Jump to content
IGNORED

Malta


jms_uk

Recommended Posts

Ja sam bio u letnjem periodu dosta davno. Pamtim da imaju proklete sieste, da su im plaze krsh, zurke su samo u St. Julian-u a negde oko 14h svakog dana iz svake zgrade koja ima vise od 2 sprata izmili gomila dece koja je tu dosla da uci engleski i pricaju nekim uzasom koji zvuci gore nego arapski.Kontam da nisam bas bio od pomoci ali eto bar sam se pohvalio da sam bio na Malti cool.gif

Link to comment

Bio sam ja od sredine januara do sredine februara davne 2000. Bilo lepo suncano vreme, temperatura oko 15 stepeni, samo 2-3 dana bila kisa. Masa engleskih penzosa koji je masovno skidaju u sorc i majce cim vise sunce. Tvrdjava u Valeti je vrlo lepa. Da, zezanje je samo u St. Julianu mada se mozda nesto promenilo u medjuvremenu. Plaza nema a sada ti bas ne trebaju. Mozes otici i na ostrvo Gozo koje pripada Malti i vrlo je blizu. Meni su se svidele stare gradjevine koje su skoro sve od tog njihovog zuckastog kamena s ostrva.Svi govore engleski a malteski je neka mesavina engleskog, italijanskog i arapskog. Koliko se secam nije bas jeftino kao i svako ostrvo. Citavo ostrvo je velicine Beograda pa preporucujem da obidjes i neke "neturisticke" delove.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Da, lepe, mada grad je zaista sablasno pust.Ovo me je podsetilo na flajere za letovanja po egzotičnim ostrvima u kojima su fotografije predivnih plaža bez ljudi, prva pomisao je da more vrvi od ajkula, a po plažama pužu horde otrovnih insekata.

Edited by halloween
Link to comment

offtopic

Valjda zato sto je van sezone + sto je bio vikend :unsure:
Ja sam to postizao tamnim filterima, zatvorenom blendom i dugim ekspozicijama sa stalka :D Inace jedan moj kolega pravi fotografije gradova (za svoju kolekciju) iskljucivo bez ljudi - izlazi rano ujutru, uhvati magicno svetlo i puste ulice.edit: stalak Edited by CowBoy
Link to comment
  • 1 year later...

evo kupih kartu, 109 E7 dana, druga nedelja oktobrasad ako me je zeznuo jer rece da u oktobru moze da se kupa..bicu u saint giljanu (julian), al naravno cu obici svaki pedalj ostrvaJMS, jel si bio na onoj plazi blue lagoon na ostrvcetu comino? ne videh na fotkama. deluje bas bas super, jos ako je van sezone..zanimljivosti - na malti nema reka, planina niti zeleznice:)

Link to comment
  • 1 month later...

The blue lagoon, a I ljudi,čak I van sezone previsePliva se sa ostrva komino do osrtvceta kominoto, cca 200-250m, lepo izgleda, voda jeste kristalno čista al je pretrpano te automatski njesraJuče smo plivali I ronili na "gnejna bay",zaliv na severozapadu, e to je savrsenstvo, imam u f.aparatu ali nemam slike u telefonu da to I dokažem:)Nznam za redosled fotki al obe su s plave lagune (jedna screenshot jer je fajl preko mb)

Edited by InvisibleLight
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...