. Alternativa za Valetu sa manje turista moze biti Birgu s druge strane Velike Luke (tvrdjava St. Andjelo), ali Valeta je ipak spektakularnija.

 

Ako te zanima obidji i praistorijske iskopine, imaju par megalitskih hramova sto na Malti sto na Gozou koji su vrhunski.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Kroz kakve krivine, uzane prolaze i "za dlaku šinko" sam ja prošla busem po Malti! :smiley_hail: Kapiram da imaju najbolje vozače GSP-a, često i žene :)

 

Ja sam bila smeštena u Budžibi i odatle obišla sve busem, a do Goza sam bila samo jedan dan od jutra do mraka. Šteta što je onaj "Azurni prozor" propao pa da osetite jezu dok plivate ispod/kroz njega.

Busevi su super, jedino što je potrebno malo više vremena do udaljenijih mesta, ali tada mi nije smetalo - knjiga u ruke i blejanje kroz prozor (bila sam dve nedelje i imala dosta vremena na raspolaganju, super kombinovala kupanjac i razgledanje).

 

Čekajući buseve i uzimajući pogrešne smo prošetali i po nekim mestima u koje možda i ne bismo išli, to je bio još jedan plus :)

Bio je septembar i za u buseve je bilo potrebno obuci neki duks jer bismo se inače smrzle žive koliko je radila klima (a napolju i dalje dosta ttoplo)

 

Rekla bih da vam najam auta zavisi od odredišta, možda za nešto udaljenije uzmete na jedan dan, čisto komfora radi.

  • +1 2
Link to comment

Malta ima odlican autobuski prevoz, mada sam ja imao problem sto sam uvek cekao na pogresnoj strani ulice, pa mi se desavalo da ga propustim, pa moram da cekam sledeci 10 minuta. Rado bih otisao ponovo, ima svasta da se vidi.

  • +1 2
Link to comment

Ja sam još uhvatila onu bezobrazno nisku cenu GSP-a (nedeljna ili petodnevna karta je bila 7€), ubrzo posle toga su je digli na nešto pristojnije.

 

Ni ja ne bih imala ništa protiv Malte ponovo ^_^

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...